Чим жила Україна: Коронавірусні історії, поселення бобрів та оштрафовані псевдохворі

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Коронавірусні історії,…

Карантин, впроваджений в країні 18 березня, відкрив для українців нову сторінку життя. Кожен тепер вчиться життю "онлайн". Зачинені розважальні центри, театри, кінотеатри. У великих містах не працює метрополітен, зупинилось міжміське та міжобласне пасажирське сполучення, введені обмеження щодо перевезень в автобусах та маршрутках. У дайджесті Depo.ua - коротко про те, як і з чим країна входила у карантинні будні.

Київ

За даними МОЗ станом на 20 березня, у Київській області зафіксували три, а ні, вже чотири випадки захворювання на корона вірус, у самому Києві – три випадки. Серед захворілих – народний депутат Сергій Шахов. Він стверджує, що заразився саме в Україні, а не у Європі, де був протягом трьох днів. Він та його дружина, у якої також виявили корона вірус, знаходяться на самоізоляції. Щодня нардеп робить прямі включення у себе на сторінці Facebook, роповідає про своє самопочуття та перебіг хвороби.

 

Такої кияни не бачили з голодних 1980–1990-х. На тлі хвилювання через нестачу гречки у супермаркетах кияни запереживали через м'ясо. У деякі супермаркети його стали завозити із відчутним запізненням. До прикладу, на Троєщині в одному з мережевих магазинів вже два дні поспіль м’ясний відділ починає працювати фактично близько 12:00. Відділ наче працює, але м’яса в ньому до обіду немає. У магазині кажуть, що за м’ясом з ранку немає сенсу приходити.

Чутки про відкриття підземки, які почали з'являтись невдовзі після закриття, спростував столичний мер Віталій Кличко. Очільник Києва наголосив, що містом шириться коронавірус, тому, щоб попередити масове захворювання, метро не працюватиме до 3 квітня мінімум.

Про превентивні заходи проти вірусу любителям гуляти у центрі столиці нагадують навіть скульптури. Автор бронзових дітей – Кия, Щека, Хорива та їхїньої сестрички Либідь – на Поштовій, Володимир Журавель, опублікував у мережі фото, на яких видно, що навіть скульптури "одягли" маски

Донбас

У Донецькій області зафіксували перший випадок на COVID-19. Лабораторно підтверджений випадок коронавірусної інфекції виявили у 52-річного чоловіка, який повернувся з Єгипту.  В Донецькій військово-цивільній ОДА заспокоюють, що усім необхідним лікарні забезпечені, а особи, які контактували з чоловіком, виявлені й знаходяться під наглядом. Станом на 19 березня в місті перебували під наглядом 10 осіб. 

Протистояти вірусу в Маріуполі вирішили хлорним розчином, яким на тижні мили тротуари. У міськраді припускають, що в хід може піти і мильний розчин. Згідно офіційних даних, коронавірус миттєво гине при температурі понад 50 градусів, руйнується під дією хлороформу, формаліну, етилового спирту або ефіру. 

Спокій на карантині зберігають тварини. Зокрема, на тижні на околицях Краматорська дали про себе знати бобри. За останні 15 років тут виявили перше поселення цих тварин. Бобри побудувалисобі греблю на річціі спокійно радіють весні, гризучи бруньки та кору дерев.

У Маріуполі задумали модернізувати комунальне підприємство "Маріупольтепломережа", переобладнавши низку котелень під біопаливо і скидне тепло. Тему вже обговорили на зустрічі представників мерії з командою консультантів програми "Швеція–Україна: підтримка централізованого теплопостачання". За словами мера Маріуполя Вадима Бойченка, Маріуполь розробив бачення розвитку "Тепломережі" в сторону зниження споживання газу та природних ресурсів. Одне з основних завдань – зменшення розміру платіжки для конкретного споживача.

Львів

Не вдалося Галичині "відпетляти": в п'ятницю перший хворий на коронавірус з'явився і на Львівщині. Тим часом обласний центр все більше згортає свою розважально-туристину складову і уходить в оборону перед інекцією. Як і в інших регіонах, міжміський транспорт "пішов" на карантин, але не повністю. Зокрема, де-не-де можна доїхати до потрібного місця призначення, але за значну більшу суму, ніж було до карантину. Зокрема, на Львівщині нелегали з тих, хто хоче доїхати до Києва, просять тисячу гривень. А вартість нелегальної поїздки зі Львова до Одеси становить 1500 гривень. "Кусючі" ціни і до Рівного і до Вінниці. А щодо превентивних заходів під час перевезення, то, наприклад, одягати маску вимагають далеко не всі перевізники.

І про рекорди. На Львівщині зафіксували найбільшу чисельність зубрів по всій країні. За даними Львівського обласного управління лісового господарства, у краї цього року нарахували 114 зубрів. Це найчисельніша популяції зубрів двох ліній (біловезька та біловезька – кавказька) в Україні. Обидві субпопуляції репродуктивні і нормально розвиваються.

А весні хоч би що. На карантині у львів'ян та жителів області знайшовся час для спілкування з природою. У лісах і парках Львівщини масово заквітли первоцвіти. На часі масове цвітіння анемони і шафрану.

Дніпро

За даними МОЗ станом на 20.03.2020, на Дніпропетровщині вже було виявлено два випадки захворілих на підступний вірус. Подружня пара привезла хворобу із Франції, звідки нещодавно повернулася. Зараз чоловік та жінка перебувають в інфекційних боксах, їхній стан стабільний.

Є і такі, для кого коронавірус послужив підґрунтям для творчості. Валерій Сосна з Дніпра видав своє бачення віруса COVID-19. Фоном для вірусу в його картині служить кров, на тлі якої крутяться білі "мацаки" хвороби, які перетворюються на сферу.

Із "некоронавірусного". У Дніпрі реставрували унікальну ретро-автівку. Колись британську автівку Wolseley придбав моряк з Одеси, вона потрапила до Дніпра до клубу автолюбителів. "Прочекала" майже 30 років, поки не потрапила в добрі руки. Новий власник відновлював машину шість років. Wolseley не існує понад 50 років, тому власнику автівки було складно знайти будь-які технічні характеристики, необхідні для ремонту. Але він впорався, і результат вражає.

Одеса

В Одесі убезпечують себе від коронавірусу, як можуть. Попри карантин 18 березня в Одеській міськраді провели чергову сесію, але із посиленими заходами безпеки: перевіряли температуру та не пускали без масок. Всі, хто заходив у мерію, був зобов’язаний обробити руки. Проте у сесійній залі можна було побачити кілька депутатів, які знехтували правилами та сиділи без масок. 

Під час сесії з посади першого заступника міського голови Одеси звільнили Анатолія Орловського. Підставою для звільнення, за словами мера Геннадія Труханова, стала його заява про звільнення. 

Гуртожитки вишів також котують до карантину. Наприклад, в Одеському університеті Мечникова деканам факультетів доручили протягом 16 та 17 березня забезпечити максимальне вивільнення місць у гуртожитках. Дозволяється залишитися у гуртожитках лише тим студентам, які є іноземними громадянами, відносяться до категорії внутрішньо переміщених осіб чи працюють за сумісництвом в аптеках та продовольчих крамницях. А іншим – на вихід. Проде згодом керівництво університету, отримавши листа з МОН, змінило свою думку та дозволило студентам залишатися у гуртожитках.

Чернівці

Чернівецька область в лідерах по кількості хворих на корона вірус. Станом на ранок 20.03.2020  за даними МОЗ тут було зафіксовано 15 випадків, один – летальний. Проте ввечері ситуація погіршилася: додалося одразу 10 нових хворих. Єдине радує, що перший українець, у якого діагностували COVID-19 в Чернівцях і в Україні, вже одужав, і його 20 березня виписали з лікарні.

Харків

Харків'янка Ірина Венедіктова очолила Генеральну прокуратуру України. Президент Зеленський, представляючи її у парламенті, висловив переконання, що її фахові і моральні якості дадуть змогу забезпечити злагоджену роботу прокуратури і викорінити корупцію в цій системі.

Харківський зоопарк оголосив тендер щодо будівництва кафе на 90 посадочних місць з дитячим майданчиком в зоні "Африканське сафарі". Орієнтовна вартість будівництва складе 29,2 млн грн, ще 966,9 тис. грн витратили на проект. У кафе передбачаються обідня зала, приміщення персоналу з душовою та санвузлом, санвузол для відвідувачів, тераріум для анаконди тощо. Загалом у зоопарку планується побудувати три кафе: на 200 посадочних місць в зоні "Вхідна група №1", на 90 посадочних місць в зоні "Театр природи" та на 90 посадочних місць в зоні "Африканське сафарі".

У Харкові на тижні на проспекті Московському сталась масова аварія, під час якої постраждали п’ятеро людей. Всіх їх з травмами різного ступеню доставили до лікарні. Згодом в поліції розповіли, що одним із учасників аварії був працівник харківської поліції. Він перебував поза службою. Троє його пасажирів, які також постраждали під час аварії, також виявились працівниками поліції.

І найгарячіше: з п'ятниці, 20 березня, Харківщина теж у "коронаклубі".  На жаль.

Запоріжжя

Випадків захворюваності на коронавірус на Запоріжжі хоч і нема, проте заходи безпеки тут серйозні. До прикладу, в Енергодарі деякі відвідувачі ходять в супермаркет за покупками у спеціальних  костюмах. Щоправда, інших покупців вони скоріше веселять. Поки що.

Цілий "клондайк" туалетного паперу влаштував один із запорізьких гіпермаркетів. "Ходового" товару, який під час пандемії розлітається, неначе гарячі пиріжки, тут більше, ніж вдосталь. Проте немає жодних гарантій, що навіть такий потужний запас не розкуплять за кілька днів чи навіть годин.

Вірус вірусом, фінансові питання також потрібно вирішувати. Для покриття бюджетного дефіциту влада Запоріжжя хоче позичити по 250 мільйонів гривень в Укргазбанку та Державному ощадному банку України. Кредитні хочуть отримати на 5 років з можливістю дострокового погашення за відсотковою ставкою не більше 17,5% річних.

У Запоріжжі 14 та 15 березня любителі котів встигнули відвідати міжнародну виставку. Організатори зазначили, що запорізька виставка стала єдиною, яку не скасували через карантин. Аналогічні заходи на вихідних повинні були відбутися у Херсоні, Харкові та Дніпрі.

Закарпаття

Гумористичне відео про те, як навіть із киянина можна зробити справжнього закарпатця, відзняв гуморист Павло Мандзич. Дивитись треба повністю.

На Закарпатті свої "фішки"  проти коронавірусу. До прикладу, у Поляні на Свалявщині, місцевий священнослужитель з православної церкви освятив всі вулиці села, їдучи на УАЗіку.

Одне тішить: до найзахіднішого регіону Украни на момент написання тексту зараз хч не дійшла, хоча заробітчан останніми днями повернулося чимало. Це і непокоїть. Будемо тримати кулики і бажати Закарпаттю, аби все було дубрі.

Прикарпаття

В Івано-Франківську 19 березня померла жінка, інфікована коронавірусом COVID-19. Жінка поступила в лікарню у важкому стані. Тривалий час вона займалась самолікуванням і надто пізно звернулася до лікарів. Вона померла через добу після госпіталізації ще до отримання результатів тесту на COVID-19.

Аби не з'їхати з глузду від негативних новин, франківці почали підбадьорювати один одного написами на вікнах. На одному вікні вулиці можна побачити напис з кольорових літер "Все буде добре". До речі, у Facebook підбадьорюючий вже зібрав чимало лайків.

Вінниця

Вночі 18 березня у Вінниці в дворі "Набережного кварталу" сталась масштабна пожежа – згоріли чотири припарковані автівки. За словами очевидців, пожежа розпочалась з Volkswagen Touareg, але потім перекинулась на сусідні авто. Камери зафіксували момент загоряння – невідомий чоловік з предметом схожим на каністру, підійшов до авто і підпалив його. 

Карантин таки об’єднує людей. У Вінниці  активісти з "Дорожнього контролю" почали пропонувати свою допомогу медикам, які під час карантинних заходів не мають чим доїхати до хворого. Послугою вже починають користуватися медики, тому активісти просять матеріальної допомоги на пальне.

Житомир

На Житомирщині, за даними МОЗ, два випадки хвороби (один летальний). Вдень 20 березня тут перевіряли ще одного хворого з підозрою на COVID-19. 69-річний хворий приїхав з Німеччини, де, ймовірно, контактував з зараженими коронавірусом.

А от житомирські блогери, які прикидались хворими на коронавірус, сплатять штраф. Чоловіки "перевіряли", як працюють спеціальні служби в умовах епідемії. Тепер перевірять, як працюють правоохоронці та виконавчі служби.

Кропивницький

На Кропивниччині життя іде своїм ходом. Нещодавно правоохоронці передили спробу викрадення колишнього судді Вищого господарського суду. Колишній керівник районного ВДАІ хотів збагатитись, тому розробив план з викрадення колишнього високопосадовця суду з метою вимагання грошей з його родини. Зловмисник зі спільником вимагали у співмешканки судді – працівниці Верховного суду України, 300 тисяч доларів США. Але правоохоронці упередили злочин.

У Кропивницькому за власним бажанням звільнилася керівниця обласної культури Валентина Животовська. У коментарі журналістам Depo.Кропивницький вона повідомила, що зараз виконує обов'язки директора Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського. 

З ОДА звільнився і Вадим Колос, який займав посаду заступника директора - начальника управління охорони культурної спадщини, розвитку музейної справи та туризму департаменту культури, туризму та культурної спадщини. Працював він на посаді з 2014 року.

Полтава

Штраф сплатить і "коронавірусний жартівник" на Полтавщині.  41-річний кременчужанин "підняв на вуха" медиків і лише у лікарні зізнався, що збрехав про поїздку за кордон і підозру на захворювання коронавірусом. Медики одразу ж повідомили правоохоронців, які склали протокол на горе-жартівника. Санкція статті передбачає покарання у виді штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 119 гривень). Хоча, за такі жарти можна було б стягнути і більше.

У селі Веселий Поділ в Семенівському районі Полтавщини, нарешті, демонтували пам'ятник Леніну.  Деякі селяни намагалися перешкодити демонтажу, але безуспішно. Тепер від Леніна в селі лишився пошарпаний напіврозвалений постамент.

Хмельницький

Маски, що були в Україні, хтось дуже швидкий і "розумний" продав на початку коронавірусної історії за кордон. Тож тепер захист шиють знову. Державне підприємство "Новатор", яке розташоване у Хмельницькому і входить до складу ДК "Укроборонпрому", у зв’язку з пандемією запустило пошиття марлевих пов’язок для потреб самого підприємства та інших учасників Укроборонпрому. Також тут готуються до виробляти клапанні респіратори FFP3. Всього на "Новаторі" планують виготовити та поширити на підприємствах 100 000 багаторазових марлевих пов’язок. З них, станом на сьогодні, 13 500 марлевих пов’язок  вже передано співробітникам хмельницького підприємства (з розрахунку 10 пов’язок для потреб одного співробітника та його родини), 3 000 пов’язок – віддано на потреби ДП "Красилівський агрегатний завод", розглядаються запити на постачання пов’язок до інших підприємств Укроборонпрому. 

Надзвичайникам на тижні довелось рятувати дівчину, яка сиділа на підвіконні п’ятого поверху будинку по вулиці Огієнка у Кам'янці-Подільському. Рятувальники за допомогою автодрабини піднялись до вікна 5 поверху та переконали дівчину зайти назад до квартири.

Тернопіль

З коронавірусу ми розпочали, ним доведеться і закінчити. Поки готувався цей матеріал, стало відомо, що у Тернопільській області також зафіксовано впадок COVID-19. Перший. І дуже хотілося б, аби останній.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme