Бюджет участі у Полтаві: Хто отримає мільйон

Полтавці відчувають дефіцит у місті спортивних та дитячих майданчиків, тому надали цим проектам беззаперечну перевагу.

Бюджет участі у Полтаві: Хто отримає міл…

3 грудня у Полтаві закінчилося голосування за проекти Бюджету участі-2017. За малі проекти (до 300 тис. грн) віддали свої голоси 6 669 полтавців, у тому числі 3 144 проголосували через інтернет і 3 525 - у пунктах голосування. За великі проекти (до 1 млн грн) проголосували 5 932 мешканця міста (2 479 - через інтернет, 3 453 - бюлетенями).

За результатами цього голосування переможцями серед великих проектів стали:

1. Технічне оснащення центрів первинної медицини. Проект передбачає оснащення комп'ютерним обладнанням дільничних лікарів Полтави;

2. "Вулична арена". Проект передбачає будівництво на Леваді біля школи №37 доступного, сучасного, спортивного майданчику для полтавців для занять футболом, баскетболом, волейболом, великим тенісом.

Серед малих проектів(бюджет до 300 тис. грн) перемогли:

1. Облаштування дитячого та спортивного майданчика для ігрових видів спорту "Мамо, тато і я - активна та спортивна сім'я". Встановлення дитячого та спортивного майданчику на вул. Гожулівській. Вартісь - 300 000 грн.

2. Спортивно-дитячий майданчик "Патріот". Будівництво майданчику та благоустрій території у с. Рибці. Ватість - 300 000 грн.

3. Дитячий майданчик у дворі будинку по вулиці Миру, №24. Встановлення сучасного, безпечного та якісного дитячого майданчику для всіх вікових категорій дітей. Вартість - 294 681 грн.

4. Дитячо-спортивний майданчик "Від малюка до чемпіона". Встановлення у дворі будинку вул. Героїв АТО, №63 дитячого та спортивного майданчика з вуличними тренажерами. Вартість - 280 000 грн.

5. Зона для спорту та відпочинку "Старе русло". Облаштування спортивного поля з воротами для гри у футбол, встановлення лавок та альтанок для відпочинку, облаштування баскетбольної площадки в с. Вороніно, біля старого русла Ворскли. Вартість - 295 000 грн.

6. Спортивний дитячий майданчик "Олімпійський". Влаштування на вул. Гожулівській сучасного, загальнодоступного спортивного майданчику для полтавців різного віку. Встановлення сучасних спортивних тренажерів та спортивного інвентарю. Вартість - 290 000 грн.

7. Оздоровчо-розважальна зона "Нове покоління". Встановлення спортивного майданчику, велопарковки, тенісних столів, огорожі футбольного поля у спільному дворі по вул. Великотирнівській, №14, 16, 18 та вул. І. Мазепи, 50/12. Вартість - 298 000 грн.

8. Інклюзивний майданчик "Зернятко". Будівництво дитячого майданчику з інклюзивними елементами на Леваді по вул. Чураївни, №3/2, для соціального розвитку для дітей з інвалідністю. Вартість - 300 000 грн.

9. Кворкінг центр (центр молодіжних ініціатив). Створення загальноміської локації вул. Петра Юрченка, №11/2, де кожен бажаючий зможе працювати, знайтися з новими людьми та навчатися. Вартість - 204 000 грн.

10. "Райській двір". Встановлення у мікрорайоні Сади-2 дитячого майданчику "Морська подорож", демонтаж старих дитячих гойдалок та заміна на нові "Веселі машинки", установка спортивно-ігрового комплексу, заміна інвентарю на футбольному полі (нержавіюча сталь), ремонт альтанки та тенісного столу. Вартість - 300 000 грн.

У 2017 році полтавці у рамках парцитипаторного бюджету надали перевагу проектам, які передбачають будівництво дитячих та спортивних майданчиків. Але у багатьох учасників виникли питання до експертної комісії щодо участі проектів, які б мали фінансуватися напряму з бюджету. Один із таких суперечливих проектів і став переможцем, який отримає фінансування 1 млн грн. Це - "Технічне оснащення центрів первинної медицини", що набрав рекордні 1 350 голосів полтавців. Конкуренти у соцмережах висловили обурення таким фактом.

Також пролунали звинувачення організаторів, переважно від представників опозиційних партій, у нерівних для всіх можливостях агітації і використання адмінресурсу. Так представниця СДП Віта Блоха заявила про долучення у добровільно-примусовому порядку до голосування студентів полтавських вишів.

Втім, як зазначили організатори, роздавання бюлетенів не є порушенням, оскільки голосувати можна тільки у визначених місцях за пред'явлення оригіналу паспорта.

Слід зазначити, що безпосередньо від влади міста проектом "Бюджету участі" опікується екс-регіоналка, а нині член партії "Рідне місто", секретар Полтавської міськради Оксана Деркач. І проекти, які висували або підтримували її соратники, посіли прохідні місця фінальному списку переможців і наступного року отримають фінансування з бюджету міста.

Втім, і представники опозиційної СДП мають бути задоволені: їхні малі проекти також опинилися серед переможців. Проте питання участі представників міської влади у подібних проектах, які передбачають активнішу участь містян у громадському житті, викликає подив. І якщо для опозиційних депутатів це чи не єдина можливість "вибити" з бюджету міста гроші на проекти для "своїх" округів, то участь у бюджеті участі депутатів з провладної широкої коаліції (куди входять "Совість України", БПП "Солідарність", "Батьківщина" та ситуативно - "Рідне місто") викликає подив. Ці депутати мають значні можливості впливати на формування міського бюджету Полтави і отримати значно більше коштів на задоволення потреб виборців, ніж 1 млн грн.

Також варто зазначити, що деякі проекти не набрали жодного голосу:

№49. Дитячий майданчик "Сонячна казка". Демонтаж старого брухту, встановлення нового, сучасного і безпечного дитячого майданчику для розвитку дітей по вул. Петлюри. Вартість - 298 681 грн.

№21. Полтавський міський центр відновних практик в громаді. Для зменшення рівня злочинності та правового нігілізму, урегулювання конфліктних ситуацій буде створений Полтавський міський центр відновних практик в громаді. Вартість - 298 000 грн.

А за проект №38. Загальноміський простір відпочинку та розвитку "Сонячний" проголосувала лише одна людина.

Відтепер залишилося дочекатися, поки експертна комісія оголосить остаточних переможців і вдалої реалізації вибраних проектів у 2018 році.

Фото - соцмережі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme