Порослі бур'янами та без питної води: Чому пляжі Полтави не можуть привести до ладу
Прибрані нашвидкуруч полтавські пляжі відлякують відпочивальників у день офіційного відкриття купального сезону
- Полтава
-
5 червня 2018 16:00
Погодний апокаліпсис весь рік тримав полтавців у стані непорозуміння: відносно теплі осінь та зима, весна з кучугурами, і, нарешті, непередбачуване літо. Містяни з нетерпінням чекали хоча б якоїсь стабільності на позначках термометрів, щоб спланувати відпочинок на березі Ворскли.
І ось, нарешті, полтавська влада оголосила про відкриття купального сезону – воно відбулося 4 червня . До цього часу традиційно пообіцяли привести до ладу чотири офіційні комунальні пляжі. Проте з датою у міськраді не вгадали – весь день Полтаву крили короткочасні дощі, тож позасмагати прийшли лише кілька десятків сміливців, та й ті переважно ховались під парасолями.
Минулого року зони відпочинку впорядкували нашвидкуруч, і їх навряд чи можна було назвати безпечними, а тим більше зразковими. Кореспонденти Depo.Полтава вирішили перевірити, чи зробили чиновники "роботу над помилками" і як облаштували пляжі у 2018 році.
Четвертий міський пляж на Дублянщині
Найвіддаленіший пляж у Полтаві розташований в районі Дублянщини, вгору за течією Ворскли. Він виявився єдиним місцем, яке можна назвати безпечним та комфортним для літнього відпочинку.
Четвертий пляж взяли під своє "крило" приватні підприємці, тому територія облаштована торгівельними точками, а замість іржавих та обдертих "грибочків" тут нові парасолі сонця та лежаки. Приватники ж потурбувались і про рекультивацію піску. Є на пляжі і медичний пункт, кабінки для перевдягання, туалети, баки для відходів та декілька сміттєвих урн.
На деревах розвісили попереджувальні та інформативні таблички з номерами рятувальних служб. Також тут облаштовано куточок з правилами поводження на воді.
З недоліків, як і минулоріч – порослі травою гральні майданчики зі старими спортивними снарядами.
Вода замулена, а прибережну зону "прикрашають" кущі.
Вражає і занедбаний стан непрацюючих фонтанів з питною водою, які є обов'язковими на пляжах.
Третій міський пляж
Далі за течією річки розташований Третій міський пляж. Зі сміттєбаками, кабінками для перевдягання та попереджувальними табличками тут проблем нема, але на тому комфорт і закінчується.
Туалети хоч і прибрані, проте старі та пошарпані. Жодної урни у полі зору відпочиваючих на пляжі немає.
Берег порослий бур'янами та вже подекуди вкритий сміттям.
На більшій частині пляжу необроблена тракторами земля потріскалась від сухості.
Посеред пляжу стирчать некошені пагони тополь, тож засмагати тут зможуть лише прихильники казки "Принцеса на горошині".
У річці неподалік берега видно неприбрану корягу, через яку можуть травмуватись навіть ті, хто не планує запливи на велику відстань.
Магазини не працюють навіть у розпал робочого дня, тому в спеку полтавцям доведеться обійтись без морозива та прохолодних напоїв.
Про обов'язкові фонтанчики з питною водою відпочивальники Третього пляжу і не чули.
Від сонця тут теж не сховаєшся - замість парасоль із землі стирчать залишки старих іржавих "грибочків". Замість них, ймовірно, хотіли облаштувати нові, але до відкриття купального сезону цього так і не зробили.
Стан дитячого майданчику, як і в минулому році, жахає. Понівечені, непофарбовані та облущені гойдалки не викликають у батьків довіри та жодного натяку на безпеку малечі під час відпочинку.
Любителі воркауту знайшли дотепний спосіб вирішити питання з недостатнім облаштуванням пляжів. Відпочивальники самотужки збудували спортивний снаряд між двох дерев та назвали його "пам'яткою фізичної культури".
Та 4 червня з'явилась надія, що найзанедбаніший пляж таки "реанімують". Відбулися повторні торги щодо його реконструкції, а виграло їх полтавське ТОВ "Асфер груп". Вартість робіт ‑ понад 14 млн грн.
Договором передбачено, що підрядники мають висадити на Третьому пляжі нові дерева, облаштувати роздягальні, туалети, а також оновити територію до кінця поточного року.
Біля мосту в районі Південного вокзалу розташовані Перший (Центральний) і Другий міські пляжі. Ці місця є найпопулярнішими серед містян для літнього відпочинку, оскільки дістатися сюди громадським транспортом можна швидше.
Другий міський пляж
Проте зручне розташування не завжди сприяє приємному відпочинку. Вже на вході до Другого пляжу утворився стихійний смітник - місцеві жителі позносили до баків купи старих речей.
Берегову лінію, як і в 2017-му, теж не привели до ладу перед відкриттям сезону, вона поросла травою та очеретом. Навіть там, де комунальники і пройшлися косою, стирчать обрубки кущів.
Кабінки для перевдягання потроху перетворюються на руїни, тому спокійно перевдягтись тут непросто.
Магазини відчиняти поки не поспішають, а урн для сміття і попереджувальних табличок на пляжі вдосталь.
Вбиральні, хоч і старі, та у покращеному стані. На відміну від Третього пляжу, тут є можливість сховатись від палючого сонця, але під іржавими конструкціями.
Фонтанчик з питною водою не працює, а про стан піску годі і казати.
Перший (Центральний) міський пляж
Центральний пляж обладнаний досить пристойно: тут і лавки, і кабінки для перевдягання у належному стані, є урни для сміття. Номери рятувальної служби жирним шрифтом написані на даху "грибочків".
Провели належним чином і рекультивацію піску, а в річці встановили буйки.
Прибережна зона Центрального пляжу справляє менш приємне враження – вона поросла травою та бур'янами. Правда, про фонтанчики з питною водою тут не потурбувались.
Також відвідувачам Центрального пляжу слід бути готовими до того, що під час відпочинку замість свіжого повітря вони дихатимуть пилом та іншими будівельними відходами.
А все через те, що у 2016 році депутати Полтавської міськради надали дозвіл на розроблення детального плану території кварталу, обмеженою вулицями Миру, Сакко, Громадською та річкою Ворсклою.
Нині ж на вході до пляжу через високий паркан видно, що скандальне будівництво "кипить". А поки полтавцям залишається сподіватись, що у 2019-му чиновники та комунальники, нарешті, здійснять "роботу над помилками" та приведуть міські пляжі до ладу.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 18:27Секрети правильного вибору взуття для активного способу життя Актуально
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 15:35В Україну намагалися незаконно ввезти понад 4 кг срібних монет на більш як мільйон гривень (ФОТО) ФОТО
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 12:04Ворожі дрони атакували промислове підприємство на Полтавщині ФОТО
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 12:22На Полтавщині стався землетрус
- 10:35 Цієї ночі противник атакував Україну рекордною кількістю БпЛА
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 20:45У Полтаві поліціянт разом з ще двома чоловіками побили киянина в ресторані (ВІДЕО) Відео
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 10:59Сили ППО за ніч збили 66 "шахедів" та ракету Х-59/69
- 14:37Опалювальний сезон на Полтавщині: Влада звітує про 100-відсоткову готовність
- 11:44У чотирьох областях тривали повітряні бої, відбиваючи атаку 71 ворожого дрона