Які тарифи влаштовують перевізників і чому полтавські маршрутки - найдешевші в Україні

Ціна на проїзд у громадському транспорті Полтави є найнижчою в Україні, проте тарифи по 8 грн у маршрутках, як того вимагають перевізники, діють лише в декількох великих містах

Сьогодні, 3 грудня, у стінах Полтавської мерії перевізники вимагали негайного підняття тарифів за проїзд у громадському транспорті та погрожували влаштувати страйк, якщо влада не піде на компроміс. Нагадаємо, що нині вартість проїзду у полтавських маршрутках та автобусах становить 4 грн, у тролейбусах - 2 грн. За якими тарифами працюють перевізники у інших містах України дізнавались кореспонденти Depo.Полтава.

Київ: тарифи у маршрутках Києва коливаються від 6 грн і вище, а вартість проїзду у трамваях, тролейбусах і автобусах становить 8 грн.

Харків: вартість проїзду у маршрутках коливається від 7,5 до 10 грн, у метро – 5 гривень, а квиток на трамваї і тролейбуси коштує 4 грн

Одеса: проїзд в одеських маршрутках коштує 7 грн, а в тролейбусах та трамваях з 1 грудня діє тариф 5 грн.

Вінниця: маршруткою місця призначення можна дістатись за 6 гривень, на тролейбусі чи трамваї - за 4 грн, а в автобусі – за 5 грн.

Львів: тариф за проїзд як у тролейбусах і трамваях, так і у маршрутках становить 5 грн.

Запоріжжя: більшість маршруток працюють за тарифом 7 гривень, у віддалені райони возять по 8-10 гривень, вартість проїзду у муніціпальних автобусах - 5 грн, а у трамваях і тролейбусах – 4.

Дніпро: по 7 грн - за проїзд у маршрутках та по 4 грн – у трамваях та тролейбусах.

Тернопіль: вартість проїзду у маршрутках – від 6 грн, у тролейбусі – від 5 грн.

Ужгород: дієвим у маршрутках є тариф 5 грн.

Також за 5 грн можна проїхатись у маршрутках Хмельницького та Кропивницького. Проте за проїзд у тролейбусах хмельниччани сплачують 3,5 грн, а кропивниччани - 2,5.

Окрім Полтави скандалів через тарифи за проїзд не вдалося уникнути і в Херсоні. У листопаді поточного року рішенням виконкому їх підняли з 4 до 6 грн, проте один з депутатів оскаржив це в суді, і воно було зупинене.

Тоді частина перевізників влаштували страйк і перестали виходити на маршрути, інші – взагалі збільшили вартість проїзду до 8 грн, через що протягом двох тижнів у місті панувала повна анархія. Врешті- решт виконком ухвалив нове рішення про підвищення тарифів до 6 грн та пообіцяв розірвати договори з протестувальниками та перевізниками, які самовільно підвищували тарифи.

Отже, вартість проїзду у тролейбусах Полтави є найнижчою по Україні, а ось тарифи у 8 грн за проїзд у маршрутках, як того вимагають місцеві перевізники, діє лише в декількох великих регіонах. Проте якщо влада не спробує піти на компроміс, полтавців може спіткати доля херсонців, оскільки перевізники рішуче налаштовані паралізувати роботу транспорту та проігнорувати виїзд на маршрути вже з завтрашнього дня.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що 3 грудня на апаратну нараду у Полтавській міськраді прийшли перевізники з вимогою підняти тарифи за проїзд у громадському транспорті. За словами протестувальників, ціну у 4 гривні затверджували ще в 2013 році, а з того часу ціни на пальне та запчастини встигли зрости втричі. Відповідно до актуальних, на їх думку, розрахунків тариф за проїзд має складати щонайменше 8 гривень. Представники влади, в свою чергу, назвали такі тарифи нездійсненною мрією перевізників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава