"Мода з комори": Що думають полтавці про одяг із секонд-хенду

Для когось з полтавців секонд-хенд є єдиною можливістю оновити гардероб, а декому "секонд" дпомагає змінювати образ щодня

"Мода з комори": Що думають полтавці про…

До весни залишились лічені дні і полтавці вже готові скинути неосяжні пуховики і светри та оновити свої гардероби. Продавці брендових крамниць заманюють псевдознижками, хтось віддає перевагу речам з місцевих ринків, але є й "прихильники" секонд-хендів.

У ряди останніх відносяться різні категорії населення - пенсіонери, ті хто не має коштів на дорогі брендові речі або просто не хоче витрачати на це кровний заробіток. Але часто в "секонди" зазирають і закляті модники, адже всім добре відомо, що на речових стоках можна знайти унікальний одяг, іноді навіть новий та ще з бірками.

Є серед полтавців і такі, що з допомогою б/у речей створили власний бізнес. З самого ранку вони відшукують у секонд-хендах речі в гарному стані, скуповують їх, а потім перепродають вдвічі, а то і втричі дорожче. Зокрема, 22-річний Владислав вже більше року займається таким бізнесом в інтернеті, для нього це додатковий заробіток. Та іноді, говорить юнак, таким чином заробляє за місяць навіть більше, ніж на офіційній роботі. І таких продавців як він у соцмережах - безліч.

Аби першими "прорватись" до магазину та обрати унікальні брендові речі, ще з ранку біля "секондів" збирається черга. "Шопомани" штовхаються та забігають у магазин, наче це остання нагода скупитись. Там хапають всі без розбору речі "товарного" вигляду, а вже потім передивляються.

Такий випадок "штурму" на секонд-хенд трапився 17 січня у Кременчуці. Людям, що стояли у черзі, увірвався терпець і вони силою прорвалися у приміщення.

Сьогодні мережа секонд-хендів стрімко "процвітає", у Полтаві їх понад 20. Особливим попитом комісійні магазини почали користуватись, коли ціни у торгових центрах стали невпинно рости.

Цінова політика у стокових крамницях змінюється щодня, у "завозний" день одяг на вагу можна придбати по 200-300 гривень за кілограм, далі з кожним днем ціна йде на спад. Є також відділ "Люкс", де продають нові речі, вартість яких або вже встановлена, або вдвічі вища за кілограм ваги.

Думки полтавців щодо речей на так званих барахолках надзвичайно різняться. На думку 30-річної Наталі, якщо хочеш гарно вдягатися, варто працювати. Але, за словами жінки, вона неодноразово чула від знайомих, що у секонд-хендах можна "відкопати" речі закордонних брендів.

Не в захопленні від б/у речей і 24-річна полтавка Альона. Дівчина вважає, що краще витратитись на дорогий одяг, який "прослужить" багато років, ніж купувати речі, які вже хтось носив.

А от 22-річна Аліна оновляє свій гардероб у стоках чи не щотижня. Полтавка говорить – хоче виглядати стильно, але на студентську стипендію дуже не "розгуляєшся" по брендових магазинах, а у секонд-хендах ціни досить демократичні.

Для 65-річної полтавки Надії такі магазини – єдина змога придбати нові речі. Всю пенсію жінка віддає за комунальні послуги та на смаколики для своїх онуків. Говорить, коли лягала у лікарню, вкрай необхідно було придбати "домашній" одяг, а коштів бракувало. У дітей займати не хотіла – і так піднімають на ноги двох малюків, а навідатись у сток порадила подруга. Пенсіонерка придбала все необхідне і ходити не довелось далеко, адже магазин знаходиться прямо під будинком.

Як та де одягатись – особистий вибір кожного, але більшість полтавців не цураються подібних місць для шопінгу. Хоча, останнім часом ціни на барахолках ростуть і "стокомани" побоюються, що з такими темпами ношені речі коштуватимуть на рівні з тими, що продають у брендових крамницях.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme