Чим жила Україна: Коронавірусні війни, силіконова контрабанда та чудесне воскресіння

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Чим жила Україна: Коронавірусні війни, с…

Події тижня в країні були такими насиченими, що українці незчулись, як він промайнув. У інформаційному епіцентрі подій лишається Полтавщина. Детально про цікавинки тижня – у дайджесті Depo.ua

"Коронавірусна вакханалія"

Коронавірусна лихоманка докотилася до України: головною подією тижня, разом із відзначанням річниці розстрілів на Майдані та атакою путінських бойовиків на ЗСУ під Золотим, стала евакуація українців з "карантинного" китайського Уханя, що потерпає від спалаху коронавірусу 2019-nCoV. Зустріч земляків гостинною не назвеш – приліт супроводжувався протестами та навіть бійками. Літак для доставки українців надала компанія SkyUP – 20 лютого борт, після проміжної посадки в Алмати та довгого кружляня над Харківщиною та Полтавщиною (офіційна причина – погані погодні умови в аеропорту призначення) приземлився для дозаправки та техобслуговування у "Борисполі", а потім таки полетів до Харкова. Звідти людей автобусами повезли у Нові Санжари, що у Полтавської області.

Подія стала приводом для бурної реакції користувачі соцмереж, політиків та активістів, а також підґрунтям для паніки, суперечок, чуток та фейків, паління шин, сутичок з Нацгвардією та навіть закидання автобусів з евакуйованими камінням. Те, що відбувалось довкола цих подій, коротко можна було описати словосполученням "суцільне ганьбище". І це при тому, що люди, які прибули з Уханя – здорові. Новосанжарці ж, "накачані" дезинформацією, непокояться, що можуть заразитися коронавірусом, наприклад, через стічні води, хоча вірус передається повітряно-крапельним шляхом і , за словами заступника міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, можливість знезаражувати стічні води є. Але страх виявився сильнішим за розум та людяність

Київ

Столичні хірурги з Олександрівської лікарні провели операцію з імплантації механічного серця (LVAD). Подія заслуговує на увагу вже через те, що це перша подібна операція в Україні виконана на базі муніципального медзакладу. Киянину, в грудях якого тепер б’ється механічний "мотор", 67 років.  Він страждає на важку форму серцевої недостатності, переніс кілька інфарктів. Останній місяць, зважаючи на тяжкість стану, перебував на стаціонарному підтримуючому лікуванні. Саме серце хоч і коштує 4,5 млн грн, але для чоловіка операція була безкоштовною завдяки програмі "Здоров’я киян", яку фінансує місто.

У Броварах спецпризначинець поліції, будучи нетверезим, на смерть збив пішохода. Подія сталась у неділю, 16 лютого, ввечері, але відомо про неї стало у понеділок. Правоохоронця затримано, йому готують повідомлення про підозру та вирішується питання про обрання відносно нього запобіжного заходу та відсторонення від посади.

Руді, спритні і завжди ласі до гостинців білки радують очі мешканців столичного Виноградаря. Тварини охоче контактують із людьми та навіть виконують команди. Зокрема, користувачі Facebook зазначають, що білка може гризти горіх, сидячи на голові в людини.

У житті "мосту Кличка" – новий поворот. Адже головна його принада – скляна "підлога" – більше не прозора.  Загалом розхвалений туристичний маршрут, заради якого і робили скандальний пішохідний міст через Володимиський узвіз, помітно "втомився". Навіть пам’ятник Володимиру Хрестителю зустрічає гостей облупленим постаментом. Через що виникає питання, куди, все ж таки, пішли 130 млн гривень, виділені на реконструкцію "Володимирської гірки".

Донбас

Вранці 18 лютого, в перший день розстрілів на Майдані, "диряві" бойовики влаштували гарячий світанок нашим бійцям, після артпідготовки атакувавши позиції ЗСУ. Українські захисники в боргу не лишилися і "відсипали" путінським дружкам так, що ті швиденько пошкутильгали назад за загородку, паралельно запросивши режим припинення вогню. На жаль, без втрат з нашого боку не обійшлося: один боєць загинув, щонайменше двоє поранені.  Є втрати і в ланках бойовиків. Точне число невідоме. Та і хто їх рахує...

Було б смішно, якби не було так сумно. "Адміністрація" окупованої Луганщини розрахувалася з Попаснянським райводоканалом, який постачає їм воду, українськими копійками у мішках. Заступник директора Попаснянського районного водоканалу Євген Лисенко розповів, що раніше "ЛНР" розраховуваласягривнями, а зараз перейшла на копійки. На думку заступника директора водоканалу, даючи мішки з копійками, окупанти глумляться над українцями. Видно, підзабули, чию воду п'ють.

Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай зустрівся з надзвичайним і повноважним послом Франції в Україні Етьєном де Понсен і обговорив можливості фінансування будівництва залізничного сполучення на Луганщині. Домовились до того, що Франція інвестує 100 млн євро у будівництво залізничного сполучення, яке приєднає гілку "Лантратівка – Кіндрашівська-Нова" до всеукраїнської мережі. Ще домовились про електрифікацію залізничного сполучення області та реалізацію проєкту очистки системи водопостачання, що також не менш важливо.

І про черги. Спостерігачі ОБСЄ помітили на кількох КПВВ з боку окупованого Донбасу великі черги у бік української території. А за даними українських прикордонників, інтенсивність пасажиро-транспортного потоку на пунктах пропуску на Донбасі цього тижня збільшилась до 46 тисячосіб. Що і не дивно. Бо говорити по російському ТБ можна що завгодно, а без України Донбасу, навіть підпутінському, не жити.

Львів

На Галицькій митниці трапилась "силіконова історія". Митникам на тижні довелось вилучити контрабанду... імплантів грудей. Вісім виробів медичного призначення намагались ввезти в Україну з Польщі. Товар вилучили, вартість "силіконової контрабанди" буде встановлюватись додатково. Справи скерують до суду.

На вулиці Горбачевського у Львові облаштують громадський простір та зроблять сквер. Очільник міста вже доручив розробити концепцію відновлення історичного скверу а тим, хто переживав через те, що тут буде забудова, причин непокоїтись нема.

У Львові КП "Лев" встановить 100 пунктів для годування вуличних котів. Ідея встановлення "котівничок" подавалась раніше на конкурс міських проектів "Громадський бюджет Львова", але для перемоги забракло 14 голосів. У КП "Лев", де опікуються тваринами, не розгубились і оголосили збір коштів на встановлення перших 100 котівничок у місті. Вартість однієї котівнички становить 1500 грн разом з монтажем, але чого не зробиш заради пухнастих.

Дніпро

У Дніпрі ж любителі тварин звели для собак-безхатьків дерев'яний палац. Будка така величезна та простора, що в ній може влягтись навіть людина. Головне, аби "палац" таки лишився "пухнастим".

У Торонто в Канаді виявили картини художника з Дніпропетровщини Юрія Качкіна. Митець із Марганця малював улюблені куточки свого краю маслом. Він замалював основні пам'ятки та просто місця, які припадали йому до ока. ТОж є привід комусь позгадувати, а комусь дізнатися, яким марганець був колись

Одеса

Науковець з Одеси Андрій Зотов поділився своїми враженнями з експедиції до Антарктиди. Континент, за його словами, трохи схожий на Одесу – в сенсі дисонансу між стереотипними уявленнями і реальністю. Особливо це стосується кольорів. Влітку край не обмежується сотнею відтінків білого, блакитного та бурого, є ще повна гама зеленого і розлитий по снігу малиновий джем цвітіння, що створюють водорості. Словом, Антарктида – край, який точно не розчарує мандрівника.

У Балту на річку Кодима прилетіли 22 лебедя і одразу опинились у центрі уваги людей. Містяни приїздили родинами, щоб помилуватися ними, також привозили їжу птахам. А горді білі птахи що – знай, плавають собі, на "туристів" тих і уваги особливо не приділяють 

Харків

У Харківській ОДА поповнення: Кабмін погодив призначення Тараса Пастуха (в минулому – нардеп від "Самопомочі") заступником голови Харківської обладміністрації. Паступх був депутатом Тернопільської обласної ради (2006, 2009 роки), екс-головою Бучацької районної державної адміністрації.

І про довибори. ЦВК зареєструвала 40 кандидатів на проміжних виборах народного депутата у 179 окрузі, що на Харківщині. Таким чином, Комісія завершила процес реєстрації кандидатів у народні депутати на проміжних виборах народного депутата України, які мають відбутися 15 березня 2020 року. Причому зробили це "залпом": станом на ранок 17 лютого зареєстровано було 19 кандидатів, а на вечір з'явився ще 21.

Часом життя у Харкові нагадує справжній екшн, а надзвичайна подія може статися будь-де і будь-коли. У Харкові балкон художнього музею обвалився на тротуар. Момент обвалу потрапив на відеорегістрато машини, що якраз проїжджала повз. Подія сталася посеред дня, коли до перехрестя, на яке виходить будівля музею, з різних сторін підходили люди. Але, на щастя, ніхто не постраждав. Тільки у свідків і глядачів відео дух перехопило.

Запоріжжя

Легендарний острів вже квітне. Напрочуд нетипова погода для лютого змусила розквітнути сон-траву на Хортиці. Зазеленів тут і хортицький мох, при цьому на скелях, немов скляні водоспади, застигли бурульки. Квітне тут і пшінка весняна, радуючи жовтим цвітінням любителів квітів.

Здоров'я вартувала 60-річній мешканці Полог проста поїздка у потязі "Київ – Бердянськ". На літню жінку впала верхня полиця з 80-кілограмовим пасажиром. Пасажирка отримала перелом грудного відділу хребта, протрузію і гематоми. В "Укрзалізниці" кажуть, що їхньої вини в цьому немає. Мовляв, пасажир, який лежав на верхній полиці, неналежним чином закріпив її та впав на жінку, а самі полиці вагона були у справному стані.

Закарпаття

З вітерцем та вереском "літали" закарпатці на лаворах – тазиках, на яких зручно котитися зі сніжних гір. У "Чемпіонаті світу з їзди у лаворах", який проходив на одному з гірськолижних курортів Закарпаття, взяли участь 20 спортсменів. Учасники змагань отримали призи, але головне тут – неймовірні емоції, які можливо лише відчути, сівши у цей "літаючий тазик".

У Берегові 90-річна бабуся стала прикладом для тих, хто звик викидати картон. Жінка власноруч назбирала 400 кілограм картону (це повний мікроавтобус). Бабуся пояснила, що, збираючи картон, хотіла не лише підзаробити, а й принести користь довкіллю.

Збираючись подорожувати Закарпаттям, можна заглянути у Міжгір'я, де тече "золоте" гірське джерело. Курс потрібно тримати на село Келечин, яке відоме двома "золотими" джерелами. Обидва вважаються гідрологічними пам’ятками природи.  Тутешні води підходять для людей, які страждають розладами травлення, захворюваннями шлунково-кишкового тракту і порушенням метаболізму.

Вінниця

Унікальна історія трапилась у Вінницькій районній лікарні. 83-річна Ксенія Дідух у прямому сенсі тричі за день повернулася з того світу. "Швидка" доставила її в стані кома-3 майже без ознак життя. Але жінка не здавалась. Згодом довелось викликати медиків ще раз. Зафіксували "пряму лінію" — зупинку серця… Викликали поліцію, яка констатувала разом із медиками біологічну смерть. Родичі вже замовили копання могили, повідомили усіх, кого могли, про втрату, але Ксенія знову подала ознаки життя. "Швидка" приїхала до неї втретє. Деякі препарати літній жінці вводили вдома, а потім повезли до лікарні. Довідку про смерть скасували, а на запитання лікаря "Що ви там бачили?" воскресла жінка відповіла "Царство небесне!".

Аномальне потепління надихнуло вінницьких школярів на корисну роботу. Діти однієї із вінницьких шкіл побудували строкатий гуртожиток для птахів. Житло для пірнатих на понад пів сотні різнокольорових "квартир" розмістили на дереві на території дитячого садка.

Кропивницький

У Кропивницькому на тижні зустріли двох спецпризначенців, Сергія Глондаря та Олександра Корінькова, які потрапили у полон п’ять років тому. Хлопці опинились під час виконання бойового завдання у районі Дебальцевого. Вони супроводжували колону, їхній загін потрапив у засідку, декілька військових загинуло, декілька були поранені, інших взяли у полон. Але тепер хлопці вдома, цілі та щасливі.

В Олександрії на тижні влаштували акцію проти закриття наркологічного, онкологічного, шкірно-венерологічного, протитуберкульозного диспансерів та психіатричної лікарні. Медзаклади можуть бути закриті і приєднані до обласних. Люди, які виступили проти, поставили труну з дитячими іграшками біля туберкульозного диспансеру. Іграшки планують відправити 5 березня на сесію тим депутатам, які проголосують за закриття диспансерів в Олександрії. Наразі в цих закладах більше тисячі пацієнтів.

Через подорожчання газу у Кропивницькому здорожчало опалення. Його вартість у січні склала 46,02 гривні за квадратний метр площі, що на 7,81 гривні більше, у порівнянні з груднем минулого року. У КП "Теплоенергетик" звернули увагу на низький рівень розрахунків від населення за отримані послуги теплопостачання. У січні мешканці Кропивницького сплатили до 60% від нарахованих сум, що становить реальну загрозу стабільному перебігу опалювального сезону і вчасним розрахункам підприємства за блакитне паливо.

Хмельницький

У дитсадках і молодшій школі Хмельницького настала ера нового харчування. Аби вона запанувала, знадобилось 6 місяців. Підвищили кухарям зарплату, додали видатки на харчування, ремонтували харчоблоки. В мерії запевняють що кількість відходів зменшилася у 3-5 разів, проте з новим меню зросла і вартість харчування. Загалом на рік виділили з міської казни понад 70 млн гривень.

В Староушицькій ОТГ презентували зелений туристичний маршрут, вивівши його далеко за межі Бакоти. Пониззя має дуже багато цікавинок, тому експерти з розвитку територій працюють над тим, аби туристам ця територія була цікавою. Одна з головних родзинок – велоквест "Місця Сили". Це буде не банальна екскурсія, а цілі пригоди, з загадками і скарбами, які потрібно буде шукати.

Полтава

21 лютого Полтавська облрада декілька разів намагалася ухвалити рішення про звернення до влади "Про ситуацію щодо розміщення в медичному центрі Національної гвардії України громадян, евакуйованих з м. Ухань ", але не ухвалила. Голосування провалили: потрібної кількості голосів не назбирали, так сесію довелось закрити.

Колишній мер Полтави Олександр Мамай став дідусем: у нього народився онук. Щасливий дідусь на радощах одразу показав малюка у Facebook.

В Полтавській облдержадміністрації через соцмережі оголосили про пошук кандидата на посаду заступника голови обласної державної адміністрації з цифрової трансформації. У оголошенні не без інтриги написали, що головна вимога до претендента – відчуття в собі сили трансформувати область. Все інше – вік, стать, профільна освіта – не має значення. Заступник з цифрової трансформації має впроваджувати діджітал-проекти в області. Саме тому кандидату на посаду бажано мати досвід в IT, або суміжній сфері, а також у переговорах та управлінні проектами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme