UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Випускники полтавських шкіл проходитимуть навчальні стрільби з автомата Калашникова

У школах Полтавщини облаштують кімнати для зберігання зброї

Випускники полтавських шкіл проходитимут…

24 липня відбулося засідання Координаційної Ради з національно-патріотичного виховання (НПВ) при Полтавській ОДА, на якій Громадська рада при Полтавській облраді та Громадська спілка "Ліга ГО "Громада Полтавщини" надали пропозиції щодо організації заходів з НПВ. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

Серед нагальних питань напередодні нового навчального року — облаштування кімнат зберігання зброї в навчальних закладах і подальша робота над створенням опорних шкіл. Розглянули можливість роботи з неповнолітніми та дітьми з неблагополучних сімей.

Окремо наголосили на необхідності реалізації вже існуючої шкільної програми. Усі випускники 11 класів проходитимуть на полігоні навчальні стрільби з автомата Калашникова. Ними завершуватиметься викладання предмету "Захист Вітчизни" і підбиватимуться підсумки його вивчення. Орієнтовно це відбуватиметься до здачі ЗНО.

Також Програма передбачає підтримку викладання предмету "Захист Вітчизни" в навчальних закладах. З 398 освітніх закладів лишематеріально-технічна база 34-х дозволяє прийняти навчальну зброю, і лише 13 повністю готові зробити це вже сьогодні, тобто мають спеціальні кімнати, обладнані сигналізацією.

"Ми неодноразово звертали увагу керівників органів управління освітою, голів РДА, ОТГ, на необхідність спланувати кошти місцевих бюджетів на обладнання таких кабінетів. На сьогодні є порозуміння з військоматами, є можливість передати навчальну зброю. Питання лише до органів місцевого самоврядування стосовно виділення коштів на оснащення", - директор Департаменту освіти й науки Олена Харченко

Фахівці Департаменту освіти й науки проаналізувавши кадровий склад викладачів "Захисту Вітчизни", з'ясували, що серед них надто мало військових. За останні роки таку невелику кількість годин, у кращому випадку, віддавали учителям з фізичного виховання або будь-якому іншому вчителю.

"Сьогодні Департамент акцентує увагу органів управління освітою, що предмет повинен читати фахівець, людина з військовою освітою. Лише тоді в учнів буде відповідна реакція і знання.Це може бути учасник АТО або кадровий військовий", - зазначає Олена Харченко.

Заступник голови Координаційної Ради з питань НПВ при Полтавській ОДА Олег Бариш розповів про досвід табору відпочинку "Юний десантник", який відкрили в селі Головач Полтавського району, на базі обласного дитячого оздоровчого центру "Маяк".

"Табір відпочинку "Юний десантник" працював уперше і, як пілотний проект, був надзвичайно вдалим. І дітям було цікаво, і нам є що проаналізувати. Ми вдячні за підтримку всім причетним ГО, Центру краєзнавства й туризму, освіті й управлінню сім'ї та молоді, які спільними зусиллями дали старт класному проекту", - зазначив Олег Бариш.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme