Верховна рада готує законопроект, яким знімає частину штрафів за порушення ПДР

Якщо водій став заручником ситуації через неналежний стан доріг, він автоматично звільняється від відповідальності
Depo.
7 грудня 2015 10:51
ФОТО: depo.ua
Верховна рада готує законопроект, яким знімає частину штрафів за порушення ПДР
Верховна рада готує законопроект, яким знімає частину штрафів за порушення ПДР

Цілком можливо, що незабаром в українських водіїв з'явиться можливість на законних підставах не платити штраф за порушення ПДР, які будуть фіксуватися в автоматичному режимі, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Автомотоклуб".

У Верховній Раді підготовлено до розгляду законопроект №3130 "Про внесення змін до Кодексу України про адмінпорушення", що стосується уточнення порядку притягнення до відповідальності за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Зокрема, автори документа пропонують не обкладати штрафом водіїв, що скоїли порушення Правил дорожнього руху вимушено – через неналежний стан доріг або вулиць. Для цього пропонується внести відповідні зміни до ст. 14-1, 279-3, 280, 283 Кпап України, встановивши, що при автофіксації порушень водії можуть залучатися до відповідальності тільки в тому випадку, якщо дорога, вулиця, залізничний переїзд відповідають чинним стандартам України.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається: "Загальновідомо, що значна кількість автомобільних доріг (в тому числі і дороги міжнародного, міжміського сполучення) та вулиць у населених пунктах України знаходяться в критичному стані і не відповідають держстандартам України. Пересування по таких дорогах часто змушує водіїв відступати від Правил дорожнього руху, у зв'язку з необхідністю об'їзду по зустрічній смузі (виїзд на які заборонено) вибоїни і ями, перетинати в населених пунктах подвійну осьову лінію з-за неможливості об'їхати транспортні засоби (ТЗ), припарковані у заборонених місцях.

Таким чином, у разі облаштування на таких автодорогах та вулицях населених пунктів спеціальних технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, водії ТЗ не будуть притягуватись до адмінвідповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, які вони вчинили вимушено, через невідповідність стану автомобільних доріг (вулиць) вимогам державних стандартів".

Як заявляють автори цього законопроекту, він підготовлений з метою коригування несправедливого механізму залучення власників транспортних засобів до адмінвідповідальності за порушення Правил дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Більше про життя Полтави та області читайте на Depo.Полтава.

Друзі, приєднуйтеся до нашої групи ВКонтакте і у