Ющенко, оркестр та голі чоловіки: 13 див "Книжкового Арсеналу"

З 20 по 24 квітня 2016 року у Києві відбулася подія, що об'єднала літературу та мистецтво - VI Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал"

Ющенко, оркестр та голі чоловіки: 13 див…

Чим вражають такі заходи, Depo.Полтава розповіла Катя Ткаченко з незалежного мистецького об'єднання Magnum Opus.

Диво 1. "Книжковий Арсенал" – подія, яку багато хто ототожнює з Форумом видавців у Львові. Не варто цього робити. Адже "Арсенал" вражає тим, що збирає дуже розумних і талановитих людей в одній будівлі. Тому, можна підвищувати власну самооцінку, думаючи, що дихаєш одним повітрям із величними і популярними.

Диво 2. Говорять, що в Україні детективний жанр зовсім не розвинений і його представників наша держава не має. "Книжковий Арсенал" довів, що це не так, бо дав змогу ближче познайомитися із письменниками-детективістами Андрієм Кокотюхою, Сергієм Пономаренко та В'ячеславом Васильченком, які розповіли про плачевний стан українського детективу. "Коли маєш презентацію за кордоном – відбою немає від запитань. У нас навпаки - люди лише слухають. (С. Пономаренко) Можливо, це спричинене тим, що читачі приходять лише знайомитися (А. Кокотюха)".

Ющенко, оркестр та голі чоловіки. 13 див "Книжкового Арсеналу" - фото 1

Сергій Пономаренко, Андрій Кокотюха, В'ячеслав Васильченко

Диво 3. "Арсенал" не подія виключно для дорослих людей, адже там вільно розгулюють діти, що теж мають змогу відвідувати різні заходи. Серед яких була презентація книг від видавництва "Веселка". Цікаве спостереження! Загадку: "Що то за коні в гаю на припоні: довгасті, голчасті, зеленої масті, нікого не возять, лише солі просять" діти так і не змогли відгадати, ба, більше, навіть дорослі довго роздумували над відповіддю.

Диво 4. Блукаючи колами, можна раптово натрапити на подію, що і не збирався відвідувати, як от зустріч із Малковичем. Видавництво "А-ба-ба-га-ла-ма-га" презентувало ілюстровану книгу "Гаррі Поттер та філософський камінь", вага якої 2 кілограми. Видавці порадували публіку піснями про хлопчика-чарівника, та подарували знавцям "поттеріани" книги.

Ющенко, оркестр та голі чоловіки. 13 див "Книжкового Арсеналу" - фото 2

Презентація ілюстрованої книги "Гаррі Поттер та філософський камінь"

Диво 5. Людей на «Книжковому Арсеналі» було дуже багато. А от вибір їжі залишав бажати кращого. П’ять кіосків на вулиці, де продавали пиріжки, мексиканську їжу, баварські ковбаски, піцу та печену картоплю із салом та декілька стійок з булочками всередині. Розчарували туалети. Стоячи в черзі до жіночого, в кращому випадку, витрачали 20 хвилин такого дорогоцінного часу.

Диво 6. Презентація книги чеського письменника Яхима Топола "Майстерня диявола", на якій була присутня Оксана Забужко. Говорили про історичну пам'ять та національну ідентифікацію. Намагалися визначити де схід Європи. Яхим вразив своїм вмінням віджартовуватися на серйозні запитання, вкладаючи у свою відповідь прихований сенс.

Ющенко, оркестр та голі чоловіки. 13 див "Книжкового Арсеналу" - фото 3

Презентація книги Яхима Топола "Майстерня диявола"

Диво 7. "Книжковий Арсенал" – чудова стартова платформа для маловідомих авторів, щоб проявити себе. Адже прогулюючись територією, стовідсотково можна почути тих, хто виступає на вуличній сцені.

Диво 8. В одному із заходів була заявлена Ада Роговцева. Побачити її не вдалося, зате публіка познайомилася із розробником "Амізону" - Ларисою Кадочніковою, що теж була співавтором книги "Щоб жити. Розуміючи Київ".

Диво 9. Навряд чи ви побачите у книжковому магазині автора, що стоїть і рекламує свою книгу, як от Артем Полежака , що посміхався, показуючи на власне творіння, і закликав: "Придбайте книгу з автографом автора". Брати Капранови мали іншу фішку. Один з них продавав книги, а інший – стояв з боку покупців і про щось з ними розмовляв. Приємно було бачити Дмитра Павличка, біля якого гуртувалося багато людей. А от звання "найтеплішого" видавництва варте "ВСЛ", адже саме біля їхнього стенду крутилося найбільше покупців, утворюючи неймовірні черги. Тому ознайомитися з їхньою продукцією було не так легко.

Ющенко, оркестр та голі чоловіки. 13 див "Книжкового Арсеналу" - фото 4

Біля стенду "Видавництво Старого Лева"

Диво 10. На "Книжковому Арсеналі" було представлено книгу Сари Торнтон в українському перекладі "33 митці у 3 актах". Запал видавця неначе вірус, поширювався серед публіки. Хочеться, щоб його праця була успішною, адже він вірить у те, що робить. Вразило, що текст переклали за дуже короткий термін, зважаючи на те, що потрібно зберегти і передати лексичний колорит авторки. Сама ж книга містить розділи про відомих сучасних митців та їх долі. Олександр Михед (головний редактор книги) зазначив, що книга не тільки знайомить нас із сучасним мистецтвом, а і пояснює, хто ж є митцем.

Диво 11. "50 відсотків рації" Олександра Бойченка. Презентація на якій хотілося сидіти вічно. Харизматичний розумний автор, дотепний модератор Андрій Бондар та тексти, що і веселять, і, водночас, наштовхують на безліч думок. Серед прочитаних автором опусів були: "Рязань наш", "Не наш батюшка", "Деталь", "Шахтарська логіка". Як сказав Бойченко: "Людям котрі пишуть не треба вигадувати сюжети, варто лише озирнутися навколо і помітити їх".

Ющенко, оркестр та голі чоловіки. 13 див "Книжкового Арсеналу" - фото 5

Презентація книги Олександра Бойченка

Диво 12. Віктор Ющенко. Кого-кого, а політика на таких фестивалях як "Книжковий Арсенал" очікуєш побачити менше всього, особливо, коли цей політик – колишній президент, що написав передмову до книги "Інструментальні твори" Володимира Івасюка, яка за свідченням Оксани Івасюк є справжньою енциклопедією для музик нашого часу. На підтвердження цього, деякі твори із книги були представлені публіці, так би мовити "наживо".

Ющенко, оркестр та голі чоловіки. 13 див "Книжкового Арсеналу" - фото 6

Диво 13. У рамках "Книжкового Арсеналу" відбулася презентація книги Катерини Бабкіної "Щасливі голі люди". Де глядачі і про книгу послухали, і з авторкою поспілкувалися, і голих людей побачили. Останніх виявилося двоє. Чоловіки, очевидно, так захотіли мати в колекції книгу Бабкіної, що вийшли на сцену за паперовим подарунком "у чому мати народила". Чи отримають вони від книги такі враження, як глядачі від їхнього вигляду – час покаже.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme