Жеваго добивається дозволу на будівництво Біланівського ГЗК

У Верховній Раді провели комітетські слухання: одні називали плюси, інші переконували в протилежному

Комітетські слухання Верховної Ради України з проблеми Біланівського ГЗК, які відбулися сьогодні в Києві в конференц-залі Верховної Ради, поклали новий виток протистояння кременчужан проти нехтування їхньої думкою з боку олігархів, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Кременчуг Today".

Слухання проводилися Комітетом парламенту з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. У них брали участь народні депутати України, представники місцевої влади Полтавської області, науковці, громадські діячі.

Примітно участь народного депутата Костянтина Жеваго, який вкрай рідко з'являється у Верховній Раді. Очевидно, що питання Беланівського ГЗК є для нього вкрай важливим. Слухання вів голова Комітету Микола Томенко.

Як і слід було очікувати, виступаючі розділилися на два табори. Одні виступали проти будівництва ГЗК, особливо без проведення всебічних і незалежних експертиз, інші, навпаки, підтримували будівництво, вбачаючи в ньому виключно плюси.

У числі тих, хто виступав "за" - директор Біланівського ГЗК Юрій Химич; глава Козельщинської райдержадміністрації Олександр Перепелиця; віце-мер Комсомольська Дмитро Биков і, зрозуміло, сам Костянтин Жеваго - головний інвестор.Основні аргументи прихильників будівництва - інвестиції в регіон і нові робочі місця. При цьому ніхто з них не надав жодного документа, що доводить безпеку будівництва, хоча на словах про це було багато сказано.

Виступаючі проти Біланівського ГЗК були сильніші, тому що у них було бажання захистити кременчужан, а не отримання швидкого прибутку і політичних дивідендів.
На цій позиції стояли народні депутати Іван Рибак і Юрій Шаповалов; заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації Олександр Ткаченко; голова Полтавської обласної ради Петро Ворона, а також ряд експертів.

Їхні аргументи були куди як зрозуміліше і вагоміше. Іван Рибак підкреслив, що без проекту, який пройшов експертизу, будувати будь-що протизаконно, а проекту БГОКа досі так і не існує.

Юрій Шаповалов розповів про те, що абсолютна більшість кременчужан категорично проти будівництва, вони цілком обгрунтовано побоюються погіршення і без того складну екологічну ситуацію в місті. А також зазначив, що не можна ігнорувати підписи більше 20000 жителів міста проти БГОКа.

Народний депутат також нагадав про проведений в Кременчуці громадському обговоренні проблеми будівництва Біланівського ГЗК, яке було проведено з ініціативи руху "ПОРУЧ". Виступили на ньому вчені та активісти вказали, що ще один гірничо-збагачувальний комбінат призведе до екологічної катастрофи.

Голова Полтавської облради Петро Ворона вказав присутнім на проблему ставка-випарника КНПЗ, без вирішення якої будувати БГОК ​​неприпустимо. Категорично наполягав на необхідності проведення екологічних експертиз і Ткаченко.

Підводячи підсумки слухань, голова Комітету Верховної Ради з питань екології Микола Томенко зазначив, що на чолі кута повинна стояти безпека.

Формат проведення Комітетських слухань не передбачав прийняття якогось підсумкового документа, це був обмін думками всіх зацікавлених сторін. І він показав однозначно: кременчужан почули в парламенті, а аргументи противників будівництва виявилися куди як переконливіше, ніж господарів майбутнього ГЗК. Наступним етапом повинні стати парламентські слухання, після яких буде прийнято остаточне рішення щодо долі Беланівського ГЗК.

Більше новин про життя області читайте на Depo.Полтава.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme