Аеропорт "Полтава" знову потребує коштів на ремонти та обладнання (ВІДЕО)

Летовище ще не почало повноцінне функцонування, а вже потребує грошей на поточний ремонт штучної злітно-посадкової смуги, руліжної доріжки та перону

Аеропорт "Полтава" знову потребує коштів на облаштування. Про це свідчать свіжі тендери на порталі публічних закупівель Prozorro, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Полтавське ТБ.

Перший стосується придбання установки наземного електроживлення літаків за 2,5 млн грн. Директор летовища Володимир Окара пояснив: "Це обладнання, яке електричним методом запускає двигуни літака. Ми це обладнання під рейс орендуємо. Один запуск коштує приблизно 20-25 тис. грн".

Другий тендер вартістю 7,5 млн грн - на поточний ремонт штучної злітно-посадкової смуги, руліжної доріжки та перону.

Нагадаємо, 15 березня комунальне підприємство вже оголошувало аналогічний тендер. Тоді сума складала близько восьми мільйонів гривень. Ще через два місяці, 21 травня, провели тендер на ремонт руліжної доріжки та цементобетонного покриття перонів за майже мільйон гривень.

"Після кожного зльоту та посадки повітряного судна відбувається руйнування смуги. Злітно-посадкова смуга Полтави має можливість приймати лише один рейс на добу", - пояснив керівник аеропорту

Третій тендер стосується реконструкції периметрової огорожі аеропорту згідно з вимогами авіаційної безпеки. Новий двометровий паркан із колючим дротом площею 8,5 кілометрів обійдеться бюджету у 40 млн грн.

"Частина металева, яка буде монтуватися по всьому периметру аеропорту. Буде встановлюватися відеообладнання та сигналізація. Також буде проведений протипідкоп", - додав директор КП "Аеропорт-Полтава".

Нагадаємо, що 20 грудня Кабінет міністрів України таки присвоїв полтавському аеропорту статус міжнародного, зі сподіваннями, що він стане одним із потужних летовищ України.

За словами фахівців, для контролю авіаційної безпеки під час міжнародних рейсів, потрібно облаштувати аеровокзал та розширити пункт пропуску. Аби модернізувати аеровокзал, потрібно затвердити проект, який дозволить розпочати будівництво і довести аеропорт до сучасних вимог, де будуть здійснюватися регулярні авіаційні перевезення.

На ремонт злітно-посадної смуги з обласного та державного бюджетів спрямують близько 9 млн грн, а потім, за словами посадовців, звернуться до Міністерства інфраструктури з проханням виділити близько 130 млн грн для здійснення вже капітального ремонту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава