ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чого чекають полтавці від нових поліцейських

Те, чого чекає від нових патрульних пересічний українець, можна чудово побачити на прикладі поліцейських Норвегії, Ісландії та низки інших країн
Depo.
28 вересня 2015 19:00
ФОТО: depo.ua
Чого чекають полтавці від нових поліцейських
Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві

Фотографуватися з поліцейськими люблять у багатьох країнах. Нещодавно ця мода прийшла і до України - коли спочатку в Києві, а тепер вже і в інших містах на зміну старим "непрезентабельним і продажним ментам" стали приходити нові "молоді, гарні й непідкупні копи". У Полтаві набір в патрульну поліцію стартував 23 серпня. Журналісти Depo.Полтава поцікавилась у мешканців міста, чого вони очікують від нової поліції: земляки виявилися досить прагматично налаштованими щодо правоохоронців "нової хвилі" і чекають від них не лише вдалих "селфі".

Крім того, аби розуміти, на кого рівнятися, в другій частині тексту ми покажемо, які вони - найкращі поліцейські інших країн. 

Катерина, 22 роки

 Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві - фото 1

В першу чергу хочеться, щоб поліцейські були ввічливими, дипломатичними. У разі якихось інцидентів, коли виникають спірні ситуації, а в мене був такий випадок, щоб поліція ставилася з розумінням. Щоб вони були професіоналами, добре знали закони, були для нас прикладом. Я хочу бачити в них захисників, а не небезпеку.

Анатолій, 29 років

 Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві - фото 2

Взагалі мені все одно, який вигляд вони матимуть. Це просто як образ: зупиняє ДАІшник на дорозі, ледве викочується з машини - і очікуєш, що зараз станеться щось неприємне. Зовнішність - це не головне, це другорядне. Я сподіваюся, на вулицях Полтави незабаром з'являться чесні, порядні, ввічливі поліцейські. Люди, які допоможуть у разі потреби.

Наталія, 37 років

 Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві - фото 3

Хочу бачити підтягнутих, з приємними обличчями поліцейських. Зовнішній вигляд нових поліціянтів мені подобається. Не хотілося б років за п'ять побачити замість них 130-кілограмових тюленів з товстими пиками. Вони повинні бути прикладом у всьому: відмінно водити авто, допомагати водіям і пішоходам, а якщо треба, то і тваринам. Хочу, щоб будь-яка розмова з поліцейським була не з позиції сили, а з пояснень і пропозицій. Як водієві з "ВВешними" (Луганська область, - Ред.) номерами, дуже хочеться, щоб мене не зупиняли за номери, адже мені їх видавала Україна. Взагалі хочу бачити на дорогах своєї країни нормальних чоловіків, які будуть ходити на роботу не підзаробити, а боротися з порушниками і допомагати народу.

Надія, 52 роки

 Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві - фото 4

Я бачила по телевізору київських поліцейських, так от нам теж такі потрібні. Фізично сильні молоді люди, розумні, щоб знали закон і самі слідували букві закону. Щоб вони не брали хабарів. Я сподіваюся і вірю, що у нас в місті так і буде.

Слід визнати, що шлях перед українськими поліцейськими лежить довгий і нелегкий. Depo.Полтава потурбувалася про підбірку гідних прикладів для наслідування.

Норвезька поліція

Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві - фото 5

Фото: abcnyheter.no

Поліція Норвегії дуже рідко використовує зброю. Наприклад, за минулий 2014 рік тамтешні правоохоронці 42 рази погрожували використовувати зброю, а пострілів зробили лише два. При цьому вони навіть нікого не поранили.

Поліція Фінляндії

Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві - фото 6

Ось такий вираз обличчя повинен бути у кожного українця при зустрічі з нашими поліцейськими. У поліції Фінляндії працюють переважно чоловіки. Жінки становлять 24% від загальної чисельності співробітників поліції і 11% від числа поліцейських. Фіни відомі своїм ніжним ставленням до дітей, тому на вулицях часто можна побачити поліцейських в оточенні малечі. Більше фото з двометровими красенями можна побачити на їхній офіційної сторінці у "Фейсбук".

Поліція Ісландії

Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві - фото 7

Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві - фото 8

Непідкупні і усміхнені. Скоро у Полтаві - фото 9

Таких любителів "пофоткатись", як поліцейські Ісландії, важко знайти навіть серед тінейджерів. Поліцейські Ісландії супляться, п'ють каву, бавляться з дітьми, фотофграфуються з солодкою ватою, котиками і сніговиками. А потім беруть і викладають це все на свій офіційний Іnstagram.

Поліція США

Симпатія редакції Depo.Полтава була б на боці ісландської поліції, якби не він - нью-йоркський поліцейський на роботі. Втім, про їхню роботу пересічному українцю відомо як раз найбільше - завдяки Голівуду і величезній кількості детективних серіалів.

Більше цікавого читайте на Depo.Полтава.