UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Заціпи, рогач, лом, кувалда: Чим у виправних закладах Полтавщини "впливають" на засуджених

Прокуратура Полтавщини розпочала кримінальне провадження за результатом перевірки чотирьох виправних колоній за фактом виявлених заборонених засобів

Заціпи, рогач, лом, кувалда: Чим у випра…

На Полтавщині прокуратура перевірила стан додержання вимог законодавства в діяльності Державної установи "Полтавська виправна колонія № 64", Державної установи "Божковська виправна колонія №16", Державної установи "Крюковська виправна колонія №29", Державної установи "Надержинщинська виправна колонія №65" Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції щодо застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і зброї до засуджених. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу обласної прокуратури.

Відповідно до ст. 28 Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Згідно з ч. 1 ст. 106 Кримінально-виконавчого кодексу України, до осіб, позбавлених волі, якщо вони чинять фізичний опір персоналу колонії, злісно не виконують його законні вимоги, проявляють буйство, беруть участь у масових заворушеннях, захваті заручників або чинять інші насильницькі дії, застосовується фізична сила, спеціальні засоби, гамівна сорочка та зброя.

Наказом Міністерства юстиції чітко визначено перелік спеціальних засобів, які повинні обов'язково бути в наявності в окремій кімнаті або металевій шафі в черговій частині установи виконання покарань.

Усупереч законодавству в приміщенні відділу нагляду і безпеки виправних установ на видному місці зберігаються спеціальні засоби заборонені законом: заціпи, рогач, лом, кувалда тощо. Більш того, заціпи та рогач обладнані рукоятками, обмотаними колючим дротом, та оснащені гострими металевими шипами розміром 2-3 см. Використання цих засобів до засуджених є неприпустимим та може завдати фізичних страждань, створити реальну загрозу здоров'ю та їх життю.

На підставі викладеного прокуратурою внесено вказівку керівництву виправних установ про негайне усунення виявлених порушень вимог законодавства. Одночасно за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України, які передбачають відповідальність - до восьми років позбавлення волі.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що на Полтавщині очільницю відділу освіти Карлівської РДА покарали штрафом за корупційне правопорушення. Жінка ухвалила рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час виконання договору на поставку товарів з підприємством, керівником якого є її чоловік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme