Чим жила Україна: "Казаки" курячого посліду та весілля над Одесою

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Казаки" курячого посл…

Незчулись, як і цей тиждень промайнув. Так і до літа не довго. Ну, до весни – так точно. Детальніше про найцікавіше у дайджесті Depo.ua

Київ

Для трамваїв швидкісної лінії, які курсують на Борщагівку, винайшли новий дизайн. З цією метою і був створений проект "Видатні українці" – аби люди знали відомих людей в обличчя. Тепер з транспорту на містян дивляться проникливі очі хірурга Миколи Амосова та вченого Бориса Патона. Портрет Амосова на транспорті – це набагато корисніше, ніж реклама таблеток від кашлю або якогось краму.

На тижні київську землю "окропили" тридцятьма тоннами етилового спирту. Того самого, так. Сталось це традиційно: водій вантажівки не впорався з керуванням, виїхав на узбіччя дороги, автоцистерна перекинулась, а її вміст вилився на поле. Навесні побачимо, що там виросте, на місті спиртової калюжі.

Відгуляли в Києві і День Святого Валентина. Закохані, не довго думаючи, рвонули одружуватись: в столиці 14 лютого зареєстрували майже 200 шлюбів. Для порівняння: зазвичай у будній день реєструють в середньому до п'яти пар. Пояснення такому аншлагу просте: одруження у День Валентина посилює віру в особливо міцне родинне життя. Хоча насправді День Валентина – це просто гарна традиція, не більше.

Донбас

Донбаський слід знайшовся у дещо курйозному скандалі з курячим гноєм і кізяками, перепрошуємо, "казаками" на Росії. В одному з тамтешніх селищ фермерська родина влаштувала склад курячого посліду. Зроблено це наче як з метою удобрювання, і сморід довкола стоїть неймовірний. Місцеві обурені, але у фермерів є "силова підтримка" – вартовими на фермі працюють "казаки", які раніше засвітилися на Донбасі. Зрозуміло це стало тоді, коли поговорити із фермерами приїхали активісти, але на зустріч до них вийшли "казаки" з "Союзу добровольців Донбасу". Втім, сторони конфлікту лише сварились, до мордобою і махання шашками не дійшло.

Час плине, а на Донбасі все так же постріли, вибухи, поранені. Ще й обурені шахтарі на тижні штурмували адміністрацію "Селідоввугілля". Гірники перекрили дорогу, яка веде до підприємства, та пообіцяли їхати до Києва, аби домогтися видачі їм зарплатні. Таке собі неприємне відлуння буремних і голодних 1990-х...

Тим часом представники ОБСЄ дізнались, що в одному з "музеїв" окупантів у якості експонатів школярам показують нерозірвані боєприпаси. Працівники "музею" пояснили, що таким чином хочуть підвищити рівень обізнаності місцевих жителів, а особливо, дітей, про небезпеку, яку представляють міни. В ОБСЄ, почувши таке, зітхнули. Бо боєприпаси мають серйозну загрозу для відвідувачів.

Львів

Деякі малосвідомі громадяни несуть на металобрухт все, що погано лежить. І не цураються заради цього ще й повандалити. У Стрию, наприклад, двоє телепнів відбили голову пам'ятнику Шевченку та збирались здати її на металобрухт, бо ж скульптура Кобзаря вкрита міддю. Вандалів схопили, але монумент вже пошкоджений. Доведеться міняти.

Галичани – особливі люди. Хай там дощ чи сніг, чи може, навіть і Армагеддон, але якщо на душі добре, то ніщо не псує їхнього настрою. У Трускавці, наприклад, зафільмували незвичного дідуся, який знай собі грає на акордеоні, сидячі у сніжних заметах. Така вона, ця земля, сповнена добрих диваків та талантів.

Тим часом у Львові у міському дитячому еколого-натуралістичному центрі пухнаста бабачиха Марічка передбачила ранню весну. Це значить, що через шість тижнів до міста прийде весна. Головне, аби бабачиха не обманула львів'ян.

Рівне

На крилах "бурштинового щастя", із засліпленими від сяйва бурштину очима, один чолов'яга викинув торбину бурштину прямо на вулиці, бо тікав від патрульних. Чоловік позбувся бурштину, аби потім сказати, що каміння – не його. Але бурштин вже проходить експертизу. Тим часом серіал під кодовою назвою "бурштинова лихоманка", продовжується.

Дніпро

Виявляється, у родині мера Дніпра Бориса Філатова, мешкає аж чотири цуцики. Про це розповіла дружина голови міста, Марина. Найстаршій собаці, йорку з "блакитною" кров'ю ДжіДжі, 13,5 років. Песика Боя (на фото) сім років потому підібрали з вулиці. За словами Марини, всі собаки сплять з членами родини у ліжку. Така от дружна та велика родина.

Собаки собаками, але Дніпро на тижні визнали одним з найкримінальніших міст України. Воно й не дивно. Чим далі на Захід країни, тим менше правоохоронці фіксують правопорушень, і відповідно, навпаки. За словами голови Національної поліції Сергія Князєва, Дніпро, Харків, Запоріжжя й Одеса - це чотири найпроблемніші регіони за кількістю правопорушень. І причини високого рівня злочинності, на думку Князєва, у ментальності населення.

Тим часом дніпряни, втомившись від хурделиць та морозів, підписали петицію з проханням висадити в місті високу пальму. Голосується ця ініціатива поки непогано, але, зважаючи на клімат, пальма біля Дніпра ростиме хіба що влітку. В горщику.

Харків

Слухачі лекції про ЛГБТ-рух в Україні наступного разу зберуться хіба що в підпіллі, бо проводити такі заходи у відкритих приміщеннях для них все ще небезпечно. Цього тижня у Харкові невідомі розігнали лекцію про ЛГБТ-рух. Нападники пояснили, що не допустять подібних лекцій про гомосексуалізм в прифронтовому місті. Самі слухачі кажуть, що лекцію проведуть, не зважаючи ні на що. Навіть у прифронтовому місті.

І про хороше. Восьмирічний Лев Бондаренко з Харкова встановив рекорд, ставши наймолодшим знавцем термінів з квантової фізики та астрофізики. Хлопчик у своєму ліцеї встановив рекорд, називаючи терміни та відповідаючи на питання керівника Національного реєстру рекордів України Лани Вітрової. Дитина назвала 140 термінів, роблячи невеликі перерви на відпочинок. Ото дає малий!

Тим часом на Росії, нарешті, встановили особу кілера, який застрелив лідера сепаратистського "Оплоту", харків'янина Євгена Жиліна. За даними джерел в правоохоронних органах Москви, виконавцем злочину був... українець Микола Дідківський, який зараз у розшуку. Воно й не дивно, бо де ж йому ще бути.

На "привіт" з минулого натрапили військові частини №3005 у Харкові. Робили собі ремонт і знайшли лист, датований аж 1981-м роком. "Ми, вихованці 1981 року, передаємо вам цю кімнату. Тримайте її у чистоті та порядку. Нас було 10 людей. Живіть дружно і мирно. Менше паліть, бо командири цього не люблять", - щиро навчали розуму колишні мешканці.

Одеса

Окрім детективу під назвою "Труханов" в Одесі було ще багато цікавого. Іноді, щоправда, троха моторошного. Наприклад, міськрада Одеси "поховала" живцем 91-річну бабцю. На щастя, лише на папері. Онук жінки ще в грудні помітив, що на сайтах комунальних служб Одеси, де вносять дані показників щодо спожитих послуг, бабусині 100% пільги були зняті, а за вказаною адресою, згідно тих же даних, проживав лише він. Чоловік почав з'ясовувати причини. І в усіх службах йому сказали, що пільги скасовані, бо в програмах зазначено, що бабуся померла. Тепер онук пише звернення, аби повернути пільги назад. Бо бабуся насправді жива. І хай їй ще будуть довгії літа.

А в Одеському зоопарку радіють поповненню. Тут народились малюки унікальних тварин індійських антилоп та камерунських овець. Всі телятка добре їдять та гарно себе почувають. Але поки що далеко не бігають, туляться до мам.

Інтереси сучасних дітей кардинально відмінні від тих, що були 15-20 років назад. Якщо раніше діти збирали наклейки, трансформерів чи ляльок Барбі, то зараз роблять селфі. І чим більше, тим краще. В Одесі, наприклад, школяр на ім'я Ілля зібрав понад тисячу селфі з поліцейськими. Копи, не довго думаючи, запросили хлопця на присягу. Ілля ж часу не гаяв – наробив нових селфі для поповнення колекції.

Закохані Одеси скоро зможуть одружуватись у повітрі. Для них готують проект з реєстрації шлюбів в небі над містом. Для цієї справи буде використовуватися "Аннушка" - літак Ан-2, який відомий одеський льотчик Вадим Громов відновив для польотів. На борт літака можна буде взяти реєстратора актів цивільного стану та батьків. Про всю рідню та друзів говорити поки зарано, Ан-2 – не "Боінг".

Запоріжжя

На Запоріжжі всупереч космічним платіжкам, від яких часто хапаються за голови українці, довели, що опалення може бути дешевим. Тамтешня лікарня №1 перейшла на опалення пелетами з соняшникового лушпиння і заощаджує до п'яти тисяч гривень за добу. Новітню котельню відкрили при лікарні минулоріч. Вона мала опалювати і сусідню поліклініку, проте через бюрократичні зволікання біо-тепло туди ще не дісталось.

На дворі холод, а у Мелітополі посеред вулиці сидить старий ротвейлер і не сходить з місця, чекає на хазяїна. Містяни припускають, що собаку тут покинули навмисне. Поки добрі люди підгодовують песика, але подальша доля собаки може бути сумна, якщо його не підберуть і якщо він дасть себе підібрати.

Не легко живеться працівникам прокуратури Енергодару. Її працівники потерпають від смороду через фекалії, що виливаються у підвал. Дійшло до того, що й самим відвідувачам вже нестерпно перебувати всередині закладу. Самі ж працівники не скаржаться. Певне, принюхались. Хоча, якщо подумати, це той випадок, коли роботу можна сміливо назвати тим самим.

Херсон

З рятувальників з Голої Пристані піт котився градом, бо рятували корову, яка застрягла у дверях. Рогата намагалася пройти в отвір, призначений тільки лдя людей, і потрапила, так би мовити, у пастку – ні туди і ні сюди. Ще й брикалась, через що довелось тварину зв'язати. Добре, що не забодала нікого.

Закарпаття

Історія про те, коли неможливе стає можливим. Ім'я кравця Мартіна Грінфільда (при народженні – Максиміліан Грунфельд) добре знане в Америці, але далеко не всі пам'ятають про нього на Закарпатті. Нещодавно місцеві ЗМІ заговорили про нього з новою силою, бо він – уродженець Закарпаття, який в дитинстві пройшов Аушвіц та Бухенвальд, а згодом втік до Америки, де взявся за кравецьку справу. У Грінфільда замовляли одяг генерал Ейзенхауер, Білл Клінтон, Джеральд Форд, Барак Обама, Дональд Трамп, актори Пол Ньюман та Леонардо Ді Капріо , політичні діячі Нью-Йорка Майкл Блумберг і Рей Келлі. Оце так вдача!

Цьогоріч зима на Закарпатті місцями була схожа на весну. На календарі лютий, а в Ужгороді продають перші весняні квіти – шафрани, або ж, по-народному, крокуси. Торговці геть забули про штрафи, передбачені за продаж червонокнижної квітки. Але на всі закиди продавчині кажуть, що крокус спеціально вдома ростили на продаж. Ну, а як же, ми ж розуміємо...

Зоозахисники Ужгороду врятували з неволі поранену рідкісну орлицю, яку використовували в якості "реквізиту" для фото в центрі міста. Один знімок з птахом коштував 50 гривень. Птах мучився кілька днів, поки активісти не поскаржились у екоінспекцію. Зараз орлицю на ім'я Діана підліковують, а згодом відправлять у Національний парк "Синевир". Все-таки, там набагато краще, ніж служити розвагою для туристів.

Кропивницький

Дожили. В одному з мікрорайонів Кропивницького людям, нарешті, відремонтували ліфти. Мешканці будинків з відновленими ліфтами на радощах влаштували у дворі свято, замовили короваї, бублики. Навіть обговорили з сусідами план, як уберегти ліфти від розкрадання. І нехай лікарі радять ходити сходами – це корисно для здоров'я. Головне, щоб комунальники цього не почули.

І ще раз про корисне. Кропивницькі депутати ухвалили рішення "Про зaходи щодо зaбезпечення регіонaльної мовної політики". А це значить, що у місті нaзви устaнов, підприємств, оргaнізaцій, вивіски, плaкaти, aфіші, публічні повідомлення, реклaмні оголошення мaють друкуватись лише укрaїнською мовою. Не менш важливо – персонал у ресторанах теж мaє спілкувaтися з клієнтaми державною й переходити нa іншу мову виключно нa прохання клієнта. Воно й правильно. Бо живемо в Україні, а розмовляти українською ніяк не наважимося.

Вінниця

У південних районах Вінниччини можна знайти хати, стіни яких повністю вкриті річковими мушлями. Мушлі "сидять" міцно і не відпадають. За словами мешканця села Орлівка, який на власні очі спостерігав процес обкладання такої хати, робили це, здебільшого, жінки. Ходили на річку, збирали мушлі, сортували, потім викладали рівненько на хатах і робили візерунки. Перевагою такої оздоби було те, що хату не потрібно було білити. Можливо, в майбутньому на таку хатину звернуть увагу музейники.

Довгі карантини геть відбивають в дітей потяг до навчання – якщо вона, звісно ж, є. Через це дітлахи розважаються, як тільки можуть. У Вінниці, наприклад, помітили школяра, який учепився за тролейбус і так катався містом. І на проїзді зекономив, і зіркою місцевих новин став. І від батьків нагоняй, не виключено, отримав...

Інших школярів карантин надихає на більш конструктивні речі – вони будують у дворах двометрові сніжні фортеці, на які навіть можна залазити. Юні будівельники зізнаються, що краще фортеці зводити, ніж під телевізором нудитись. А діло ж кажуть!

А ще у місті відкрили незвичний фотомузей-кав'ярню. Місцевий колекціонер Андрій Карпович, автор дивини, зібрав понад 300 фотоапаратів, але до музею-кав'ярні приніс близько 50. Найважчим із фотоапаратів у кав'ярні є німецький Pentacon вагою понад 2 кілограми. Такий точно не варто ставити на верхніх полицях. Бо раптом що...

Відома на всю країну своїм видатним і, головне, натуральним бюстом вінничанка Надія Щербань розпочала кар'єру гумористки. Дівчина увійшла до складу команди ліги гумору "Вінницькі", і посилила її склад. Ролики на Youtube за участю дівчини збирають величезну кількість переглядів. Жарти про свої груди Надія сприймає спокійно, а на життя заробляє зовсім іншим, працюючи майстром манікюру.

Хмельницький

Виловив рибину – і ботулізм тут як тут. На Хмельниччині рибалка поласував товстолобом, виловленим у Південному Бузі родичеми, і зліг з небезпечною хворобою. Наявність палички ботулізму у річці Південний Буг підтвердили і у відповідному лабораторному центрі. Так що краще подумати над іншим хобі або рибалити десь в іншому, чистішому місці.

Грип хоч і відступає, але не від Хмельниччини. Тут повно хворих на грип, а особливо дітей. Міська лікарня переповнена маленькими пацієнтами. Лякає те, що у стаціонарі міської дитячої лікарні заповнені всі місця. Такі от справи.

Тернопіль

Хтось має співочого ректора, а комусь пощастило із співочим мером. Очільник Кременця Олексій Ковальчук співає "Два кольори" так, що перехоплює дух. Можливо, якби він обрав кар'єру співака, а не міського голови, був би справжньою зіркою. Тільки естрадною, а не політичною.

Із рубрики "Що там у хлібині". Цього разу "сюрприз" дістався мешканці Тернополя, яка, купивши хліб, знайшла там запечену мишу. Зовсім несмачне видовище, не пощастило.

Полтава

Депутати Полтавської облради у 2018 році будуть проводити засідання не в залі обласної ради, а у селах. Незручності доведеться потерпіти через ремонт. Зате потім сидітимуть в гарній відремонтованій залі. Тай до народу за цей час поближче будуть. Може, і зрозуміють чого.

Малювати можна чим завгодно, було б натхнення. Це доводить майстер народної творчості Євген Пілюгін, який презентував виставку картин "Передчуття весни", намальовану пальцями. Саме пальцями він створює базові елементи малюнків, а потім де-не-де може підправити пензлем.

Дивишся на його роботи і в голові не вкладається, як таке можливо створити просто руками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme