Чим жила Україна: Риба-переможець, гриб-баран та погоня за ковбасою

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Риба-переможець, гриб-…

В дискусіях про опалювальний сезон, життя на пенсії та права ЛГБТ- спільнот минув цей тиждень. Детальніше про все у дайджесті Depo.ua.

Київ

Пристрасті щодо відсутності гарячої води та початку опалювального сезону кипіли та досягли апогею: столичний проспект Лобановського затопило гарячою водою. Здалеку явище нагадувало термальні води в Японії, а як підійти ближче, то звичайні собі калюжі, тільки й того, що гарячі.

На цьому чудеса на дорогах столиці не закінчились. На тижні проїжджа частина біля вулиці Саперно-Слобідської замайоріла яскраво-зеленим кольором. Жартівники додали кольорів у сірі будні містян. Як то кажуть, не фонтанами єдиними.

На крилах декомунізації Інтернаціональну площу в столиці перейменували на площу ім. українського дисидента Валерія Марченка. За такий проект рішення проголосували 78 депутатів з 88 присутніх.

У зоопарку на Київщині народилося дитинча жирафи. Дуже миле і тендітне, з великими очима та чубчиком. Мама-жираф від дитинчати ні ногою. Ще б пак! Вагітність у жирафів, все ж таки, триває більше року - 15 місяців.

Донбас

На Донбасі і реального мінування вистачає, але і телефонних жартівників хлібом не годуй, дай лише зателефонувати в офіційну установу і сказати: "Вас заміновано". На тижні у Щасті "замінували" міськвиконком і переказали "привіт з Луганська". Робочий день у міськвиконкомі звівся нанівець, а мінувальника-жартівника не знайшли. Поки що...

На самому Донбасі бойовики геть втомились від війни. Самі не раді, що втягнулись в цю затію. На додачу, бойовик-афганець Абдула з "ДНР" розповів російським пропагандистам, що українські бійці не дають підняти голови терористам в окопах. За словами Абдули, який нещодавно залишився без обох ніг, українська армія відчутно зміцніла і стала професійним військом, "якому немає рівних в Європі". "Українська армія, вибачте мене, що не кажи, сильна. Вона може будь-яку європейську країну зараз разбабахать, українська армія. Молодці! ", - сказав, як відрізав, Абдула.

Можливо, колись настануть часи, коли воюуватимуть між собою не живі люди, а залізні роботи. Та реальність показує, що такі часи будуть зовсім не скоро. А поки роботи проходять тестування та красуються на виставках, українські військові керівники "Укроборонпрому" продемонстрували свого експериментального робота "Фантом-2" на виставці Асоціації сухопутних військ США AUSA в Вашингтоні. І тішить, що цього безпілотного робота можуть застосовувати проти бойовиків уже наступного року.

Львів

На Львівщині до переліку судів із невідповідними умовами потрапили майже усі суди області, окрім Трускавецького міського. Після перевірок, нарешті, з'ясувалося, що в усіх інших судах є реальні проблеми з санітарією та гігієною, подекуди є лише одна "робоча" камера для утримання, у яку пхають одночасно по 4–5 людей, немає кімнат для конвою, а то і санітарних вузлів. Тобто "судити з комфортом" можуть лише у Трускавецькому міському.

У Львові на радість всіх велолюбителів "склепали" велодоріжку, яка веде в нікуди. Велосипедист, який їде цією доріжкою, потрапляє прямісінько на проїжджу частину. Можна легко заїхати навіть не у глухий кут, а на той світ.

Волинь

У волинян проблеми зовсім не такі, як у киян. Тут як не гриби збирають, то картоплю копають. В одному господарстві виростили картоплину вагою 2,76 кг. Сорт картоплини - "Слов'янка", але господарі називають коренеплід "дивом". Воно і не дивно - з такими-то масштабами!

Рівне

На Рівненщині люди почали частіше скаржитись на кусючих котів. Лише у Березнівському районі цьогоріч зареєстрували 91 випадок укусів людей домашніми тваринами. Серед постраждалих - 40 дітей віком до 14 років. І це не жарти, бо коти є тварини зі сказом. Тому, перш ніж тріпати за вухо першого ліпшого вуличного кота, варто переконатись, чи здоровий він, чи скажений. А краще одразу втекти.

Не котами єдиними. Прокурор Рівненської області розказав про свої заробітки. У відповіді на запит ЗМІ було сказано, що прокурор Рівненської області Богдан Подубинський за вересень заробив 63 113 гривень. Жити можна, як то кажуть! І люди кажуть, що жити добре...

Дніпро

Давно не було у Дніпрі силових протистоянь, а тут! Сльозогінний газ в очі, штовханина... На Новому мосту активісти намагалися перешкоджати руху легкового автотранспорту. Все через те, що ним пересувається значна кількість легкових авто, які не мають жодного відношення до списку дозволених категорій - а їздити цим мостом дозволено не кожному. Утворився затор, поліція застосувала силу до активістів. Добре, що шини ніхто не палив, а то розійшовся б "запах свободи" по всьому Дніпру.

У Дніпровському конструкторському бюро, знай, роблять свою справу. Тут презентували нову гіперзвукову ракету, швидкість якої складає до 6125 км на годину. В польоті вона може маневрувати, а пролетіти здатна цілих 300 кілометрів. Та поки що красується на виставці, ніде її не застосовують.

Ще на полігоні біля Дніпра будують казарми для більш ніж двох тисяч військових. Поруч запланована казарма для жінок, оздоровчий корпус та їдальня. Тут буде і енергопостачання, і холодна і гаряча вода. Якщо служити, то з комфортом!

Харків

Жовтневі дощі ледь не захлинули Харків. Тут після чергової зливи з асфальтного покриття відклеїлась нещодавно нанесена дорожня розмітка. Відклеїлась, як та клійка стрічка. І "попливла" по калюжах.

На ЛГБТ-акції у Харкові зібралось стільки силовиків, що за їх могутніми спинами було ледь видно представників ЛГБТ-спільноти. Все через чергове телефонне "замінування". Акція врешті-решт розпочалась, але із затримкою. Вона була напрочуд тиха та спокійна, а присвятили її Міжнародному дню камінг-ауту. Цей день був започаткований в пам'ять про Марш ЛГБТ-людей у Вашингтоні. Тоді в марші взяли участь понад півмільйона людей, що вимагали рівних прав та боротьби з дискримінацією.

Одеса

На Одещині святкувала ювілей 10 років поліцейська собака Варяг фон Бриксес Берг (Якщо коротко, то Вася, – Ред.). Пес віддав службі в поліції все своє життя, побував на тисячах викликів, знайшов сотні злочинців та десятки кілограмів наркотиків. В поліції кажуть, що це не головні досягнення Васі. Бо ще за час своєї роботи пес врятував десятки людських життів.

Хоч для людського порятунку і створені певні служби, та, в першу чергу, варто розраховувати на свої сили. Під час прогулянок Одесою варто уважно дивитись під ноги, бо можна провалитись у яму та загубитись у якійсь глибинній катакомбі. Це може бути навіть не яма, а ціле провалля. Про підземне царство не йдеться, певне, скоро провалля залатають і забудуть.

В Одесі хоч і не в проваллі, але під землею створили театр. Місцина не проста. Ще в XIX столітті італійці видовбали в скелястій породі на схилі Військового узвозу галереї та кімнати. Спочатку тут був льох, потім склади. Зараз приміщення переробили під театр і назвали його "ТЕО". Вже на 30 жовтня та 1 листопада тут заплановані прем'єри "Іфігенія, Апофеоз" за мотивами трагедії Евріпіда.

А ще, аби не трапилось ніякого лиха, в Одесі нарешті взяли під цілодобову охорону пам'ятник архітектури багатостраждального Прибуткового будинку Руссова на Садовій вулиці. Вистачить з одеситів пожеж цієї перлини місцевої архітектури.

Запоріжжя

На дворі холодно, тож один сміливий запоріжець вирішив вкрасти у гіпермаркеті недорогі штани вартістю 255 гривень. Думав, маркет великий, штанів багато, може, пронесе. Але не пронесло. На виході схопили чолов'ягу правоохоронці.

У Запоріжжі констатували нестачу водіїв міського транспорту. В міському управлінні транспорту вигадали причину. "Не забувайте, в червні у нас ввели безвіз. Багато водіїв виїжджають на заробітки в Польщу - пішли за "довгим рублем". Зараз вже відбувається відтік назад", - сказав начальник Запорізького міського управління транспорту Олександр Власюк. Люди, як почули, так на місці руками і розвели.

Погоню на трасі можна влаштувати і через пакет з ковбасою. Було б бажання і повний бак бензину. Чоловіки (певно, дуже голодні, – Ред.) в магазині викрали у покупця пакет із продуктами, попалися за деякий час патрульним на вулиці Українській, де влаштували з останніми перегони. Згодом крадіїв торби з харчами впіймали і передали продукти потерпілому. У пакеті було молоко, майонез, сардельки та дві баварські ковбаски. Так і не вдалося гонщиками повечеряти...

Закарпаття

Це життя. На Закарпатті розпочали і одразу припинили ремонт дороги. Не вистачило асфальту. Матеріали не змогли доставити на Закарпаття через нестачу залізничних вагонів та локомотивів. У Закарпатській ОДА вже готують з цього приводу звернення до прем'єр-міністра України, бо нема чим сировину підвозити.

У Реабілітаційному центрі бурих ведмедів Національного природного парку "Синевир" оглянули ведмедів по повній програмі. Фахівці зробили аналіз крові звірів, ультразвукову діагностику, вимірювання очного тиску, лікування зубів, хірургічні маніпуляції. Ведмеді під час обстеження не пручались під час обстеження. Бо спали...

На те вона і рибалка, що ніколи не знаєш, яку здобич витягнеш вудкою. В ужгородеця Юрія Кота піт котився градом, коли він витягував 17-кілограмового коропа. Турнір риболовів проходив в Угорщині, тож, за умовами конкурсу, рибину довелось відпустити. Добре, хоч сфотографуватись зі здобиччю дозволили.

Прикарпаття

На вершинах гір зовсім інше життя. Зовсім не таке, як там, де тих гір немає. Одну з найвищих вершин Карпат, гору Піп Іван, замело снігом. Для катання такого снігу замало, а для фото в стилі "сніг у жовтні" – така хуртовина виглядає досить пристойно.

Кропивницький

Те, що відбулось на Кропивниччині, могло б послужити сюжетом для фільму жахів. Компанія з п'яти чоловіків (четверо з яких були правоохоронцями, – Ред.) під час полювання втрапила в аварію, один чоловік загинув, а його товариші вкинули труп у колодязь, щоб не відповідати за смерть. Авто загиблого втопили у водоймі покинутого кар'єру. Зараз вже є докази того, що смерть правоохоронця сталася не від потрапляння тіла до колодязя, а саме через аварію.

У мерії Кропивницького дисципліна дедалі жорсткіша. Мер міста Андрій Райкович впровадив новий порядок видачі премій посадовцям. Відтепер спочaтку перевірятимуться виконaння доручень міського голови керівникaми упрaвлінь тa відділів, a після цього ухвaлювaтимуться рішення про розмір премій. Аби ніхто не розслаблявся на службі.

Вінниця

У Вінниці прeзeнтувaли мoбiльний дoдaтoк "Цитaти Любoмирa Гузaрa". Ідея належить модожій IТ-кoмпaнiї та Укрaїнській грeкo-кaтoлицькій церкві, не обійшлось і без пiдтримки Вiнницькoї мiськoї рaди. Вислoви в цитатнику згрупoвaнi зa рубрикaми, щo дaє змoгу вiдшукaти тeмaтичну цитaту. "Влада боїться свободи в серцях набагато більше, ніж голодного бунту. Бо голодного можна купити, а вільного — тільки вбити". З мудрістю Гузара складно не погодитись.

Над Калинівкою, де кілька тижнів тому гриміли вибухи, відкрили небо для літаків. Життя налагоджується, але територію на тижні досі чистили від вибухонебезпечних предметів. Загалом на наявність вибухонебезпечних предметів обстежили 22,341 тисяч гектарів території, вилучили 2012 предметів. Та відголоски Калинівки довго ще лунатимуть в ЗМІ та в пам'яті.

У Гайсині на Вінниччині відкрили музей АТО в переддень Дня захисника України. Сюди позносили все, що "побувало" на війні: уніформу, військові квитки, відстріляні гільзи, зброю, бронежилети. У музеї багато військових фото , але головне – атмосфера, яку здатні відчути ті, хто знає, що таке війна.

Хмельницький

Їли так, що аж за вухами лящало. У Кам'янці пройшов чемпіонат на швидкісне поїдання сосисок. Учасникам приготували 30 кілограм варених і напівкопчених сосисок. Кожен мав якомога швидше з'їсти 40 штук, якщо не могли проковтнути - запивали водою. Хлопці зібрались слабенькі. Здебільшого, навіть не змогли з'їсти й половини запропонованого. Переможцю, який запхав в себе 23 сосиски, дали приз – ящик пива.

В інформаційному центрі Хмельницької АЕС презентували"Жінок в гаманці". Не справжніх, а тих, які удостоїлись бути зображеними на купюрах. Тут і Єлизавета ІІ, і Марія Склодовська-Кюрі, і Астрід Ліндгрен, Марі́я Монтессо́рі, Марія Луїза Касерес Діас де Арісменді та Сельма Лагерльоф.

У Хмельницькому капітально оновилася Привокзальна площа. Тут фонтани переливають різнокольоровими барвами, є і нова зупинка, яку ще не чіпала рука вандалів. Шкода лише, що фонтани запустили посеред осені. Бо ще місяць – і морози вдарять.

Хмельниччина не перестає вражати. У Національному парку "Мале Полісся" знайшли червонокнижний гриб-баран вагою 10 кілограмів. Гриб сірого кольору зовсім не схожий на барана, а нагадує морську рослину. На додачу диво-гриб має горіховий запах та смак. Їсти таку красу навіть шкода.

Тернопіль

У Тернополі носились із бичачими яйцями, встановлювали кулінарний рекорд. На кулінарний шедевр знадобилось понад тисячу бичачих яєць. Страву тушкували у казані зі сметаною та цибулею. Охочих зібралось чимало, бо делікатес ще той, а пахло на всю вулицю.

На Тернопільщині киплять страсті. 16-річна школярка вже тричі тікала з дому через кохання. В останній раз ховалась у лісі. Але її прийомна мати робить все можливе, аби повернути дівчину назад додому. Відомо, що хлопець школярки на кілька років старший від неї і навіть робив їй пропозицію вийти заміж, але опікунка вперлась. Каже, дасть дозвіл тоді, коли їй виповниться 18. Отака от не проста історія.

Полтава

Не було б так весело, якби не було сумно. Полтавці зняли на відео, як поліцейський бере хабар. Активісти провели власне розслідування. Під час експерименту їхнє авто зупинили, а після перевірки документів запропонували пересісти до службового авто, аби скласти протокол. Там, за словами активіста Дмитра, правоохоронець запропонував йому домовитись про уникнення відповідальності за 200 гривень.Після отримання хабара активісти заблокували службове авто та викликали слідчо-оперативну групу, а поліцейський кинувся тікати. Зараз поліцейського відсторонили від служби.

Жінки на Полтавщині переймаються іншим. 36-річна Галина Роман народила вже восьму дитину і стала 61-ю полтавкою, яка отримала звання "Мати-героїня". Мамі вручили квіти, а діткам – канцтовари та іграшки, також сімейство отримало солодкий сюрприз. Оце і все.

І на останок - трохи політики. У Полтаві сесію обласної ради довелось призупинити через протест. І поки не ясно, коли депутати зберуться знову. Варто було їм підтримати рішення про організацію регіонального ландшафтного парку "Кременчуцькі плавні", як до трибуни вийшли місцеві жителі, які виступили проти того, щоб у громади забрали землі під цей парк. Блокували трибуну, а депутати пішли геть із зали. Беруть приклад з Верховної Ради.

Кубань

На Росії у чиновни відбирають лише "міцних горішків". У рамках програми Російської академії народного господарства і державної служби при Президенті РФ з підготовки кадрового резерву для Кремля для потенційних голів регіонів провели тренінг зі стрибків у воду з семиметрової скелі.

В сьогоднішніх реаліях майбутні чиновники мають бути готові до всього.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme