ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Верховна рада готує законопроект, яким знімає частину штрафів за порушення ПДР

Якщо водій став заручником ситуації через неналежний стан доріг, він автоматично звільняється від відповідальності
Depo.
7 грудня 2015 10:51
ФОТО: depo.ua
Верховна рада готує законопроект, яким знімає частину штрафів за порушення ПДР
Верховна рада готує законопроект, яким знімає частину штрафів за порушення ПДР

Цілком можливо, що незабаром в українських водіїв з'явиться можливість на законних підставах не платити штраф за порушення ПДР, які будуть фіксуватися в автоматичному режимі, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Автомотоклуб".

У Верховній Раді підготовлено до розгляду законопроект №3130 "Про внесення змін до Кодексу України про адмінпорушення", що стосується уточнення порядку притягнення до відповідальності за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Зокрема, автори документа пропонують не обкладати штрафом водіїв, що скоїли порушення Правил дорожнього руху вимушено – через неналежний стан доріг або вулиць. Для цього пропонується внести відповідні зміни до ст. 14-1, 279-3, 280, 283 Кпап України, встановивши, що при автофіксації порушень водії можуть залучатися до відповідальності тільки в тому випадку, якщо дорога, вулиця, залізничний переїзд відповідають чинним стандартам України.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається: "Загальновідомо, що значна кількість автомобільних доріг (в тому числі і дороги міжнародного, міжміського сполучення) та вулиць у населених пунктах України знаходяться в критичному стані і не відповідають держстандартам України. Пересування по таких дорогах часто змушує водіїв відступати від Правил дорожнього руху, у зв'язку з необхідністю об'їзду по зустрічній смузі (виїзд на які заборонено) вибоїни і ями, перетинати в населених пунктах подвійну осьову лінію з-за неможливості об'їхати транспортні засоби (ТЗ), припарковані у заборонених місцях.

Таким чином, у разі облаштування на таких автодорогах та вулицях населених пунктів спеціальних технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, водії ТЗ не будуть притягуватись до адмінвідповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, які вони вчинили вимушено, через невідповідність стану автомобільних доріг (вулиць) вимогам державних стандартів".

Як заявляють автори цього законопроекту, він підготовлений з метою коригування несправедливого механізму залучення власників транспортних засобів до адмінвідповідальності за порушення Правил дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Більше про життя Полтави та області читайте на Depo.Полтава.

Друзі, приєднуйтеся до нашої групи ВКонтакте і у