Будівлю Кадетського корпусу у Полтаві передають Державній судовій адміністрації

Після реставрації в ній розташовуватиметься Окружний суд та громадський культурний простір

Аварійна будівля Полтавського Кадетського корпусу буде повністю відновлено до 2020 року. Про це у "Фейсбуці" повідомив депутат Полтавської міськради Юліан Матвійчук, пише Depo.Полтава.

"Тільки що вийшов з Державної судової адміністрації в Києві, де обговорювали разом з Олександром Шамотою (секретар Полтавської міськради), Віктором Трофименком (голова ГО Save Poltava) та головою Державної судової адміністрації Зеновієм Холоднюком майбутнє нашого Кадетського корпусу. Мене найбільше цікавили гарантії ДСА по реставрації будівлі і, що найважливіше, строки її виконання", - написав Матвійчук.

Там планують розмістити три районні суди Полтави, які об'єднуються в окружний, а також передбачено створення вільного громадського культурного простору всередині будівлі, адже місця більше,ніж займатимуть суди.

Якщо процес буде запущений зараз, реконструйовану будівлю здадуть в експлуатацію до кінця 2020 року.

Ще один плюс - звільняються приміщення дитячих садків, де зараз розташовуються районні суди Полтави, в них планується відновити роботу дитячих закладів.

"Отже план такий:

1. На сесію Полтавської міськради 19 жовтня ми подаємо проект, про передачу будівлі Кадетського корпусу Державній судовій адміністрації України;

2. До середини листопада вони завершують процедуру прийняття будівлі і одразу ж починають розробку проекту реставрації

3. До кінця 2020 року завершуються реставраційні роботи та будівля вводится в експлуатацію", - зазначив депутат.

Загалом весь проект оцінюється в понад 200 млн грн з державного бюджету.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що полтавська влада на чолі з екс-мером Олександром Мамаєм злочинною бездіяльністю знищувала будівлю Кадетського корпусу. Протягом кількох років міськрада не могла вирішити питання консервації та охорони історичної та архітектурної пам'ятки в центральній частині міста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава