Чим жила Україна: Кіт-верхолаз, "пластиковий острів" та диявол в трамваї

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Кіт-верхолаз, "пластик…

На восьмому тижні зими українці почали нарешті трішки її відчувати, але, як кажуть, "скільки там тієї зими". Січень, який "закругляється", тим часом розщедрився на цікавинки. Про найголовніші – у тижневику Depo.ua.

Київ

Життя у деяких киян – як гра у рулетку. Ніколи не вгадаєш, що трапиться з твоїм авто під час паркування. Нещодавно на одній із стоянок біля супермаркету на Лівому березі дівчина за кермом Porsche розбила одразу шість автомобілів – окрім своєї. Зачепивши п’ять автівок, вона "застрягла" в шостому і при цьому намагалась продовжити рух, однак її вчасно зупинили. Нетверезій дівчині таки пощастило: в машинах, в які вона врізалась, нікого не було. 

Без вікон, без дверей, повна хата людей. Це про Київ. Місто хоч і просторе,  але слова "без вікон, без дверей" доводиться згадувати містянам у "підземці" в "годину пік". А жителів в столиці все більше. За словами міністра уряду Дмитра Дубілета, у столиці нині мешкає 3,7 мільйона людей. Озвучуючи такі цифри під час конференції, Дубілет зізнався, що сам був вражений, бо думав, що людей в столиці менше. І це він не враховує приїжджих, зокрема жителів приміських територій, які працюють у столиці. З ними, напевне, і до 5 млн недалеко.

Мер Києва Віталій Кличко на тижні вирішив показати підписникам Youtube свій кабінет, який називає "центром ухвалення рішень". У просторій кімнаті є великий стіл, за яким збираються чиновники,  купа телефонів для прямого зв’язку, зокрема з президентом країни, прем’єр-міністром та головою Верховної Ради. Є стенд із сувенірами з різних країн. І, головне, Кличко показав своє "електричне крісло"

Донбас

В Україні створили "берегиню-розвідницю". Йдеться про військовий квадрокоптер-розвідник, який так і називається – "Берегиня". Керівником проекту розробки літального апарату став 23-річний Максим Шеремет, аспірант спеціальності "авіоніка" КПІ ім. Сікорського. Квадрокоптер-розвідник важить не більше двох кілограмів і має стати в нагоді нашим бійцям у війні з путінскими бойовиками.

З вуст звільненого з полону танкіста Богдана Пантюшенка стало відомо, що в "ДНР" у полоні перебував британець – нащадок засновника Донецька, Джона Юза, Ед Коп. Коп приїхав на машині подивитися, що відбувається у місті, мав фототехніку. Але в нього все забрали, а самого "англійського шпигуна" помістили "на підвал". Одного дня Копу сказали, що в нього "дембель", і що повезуть його на російський кордон. Що було з британцем далі, звільнений з полону танкіст не в курсі.

На Донеччині біля лінії розмежування поліцейські знайшли молоду жінку, громадянку Німеччини, яка втратила пам'ять. Вона зійшла з електрички та не розуміла, де перебуває. Копи напоїли її теплим чаєм та нагодували. Як згодом виявилось, жінка мешкає в Києві і понад місяць перебуває у розшуку як безвісти зникла. У грудні минулого року вона пішла з дому, батько звернувся до поліції з проханням знайти її Яким чином потрапила у прифронтове селище, вона не пам’ятала. 

Львів

У Львові на вулиці Коперника зникла скульптура з фонтану "Водолій". Але причин для паніки та ґвалту нема. У Галицькій райадміністрації кажуть, що улюблену багатьма містянами скульптуру зняли на ремонт. Після того, як ремонтники очистять задню стіну, фігуру повернуть на місце.

Енергійна та неперевершена львів'янка Оксана Бобошко-Вандерховен таки виборола титул "Grandma  International" на конкурсі Grandma Universe 2020. Конкурс краси Grandma Universe відбувався у Болгарії, головну перемогу здобула представниця Естонії, а 57-річна пані Оксана зі Львова отримала титул Grandma International. Бобошко-Вандерховен є першою львів'янкою, яка представила Україну на конкурсі краси Grandma Universe. На гала-виступ вона одягла чорно-білу сукню із зображенням Лесі Українки та віршами поетеси.

Дніпро  

У Кривому Розі прославився кіт, який встановив рекорд з сидіння на дереві. Опинився він там не за власним баанням, а з цілком "взвичної" для котів причини собаки загнали. Кіт видерся на дерево доволі високо. Люди вирішили йому допомогти і викликали рятувальників. Але автовежа коту "не сподобалася", він не пішов до рук. Лише на дев'ятий день кіт сам зістрибнув з дерева. Пухнастого рекордсмена тимчасово прихистила одна з місцевих мешканок.

Власні рекорди встановлює донька мера Дніпра Катерина Філатова, яка за два дні підкорила дві найвищі вершини України. По одному дню було витрачено на підйом на вершини гір Говерла та Петрос. Бориса Філатова потішила завзятість доньки, а особливо швидкість, з якою вона піднімалась. "Це не великий подвиг, звичайно. Але спробуйте зробити це взимку, а не влітку. І два дні поспіль", – не без гордості зауважив Філатов.

"Будинок губернатора", що розташований у Дніпрі на розі вулиці Воскресенської та проспекту Дмитра Яворницького, вирішили переобладнати під музей історії міста. Через це звідси "виселять"  відділення "Приватбанку". У музеї будуть відображені знакові події та постаті від часів Катеринослава і до наших часів. В ньому не буде ніяких "старих глеків та старих кітелів".  Тут відобразять інформацію про місто та почесних громадян. На функціонування музею вже виділили понад 5 млн гривень.

Поки більшість українців тішать себе думками про теплу погоду, телепортацію в літо можна здійснювати в ботанічних садах. Оаза літа серед зими є і в Криворізькому ботанічному саду НАН України. Зараз тут квітнуть  азалії усіх відтінків та кольорів, а спостерігати за такою красою – саме задоволення.

Харків

Нацкомісія затвердила для Харкова нові тарифи на холодну воду. Вартість одного кубометра здорожчає до 18,01 гривень. Пропозиції приймалися на засіданні в Києві. Надійшла тільки одна – від "Харківводоканалу". На водовідведення "Харківводоканал" просив 5,46 гривень, остаточно підтвердили 5,32 гривні. Водопостачання – "Харківводоканал" просив 13,12, погоджено 12,69. На даний момент тариф на водопостачання становить 10,21 гривень за кубометр, а на водовідведення – 5,22. Таким чином, подорожчання після затвердження нових цін складе 16,7%. Для порівняння, у Києві тариви на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення складають 20,82 грн за "кубометр", зокрема постачання води – це 11,832 грн, а водовідведення – 8,99 грн.

Харківські правоохоронці за підозрою у отриманні хабара затримали підполковника поліції. Підполковник За попередньою інформацією, правоохоронець, розглядаючи заяву про можливе самовільне захоплення земельної ділянки місцевим підприємцем, вимагав 1500 доларів. Отримавши хабар, поїхав на авто та помітив переслідування. Намагаючись позбутися грошей, він викинув їх у вікно. Далі події стали схожими на справжній детектив. Під час погоні авто зловмисника зіткнулося з машиною правоохоронців та було заблоковане, підозрюваний вибіг із машини, покинувши там 8-річну дитину, та побіг. Незабаром поліцейського наздогнали та затримали.

Харківська влада не втрачає надії повернути до міста радянського "маршала перемоги". На тижні суд наказав Кабміну затвердити Єдиний реєстр пам'яток Другої світової війни. За словами заступника директора юридичного департаменту міськради Харкова Костянтина Прокоп'єва, таке рішення суду дозволить, зокрема, міськраді "увічнити перемогу над нацизмом у Другій світовій війні", перейменувавши проспект Григоренка назад на честь маршала СРСР Георгія Жукова. Мер Харкова Кернес у своєму Telegram повідомив, що противники перейменування є "нечисленною групкою радикалів". "Упевнений, коли Кабінет міністрів виконає рішення суду і створить Єдиний національний реєстр пам'ятників Другої світової війни, це зніме багато проблем, які штучно підігріваються людьми в балаклавах", – вірує Кернес.

Одеса

Як не крути, а любить український народ солодке. У одеських господарствах це врахували і вирішили роздавати людям цукерки в обмін на ялинки, аби новорічні дерева не викидали будь-де. Одним лише одеситам роздали більш ніж 20 тисяч цукерок в обмін на ялинки, а якщо порахувати по всіх містах, вийде масштабна цукерково-хвойна акція.

Любителі муралів під час візиту до Одеси зможуть знаходити їх по карті. Автором новоствореної карти є одеситка Анастасія Сливінська. 69 об'єктів на карті розділені по групах та авторах. За словами Анастасії, карта буде постійно оновлюватися. Бо мурали – такі непередбачувані. Сьогодні їх нема, а завтра вже є.

Івани-Царевичі, Тамерлани, Одіссеї, Арії, Валькірії і Русаліни. Такі нестандартні імена для своїх дітей обрали жителі одеського регіону у 2019 році. Серед найпопулярніших імен – Тимофій, Тимур, Лев, Камілла, Мія, Мілана. Відтак колись рідкісні імена поступово входять у число поширених. Але класика лишається класикою. В числі популярних дівчачих імен лишаються Анна і Марія,  для хлопчиків – Олександр і Андрій. Багато імен, які колись вважалися класичними, але були призабуті, знову повернулися в моду. Наприклад, Лев і Матвій, Варвара та Ірина.

Запоріжжя

На супутникових знімках у Google Maps можна побачити сміттєзвалище у Бердянську. Загальна протяжність звалища складає 300 метрів. Загальну масу сміття складає будівельний мотлох, але є тут і пбутове сміття. На знімках з супутника у Google maps чітко видно звалище. Згідно з даними іншої карти стає зрозуміло, що звалище було ще влітку минулого року. Місцеві комунальники розводять руками, кажуть, що про звалище раніше нічого не чули. Коли буде з'ясовано, в чиєму відомстві знаходиться земля – "Приазовкурорт" або у власності громади, тоді територію і очистять.

В аеропорту Запоріжжя прикордонники зупинили групу російських акторів, один з яких незаконно відвідував анексований Росією Крим, а ще троє не змогли пояснити мету прибуття до України. Актори мали гастролювати Україною зі спектаклем "Ідея фікс". Перша вистава мала відбутися у Запоріжжі 19 січня. У ЗМІ повідомили, що заборона в’їзду стосувалась  Сергія Колєснікова. Мету свого перебування в Україні не змогли пояснити Лариса Удовиченко, Андрій Бутін та особа, що їх супроводжувала.

У Приморську тепер є парасоля-зупинка. У вигляді напіврозкритої парасолі біля неї стоїть креативна урна. Раніше на цьому місці була звичайна зупинка. Але попереднє опитування показало, що креативна зупинка приморцям більше до вподоби.

Журналістка Рита Дудіна зробила тату із зображенням мозаїчного панно з запорізького Головпоштамту та збирається закарбувати на тілі один із будинків запорізького Соцміста - зразок радянського конструктивізму. Дівчина підкреслила, що архітектура Соцміста є частиною світової культурної спадщини і хоче, аби про неї дізнався світ.

Закарпаття

На Закарпатті, на одному з гірськолижних курортів працюватиме лижний патруль. Працюватиме він на Красії щовихідних. Упродовж сезону на території курорту будуть присутні 5-7 патрульних поліцейських, які пильнуватимуть за ситуацією. Така вона поліцейська робота, активна, непередбачувана і геть не сумна.

Зате дороги Мукачева розсікав чоловік на чотирьохколісному сноуборді. Їхав собі і насолоджувався життям.

Дивну сумну картину споглядають ті, хто приїжджає на річку Боржава, у селі Верхні Ремети на Закарпатті. Посеред річки є цілий острів з пластикових пляшок. Місцеві кажуть, що це не єдиний такий "пластиковий острів" на річці. І від думки про це волосся стає дибки.

Попри всі екологічні негаразди  Закарпаття продовжує тримати марку родючого та красивого регіону. Особливо тут щастить на гриби. І не лише восени, а й взимку. У Facebook користувачі хваляться січневими красенями. 

Вінниця

У Вінниці знайшлися ті, хто не радий електроннрму квитку у громадському транспорті. Бо там "число диявола". Незадоволені так бояться "рогатого" у вінницьких трамваях та тролейбусях, що готові навіть в суд подати і там вже вирішувати питання. Позивачі – особи "з релігійними переконаннями", яких не влаштовують автоматизовані системи. На їхню думку, всі штрих-коди та картки мають "число Диявола", тобто "666", тому  і вимагають скасувати е-квиток.  Як повідомили у "Вінницякартсервісі",  влітку минулого року до них і до міської ради звернулися 97 осіб з проханням не впроваджувати систему електронного квитка, оскільки "це порушує їхні конституційні права". Їм пропонували кілька альтернативних варіантів, проте скаржники не прийняли жодну з пропозицій.

73-річна Ганна Щербата з Піщанки на Вінниччині, при зрості 156 см, відростила волосся довжиною 120 см. Жінка раніше мила волосся тільки господарським милом, а потім споліскувала оцтом. Тепер використовує звичайний шампунь. Ось і весь рецепт догляду за волоссям. Жінка не ходить до перукарні вже біля 20 років і лише нещодавно її коса почала сивіти.

Кропивницький

Хто-хто любить вирізнитись з натовпу, так це автолюбителі. Точніше, володарі авто, які замість звичайних номерів замовляють індивідуальні. На Кропивниччині найчастіше автомобілям дають імена й прізвиська, рідше цифри та логотипи власних підприємств. Серед замовлених індивідуальних номерних знаків є ЛЬОХА, RUSLАNА, КОLYАN, РОМА, МІХА, КОLYUNYА, RUSІК. Також є МАІSТЕR, DІZАYN, КАРКАN, ВUМЕR, YАRКІY. Замовляли номери з цікавими комбінаціями цифр, цифр та літер: О0001О, МАG22, Х777Х, Х2727Х, В8888В, А88888А.

У Світловодську на Кропивниччині тривають "сесійні бої" за селище Власівка, яке єдине в області розташоване на лівому березі Дніпра. Воно більше тяжіє до Кременчуцького району Полтавщини, а не Світловодська, куди належить адміністративно. Рішення про об’єднання Васівки з Кременчуцьким районом вже навіть підтримали у Полтавській облраді. Втім, законодавчих підстав для цього немає, до того ж територія бюджетоутворююча для Кропивниччини. Тому цього тижня світловодські депутати заявили, що так просто селище не відпустять та направили рішення про межі майбутньої ОТГ, до якого включили і Власівку, у Мінрозвитку територій. Чим завершиться боротьба за селище – вирішить уряд.

У Кропивницькому чергове підвищення тарифу на воду може відбутися вже наприкінці січня-початку лютого. Це пояснюють тим, що попередній тариф у розмірі 30,68 за кубометр води встановили із запізненням. Але найближчим часом один кубометр коштуватиме близько 37 гривень. Це – найвищий тариф серед обласних центрів. Є три головні фактори, які впливають на підвищення тарифу. У місті відсутня своя вода і "Дніпро – Кіровоград" здійснює постачання з поверхневого джерела Кременчуцького водосховища. Водоочисні споруди знаходяться у Світловодську. Другою причиною називають довжину водоводу у 120 кілометрів, по якому вода кількома підйомами транспортується до Кропивницького та інших міст обласного значення. Останьою причиною підвищення називають невелику кількість абонентів, які користуються водою в місті.

Полтава

На тижні на Полтавщини спостерігали унікальне явище: на одній ділянці траси світило сонце, а на іншій утворилася ожеледиця і падав рясний сніг. У Службі автомобільних доріг Полтавщини просять водіїв бути обачними на дорозі, адже зимою дорожні ситуації бувають дуже непередбачувані.

Полтавщина славна і привабливими жінками, і дивовижними краєвидами, і багатою історією. За даними ОДА кажуть, великі надії для приваблення туристів покладають на історико-культурний заповідник "Більськ", який за два дні фестивалю "Гелон фест" у 2019 році зібрав близько 20 000 гостей. У 2020 році плани щодо розвитку туризму чималі. У січні заповідник "Більськ" подав заявку до Українського культурного фонду з проектом "Етнофестиваль "Гелон-фест", за перемогу у якому можна отримати понад 4,6 млн грн.  Минулоріч посол Греції зацікавився проведенням спільних розкопок у Більську, розбудовою музею та обіцяв допомогти із видавництвом книг. А влітку городище відвідав режисер із Японії Ясуюкі Муракамі і відзняв матеріал для фільму "Шлях заліза", який презентують на відкритті Олімпійських ігор-2020 в Токіо. 

Та не обійшлось і без ложки дьогтю. На тижні місцеві ЗМІ сколихнула історія, яка сталась у Полтаві ще у грудні 2019 року у кафе. Один з відвідувачів, який назвався "Віталіком", не захотів платити за рахунок. Між ним та працівниками закладу, а зокрема офіціанткою, виник конфлікт. Нетверезий чоловік почав лаятися на офіціантку, потім штовхнув і вхопив за шию. Далі він дістав ножа і приставив до її горла. Приятель "Віталіка" намагався вгамувати чоловіка, втім, лише на словах. Але обійшлось без жертв. У цій справі відкрито кримінальне провадження. Після завершення досудового розслідування правоохоронці  скерують матеріали до суду. За даними ЗМІ, неадекватом, який кидався з ножем на людей в кафе, є  полтавець Віталій Воробйов, а його товариш — 34-річний Віктор Безручко. Свого часу "Воробей" був членом кримінального угруповання (бригади "Басистого").

Відео: Новинар Полтавщини

Хмельницький

На хмельницькому пляжі розгулялись вандали: невідомі розтрощили роздягалки і питний фонтан. Про місцезнаходження "добрих людей" поки не відомо.

Один з найкрутіших проектів Міністерства юстиції "Шлюб за добу" набирає обертів. У Хмельницькому за неповних три роки цією послугою скористалися близько сотні військовослужбовців. Причин для швидкого одруження, зазвичай, чимало, але серед основних – небажання чекати в черзі, також це можуть бути обставини військової служби, як то, приміром, відрядження на Схід.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme