ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Які сюрпризи підкинули водіям нові ПДР

"Листи щастя", "штрафний кредит" та ніші новинки уже впровадили у правила дорожнього руху
Depo.
10 листопада 2015 12:27
ФОТО: depo.ua
Які сюрпризи підкинули водіям нові ПДР
Які сюрпризи підкинули водіям нові ПДР

Українські водії вже кілька днів, як кермують автівками за новими правилами дорожнього руху, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на ТСН.

Прощавай, презумпціє невинуватості. Тепер невинність українців потрібно їм же і доводити у суді. Поліція не зобов'язана складати протокол у справі про адмінправопорушення, а може одразу винести постанову. І що найцікавіше, ніяких доказових баз і пояснень обвинуваченого водія не потрібно. А це значить, що справу направлять до суду і лишень там обвинувачений водій доводитиме свою невинуватість. Але і за це потрібно буде заплатити - за судовий збір необхідно віддати 550 гривень.

Нові ПДР передбачають штрафні бали - їх водій матиме 150. Коли цей "штрафний кредит" буде вичерпано, кожен водій має сплатити штраф зі своєї водійської кишені. І, ще також цікава зміна в нових правилах, відповідальність тепер несе людина, яка перебуває за кермом авто, а не власник машини.

Із 7 листопада на дороги повертається і автоматична фіксація порушень. Тепер, водіям виписуватиме штраф камера, яка зафільмує правопорушення. Але все одно без участі людей не обійтися, інформація з камер буде оброблятися руками співробітників поліції. Так звані "листи щастя" водії зможуть отримати або поштою, або SMS на мобільний телефон. 

Але як і будь-яка "бета-версія" нового продукту може мати свої збої і негаразди, так само сталося і з новими правилами дорожнього руху. Крім того, що в змінених ПДР про слово "поліція" жодної згадки, наприклад, права водій може передавати "міліції", а не поліції, при цьому сама ж міліція з 7 листопада юридично не існує. І якщо раптом ви захочете скористатися законодавчими дірками, не варто квапитися, нагадаємо, що Державна автоінспекція залишається в структурі МВС, як мінімум, до кінця 2016 року.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.

Найцікавіші новини тепер у нашій групі ВКонткте. Приєднуйт