Сніг на голову: Як влада Полтави "засипалася" під зимовими проблемами міста

Вже протягом багатьох років у Полтаві, втім, як і в переважній більшості інших міст України, зима – це завжди складний іспит для місцевої влади

Сніг на голову: Як влада Полтави "засипа…

Коли у вересні 2018 року у Полтавській міськраді стався "переворот", і опозиційні депутати відправили у відставку мера Олександра Мамая, було очевидно, що забезпечення життєдіяльності міста взимку стане одним із іспитів для "нової" влади.

Полтавці добре пам'ятають минулі зими, коли сніг на вулицях майже не чистився, що викликало багато проблем. У Полтаві став крилатим вислів, який начебто приписують екс-меру: "Навіщо чистити сніг, прийде весна – сам розтане". В спадок від Мамая залишилися лише понищені комунальні підприємства, які повинні слідкувати за станом доріг та вулиць, а реальним утриманням доріг і вулиць опікувалися підрядники – приватні харківські підприємства.

Основну увагу "нова" влада з самого початку приділила розчистці вулиць від снігу, на що було найбільше нарікань у минулі роки. Для початку депутати зупинили процес ліквідації профільного КП "МШЕД №2". Також почали працювати з підрядниками щодо підготовки на зимовий період снігоочисної техніки і забезпечення запасів піщано-сольової суміші.

Зима видалася, як ніколи, сніжною, тож роботи було багато. Кілька рясних снігопадів практично не давали перепочинку комунальникам. Втім, дороги чистилися вчасно і одразу ж посипалися піщано-сольовою сумішшю. Полтаву цьогоріч не спіткав ані транспортний колапс, ані проблеми з вивезенням сміття чи іншими аспектами життєдіяльності міста.

Але через недостатню кількість техніки добре і вчасно чистилися лише центральна частина міста та основні транспортні артерії.

Спальні мікрорайони, а тим більш околиці міста по кілька днів чекали своєї черги.

Мешканцям деяких вулиць навіть доводилося самостійно винаймати снігоочисну техніку у приватних підриємств, аби мати можливість вчасно добратися до роботи чи школи.

Варто також зазначити, що сніг тільки згрібався на узбіччя, а не вивозився. Тому з часом проїзди вулицями стали настільки вузькими, що дві автівки практично не могли розминутися, а кучугури снігу виросли мало не в людський зріст. Втім, коли снігопади більш-менш вщухли, то замети таки почали розгрібати та вивозити, принаймні з центру міста.

Найбільше нарікань від полтавців надходило на прибирання тротуарів та дворів, які практично не чистилися. Влада виправдовується тим, що через малу зарплату катастрофічно не вистачає двірників.

Проте, як виявилося, снігопади були не найбільшою проблемою для міста та мешканців. Через відлигу на нечищених дахах багатоповерхівок утворилися величезні бурульки і льодові брили, які почали нависати над головами містян і загрожувати падінням.

Комунальні служби недостатньо приділяли цьому увагу, та й самі мешканці багатоповерхівок не дуже поспішали збивати кількаметрові бурульки, принаймні з балконів та лоджій.

Невдовзі у місті сталася низка трагічних випадків. Так, 24 січня біля зупинки громадського транспорту "ім. Зигіна" на 47-річну жінку впала бурулька. Очевидці викликали швидку медичну допомогу, якою жінку з травмою голови доправили до травмпункту.

А 31 січня по вул. Європейській, 110 бурулька та шар снігу впали на 43-річного чоловіка. Потерпілий отримав забої правої надбрівної ділянки, правого плеча, нирки, закриту травму живота.

Посадовці якщо і зробили висновки, то їхніх дій було недостатньо, щоб запобігти новим трагедіям. Тож 2 лютого стався нещасний випадок, який збурив громадськість міста: знову ж таки, неподалік зупинки громадського транспорту "ім. Зигіна" з п'ятиповерхівки на родину, яка проходила повз, звалилася льодова брила, яка зачепила шестирічну дівчинку. Дитину у непритомному стані забрала "швидка", лікарі повідомили, що у постраждалої важка травма голови, дівчина у комі. Додамо, що біля цього ж будинку у січні 2016-го від снігової брили загинула жінка. І тоді опозиціонери, в тому числі Олександр Шамота, заявляли, що міський голова Полтави Олександр Мамай безпосередньо винен у трагедії.

Відео/ Олександр Демідович

Тепер, вже перебуваючи при владі, погляди кардинально змінилися. Міська влада заявила, що збивання бурульок з дахів та прибирання снігу не входить до функцій КП "ЖЕО №2", люди за ці послуги не платять, тому вся відповідальність лежить на мешканцях як співласниках будинку: вони повинні були укласти договори з приватними підприємствами та забепечити очистку дахів від снігу. Особливо дісталося від посадовців власникам балконів.

На думку можновладців, саме перебудова та облаштування металевих дахів над балконами призвела до трагічних випадків, бо підталий сніг схилими покрівлями зісковзує вниз на голови перехожих.

Частина правди в цьому є, але ж слідкувати за незаконними перебудовами повинні, знову ж таки, органи міської влади, які мають вчасно надавати приписи порушникам будівельних норм і вимагати усунення порушень.

Злощасний дах увечері після трагічної події таки розпочали чистити. Хоча заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко заявив, що згідно чинного законодавства комунальники не повинні опікуватися очисткою дахів від снігу. Все, що можуть працівники КП "ЖЕО №2", це повісити попереджувальні стрічки.

На тлі цього продовжували з'являтися повідомлення про чергові жертви бурульок та льодових напливів: 5 лютого на вулиці Європейській внаслідок падіння крижаної брили постраждала 16-річна дівчина. А 6 лютого до Полтавської обласної клінічної лікарні з відкритою черепно-мозковою травмою був госпіталізований 83-річний чоловік, який постраждав внаслідок падіння на нього льодяної брили з даху будинку. Згодом пенсіонер від отриманих травм помер у лікарні. Загалом відомо про 10 полтавців, що отримали ушкодження від "бурулькопаду", з них троє – діти.

Полтавці обурені і певно, що пригадають під час чергових місцевих виборів "новій" владі, в першу чергу, виконуючому обов'язки мера Олександру Шамоті нечищені тротуари, пробиті голови та "виправдання" посадовців. А поки що доводиться ретельно планувати маршрут пересування по місту, аби не наражати себе та близьких на смертельну небезпеку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme