Як на Полтавщині рятуватимуть сільську медицину

Депутати обласної ради побували у районній лікарні, де їм розповіли про нагальні проблеми у медзакладі
Depo.
21 жовтня 2016 15:20
ФОТО: depo.ua
Як на Полтавщині рятуватимуть сільську медицину
Як на Полтавщині рятуватимуть сільську медицину

Медицина на селі - ще одна важлива ланка соціального розвитку територіальних громад. Однак, вона уже давно потребує ефективного реформування, водночас і фінансової підтримки, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на прес-службу обласної ради.

Прикладом раціонального використання фінансових ресурсів і здобутків галузі у Шишаках є районна лікарня. Її під час робочого візиту відвідав голова обласної ради Олександр Біленький разом з депутатами обласної ради Валерієм Капленком і Віктором Скочком.

Тут хваляться новими надбаннями: нещодавно відремонтували дитяче відділення, зробили поточний ремонт лікарні, придбали нові кондиціонери в лабораторію. Та попри здобутки, говорять, є проблеми, які потребують термінового вирішення.

"Терміново потрібен ремонт терапевтичного і хірургічного відділень, відчуваємо гострий брак нового обладнання. Останнім часом гроші з місцевого бюджету йдуть лише на захищені статті - зарплату та енергоносії. Співпрацюємо у оновленні бази з приватним бізнесом, за програмами соціального розвитку територій. Але всіх проблем, звичайно, це вирішити не може", - говорить головний лікар Шишацької районної лікарні Маргарита Хорольська.

Та й одними ремонтами справі не зарадити, - переконаний депутат обласної ради Валерій Капленко. Найголовніша проблема, яку негайно потрібно вирішити - це вибудовування дієвої системи надання медичних послуг.

"І терапевтичне відділення є, і хірургічне. Є і пологове відділення - але воно не має достатнього наповнення пацієнтами. Потрібно створити оптимальну медичну систему, яка б забезпечувала усі потреби населення. У нас чимало хороших фахівців, з досвідом і молодих талантів. Та для їх роботи немає умов. Оце і є головне завдання, до виконання якого готові долучитись, і вже долучаються приватні підприємства району", - сказав Валерій Капленко.

"Благодійні програми - це добре. Та проблеми забезпечення соціальних закладів може вирішити лише оптимізація витрат”, - сказав під час відвідування лікарні голова обласної ради. Він запевнив, що при правильному розподілі бюджету, в тому числі і використанні енергозберігаючих технологій, усі нагальні проблеми можна поступово вирішити.

"Потрібно якнайшвидше провести якісний енергоаудит об'єктів соціальної галузі. Якщо аналізувати енерговитрати кожної з кількох тисяч шкіл і лікарень - це величезні кошти, які не піднімуть місцеві бюджети. Вихід - проведення так званих експрес-аудитів. Багато соціальних закладів будувались за типовим проектом, зі схожими системами теплопостачання. Необхідно визначити такі групи, провести аудит найбільш характерних закладів - це покаже проблеми енергозатрат, які будуть переважно спільними для усіх об'єктів. Дослідження ж по кожному закладу необхідно робити, коли вже матимемо конкретні перспективи інвестицій. Тут вже можна претендувати на фінансування програм енергоефективності з різних джерел. Це не лише відповідний державний фонд. Потрібно активно залучати міжнародні донорські програми. От і ще один напрямок роботи для освітніх семінарів, які ми будемо реалізовувати", - ділиться планами Олександр Біленький.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці