Як позбутися похмільного синдрому вранці 1 січня

Що радять лікарі та що застосовують практики

Як позбутися похмільного синдрому вранці…

Кожне застілля супроводжується навантаженням на шлунок, кишечник, печінку, нирки, а вживання алкоголю, ще й на нервову систему. Новорічні свята - це, перш за все, вихідні дні. Завтра на роботу не треба, тож можна розслабитися і додати драйву у звичний плин життя. Про вранішнє похмілля, ми, як не дивно, думаємо уже лежачи в ліжку та знемагаючи від головного болю, слабкості і "сушняку". Як полтавці борються з похміллям та що радять лікарі, дізнавалися кореспонденти Depo.Полтава.

Лікар-психотерапевт Анатолій Волик має свій рецепт від ранкового похмілля - не пити. Проте говорить, що, навіть, ті, хто тяжко переносять цей стан, знаючи, що їм завтра на роботу, важливу зустріч чи у поїздку, іноді перепивають.

Як полтавці позбуваються похмілля - фото 1

"Похмілля має дві форми: вегето-судинну та енцефалопатичну. Остання найпоширеніша серед людей, супроводжується головним болем. Алкоголь в організмі людини розкладається до ацетальдегіду - дуже шкідливої речовини, яка руйнує печінку, клітини кишківника та мозку. При цьому печінка виділяє значну кількість алкогольдегідрогеназу - ферменту, який розщеплює алкоголь. Ферменту більше, ніж субстрату, тому у печінці починаються деструктивні процеси. Щоб цього не було, кожен лікар, який розуміє цей механізм обміну речовин, обов'язково радить випити на похмілля 50-100 грамів алкоголю", говорить Анатолій Волик.

41-річний Роман Коба страждає на енцефалопатичну форму похмілля. Говорить, що вранці почуває щось середнє між туманом і ватою, голова важка, рухатися, дивитися і думати наче щось заважає. Якщо похмілля сильніше, починають боліти ноги.

"Я знаю два шляхи як позбутися похмілля: перший - перетерпіти, а якщо не хочеш чекати або почуваєш себе вкрай погано - то краще похмелитися. Я обираю другий варіант. Випиваю 50, 100, 150 грамів алкоголю, в залежності від ступеню похмілля і чи потрібно сьогодні йти на роботу. Знавці говорять, і я на особистому досвіді переконався, що похмелятися треба тим, що пив вчора. Якщо пиво - пивом, якщо горілку - горілкою. Я п'ю не часто, а ранкове похмілля відчуваю після вживання і того, і іншого,... і третього, і четвертого, і п'ятого. Потрішку пробую всього, але на ранок похмеляюся тим, чого випив найбільше", ділиться Роман секретом боротьби з похміллям.

Полтавка Вікторія Митько у свої 26 років переконана, що страждає на обидві форми похмілля одночасно. Говорить, що після серйозної гулянки вранці прокидатися не хочеться, навіть, рухати очима тяжко. У неї починається паніка, відчуває задуху, страх померти, аритмію, нудоту, болить голова. Крім того, їй не дає спокою моральний стан, дівчина почуває себе пригнічено, здається, що всі навколо її зневажають. Вікторія вважає, що похмілля після дорогого алкоголю переносити набагато легше, та й шкоди для здоров'я менше. Боротьба з похміллям у неї нагадує самокатування:

"Головне - знати, що я не образила коханого чоловіка, тоді стає набагато легше, якщо образила - то й прокидатися не хочеться. Смішні моменти можу обговорити з друзями. Потім я вмикаю серіал "Секс і місто" чи то фільм "Щоденник Бріджит Джонс", головні героїні там теж напиваються, тож відчуваю, що не одна я така. Таким чином я борюся з моральним похміллям. Що стосується фізичного стану, то приймаю заспокійливе, п'ю солодкий м'ятний чай, багато води. Якщо нудить - ніколи не терплю і даю можливість вийти всій отруті, п'ю абсорбенти, наприклад вугілля. Через певний час настає відчуття голоду, тож я випиваю чай з булкою. Найкраще - нежирний бульйон, він заспокоює роздратований шлунок".

На рік менший за Вікторію Роман Грицун переносить похмілля доволі легко. Голова не болить, важкості не відчуває, лише пити хочеться та у шлунку важкість. До цього Роман готується заздалегідь, купує знежирений кефір і проводить певний час у ліжку, доки самопочуття не покращиться.

До порад лікаря варто дослухатися, особливо якщо вони випробовані на собі. Анатолій Волик поділився симптомами свого похмілля та розповів, як з ним бореться.

" В цей час я лежу, бо якщо переходити з горизонтального положення у вертикальне, то відбувається вегето-судинний (ортостатичний) криз, тобто легке запаморочення. Таке трапляється з кожною людиною, якщо вона довго лежить, а потім різко встає. При похміллі у мене стається таке запаморочення, що я не можу встати. В такому разі телефоную на роботу і говорю, що сьогодні прийду о 15:00. Лежачи читаю книгу або ставлю на живіт ноутбук і щось там роблю. До речі, похмілля накочує хвилями, при кожній з них я глибоко дихаю носом, відкриваю вікно. Від великого притоку кисню згодом засинаю, посплю годинку і потім оцінюю свій стан. Якщо продовжуються хвилі, то знову відкриваю вікно, дихаю і засинаю. Десь о 12:00 мені хочеться їсти. Я йду на кухню і знаю, що їсти ще рано, бо мутить. Тож беру розсіл або чайний гриб, який має у складі оцет і дещицю алкоголю. Випиваю дві двохсотграмових склянки чайного гриба і мені стає легше. Доки попустило, я швидко збираюся і їду кудись, інакше мене накриє друга хвиля і стане знову погано. Головне дотерпіти до вечора. Але є така спокуса, коли тобі легшає, починаєш думати "та можна ще випити". Краще цього не робити, бо похмілля перейде у кількамісячне".

Як полтавці позбуваються похмілля - фото 3

Боятися вовка - до лісу не ходити, навіть, якщо трапилася ситуація коли "перепив", "намішав", "розслабився", "передрайвував", боятися не варто: похмілля - стан тяжкий, а пережити його треба. Сідаючи за святковий стіл, подбайте про важкий ранок: закупіть абсорбентів, заспокійливе, кефір, воду, а також, не забудьте лишити трохи алкоголю на ранок, для похмілля.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme