Через дії міськради бюджет Полтави втратив 19 млн грн, - АМКУ

Полтавська міськрада усунула з ринку держзакупівель КП "МШЕД", яке пропонувало послуги з утримання вулично-дорожньої мережі дешевше, ніж у інших підприємств

Через дії міськради бюджет Полтави втрат…

У територіальному відділенні Антимонопольного комітету України (АМКУ) вважають, що антиконкурентні дії Полтавської міськради призвели до втрати місцевим бюджетом майже 19 млн грн, через те, що місцева влада фактично усунув з ринку держзакупівель КП "ПМШЕД", повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу відомства.

25 лютого 2016року сесія Полтавської міськради затвердила Програму розвитку ЖКГ та благоустрою міста. Головним розпорядником коштів за Програмою депутати визначили Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому.

У квітні 2016 року УЖКГ провело закупівлю послуг з утримання в належному стані об'єктів благоустрою та зелених насаджень. У перелік робіт входило утримання вулично-дорожньої мережі Полтави. Очікувана вартість - 65,87 млн. грн.

У закупівлі взяли участь три компанії: КП "ПМШЕД", ПП "Будгарант-7" та "УМБ №23". Найвигіднішу пропозицію надав перший учасник — 47,043 млн. грн. Але в Управлінні її відхилили через невідповідність умовам проведення закупівлі. УЖКГ та КП "ПМШЕД" - пов'язані юридичні особи. Управління фактично здійснює контроль діяльності комунального підприємства.

Після цього УЖКГ визнало вигіднішою та акцептувало пропозицію ПАТ "УМБ №23". Управління уклало з товариством договір на 65,69 млн. грн, що на 18,65 млн. грн. перевищує пропозицію "ПМШЕД".

Полтавська міськрада фактично створила комунальне КП "ПМШЕД" для забезпечення утримання об'єктів благоустрою Полтави. Вона була обізнана щодо постійної участі підприємства у процедурах торгів Управління ЖКГ. Тому міськрада могла змінити розпорядника коштів за Програмою і зекономити бюджетні кошти.

Наслідок відхилення пропозиції КП "ПМШЕД", яке запропонувало майже на 19 мільйонів менше, ніж переможець, — нанесення можливих збитків місцевому бюджету. Міськрада не надала пояснень визначення саме Управління ЖКГ розпорядником коштів за Програмою. Хоча ці дії і призвели до усунення КП "ПМШЕД" з ринку.

Міськрада переадресовувала листи та вимоги АМКУ на УЖКГ. А Управління повідомляло, що не має повноважень встановлювати та змінювати замовника закупівлі.

У АМКУ визначили, що дії міськради призвели до змін конкуренції на ринку держзакупівель.

"Це порушення конкуренційного законодавства. Окремі суб'єкти господарювання здобули перевагу над КП "ПМШЕД" не завдяки власним досягненням, а через вплив органу місцевого самоврядування", — наголосив голова Полтавського тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme