Чим жила Україна: "Жетонний магнат", епопея з фаст-фудом та облізла хатка Саакашвілі

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Жетонний магнат", епо…

Попри спеку, шквали та грози, українці продовжують радіти літу. Про найцікавіші новини тижня – у дайджесті Depo.ua

Київ

У розпал літа в столиці знайшовся "жетонний магнат". Чоловік до однієї з кас метрополітену притяг на обмін 2300 жетонів старого зразка. Якщо їздити двічі на день, то такої купи жетонів більш ніж на три роки вистачило би.

В Україні вчаться сортувати сміття, але задумка ця не дуже втілюється. Весь час щось заважає. До прикладу, у Києві біля деяких будинків стоять спеціальні контейнери, у які містяни мають скидати усю вторинну сировину, але ці баки чомусь рідко вивозять. Зокрема, в одному дворі на вулиці Бальзака давно стоїть бак, по вінця заповнений неорганічним сміттям, але відходи з нього не вивозять. Отакий він, загадковий Київ – прагне в Європу зі сміттєвими "скелетами у шафі".

Метро стає дедалі комфортнішим для киян. Плани у влади наполеонівські. На станції "Святошин" пообіцяли наступного року збудувати туалет. Щоб ніхто, так би кажучи, не підмочив собі репутацію.

Донбас

Втома потроху косить терористів. На Донеччині колишній бойовик, який служив на блокпості, здався поліцейським. Бойовикам на замітку: згідно 6 ч. ст. 260 Кримінального Кодексу України, особа, що добровільно вийшла зі збройних формувань та повідомила про це органи державної влади чи місцевого самоврядування, звільняється від кримінальної відповідальності. За умови, що не встигла наробити нічого дійсно страшного.

У президента Порошенка знов задумались. Міркують над створенням спецоргану, щоб "здерти" з Росії відшкодування за Донбас і Крим. На своїй сторінці Facebook президент повідомив, що звернувся до Кабміну з проханням вжити заходів, аби такий орган з'явився якнайшвидше.

Львів

Не за каву єдину, гостинні ресторани та затишок люблять туристи Львів, а і за жіночу вроду. Львів'янки і так знають, що гарні, але довести це у конкурсі краси, аби закріпити статус, ніколи не завадить. У червоних купальниках "запалювали" довгокосі красуні вулицями міста, а позаду колони конкурсанток йшов "хвіст" із львівських чоловіків.

Виявляється, що любов до новорічної ялинки може переростати у щось більше, ніж просто кількатижневе прикрашання оселі під час зимових свят. Ще один любитель ялинки нещодавно знайшовся і у Львові. Хоча до кінця цього року лишається якихось п'ять місяців, міг би і дотримати.

У Трускавці переймаються темою лайна. Звісно, собачого. У міськраді вирішили зобов'язати власників реєструвати своїх собак і котів. Ось тільки собак реєструвати обов'язково, а котів – за бажанням. Також затвердили й інші правила, зокрема вигул, лікування, прибирання екскрементів за пухнастиками. Бо не дуже воно й приємно - відшкрібати від підошви собачу "міну".

Все наче і добре, місто квітне і пахне, але існують групи людей, які продовжують підкидати копам роботи. У Львові таких більш ніж достатньо. Місто Лева опинилось на другому місці рейтингу Нацполіції за кількістю неправдивих повідомлень про замінування (155 анонімних дзвінків). В той час, як у лідерах антирейтингу – Харківщина з 1041 анонімним повідомлення про "замінування".

Дніпро

Бійці ДСНС У Вільногірську днями спускались аж у каналізацію, аби дістати переляканого песика. Небайдужі городяни, що виявили тварину, викликали на місце події рятувальників, бо самим в таку темну яму лячно лізти. Так же і з песиком залишитися можна.

Тим часом у Верхньодніпровську 17-річна дівчина народила одразу трійню. Тепер у молодої матері три маленькі дочки вагою 1310 г, 960 г і 820 г.

Життя ворона Карлоса, який раніше жив у залі кальянної в Дніпрі, схоже на справжній детектив. Напівхворого птаха врятували зоозахисники із темного підвалу без сонячного світла і тісного вольєру і відвезли до волонтерів, що допомагають постраждалим птахам. Зараз птах наче наново народився: живе з такими ж чорнявими, як і він, добряче їсть, літає і насолоджується життям.

Одеса

Декомунізація продовжує дарувати несподіванки. Чим глибше в села – тим більше "привітів" радянського минулого. На Одещині нарахували аж сім недокомунізованих пам'ятників Леніну та Марксу, і все це щастя збереглося у Болградському районі. Працівники інституту національної пам'яті просто так це діло не лишили і звернулися до сільських голів з вимогою негайно виконати Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів та демонтувати пам'ятники.

А от "шлюбна хатинка" Саакашвілі геть занепала. Колись мила українська хатка, яку встановив для експрес-шлюбів колишній очільник Одещини Михайло Саакашвілі, втратила свій вигляд і, як виявилось, не перебуває ні у кого на балансі, бо є самочинно збудованою без оформлення документів. Хатинку поки ніхто не збирається приводити до ладу. Час йде, хатинка занепадає.

Буковина

На Буковині Петрашівку збираються перейменувати в Міхорень. Таке рішення про перейменування підтримали депутати Чернівецької обласної ради. Таким чином населеному пункту повернуть його історичну назву, яку село мало ще у 1460 році.

Харків

До чого лише не вдаються люди, аби менше платити за газ. Ціни ого-го які, а зарплати в простих людей ніяк не європейські. У "Харківгазі" кажуть, що в області в чотири рази збільшилася кількість втручань у роботу газових лічильників. Лише у першому півріччі зафіксували близько 600 фактів втручання споживачів в їхню роботу, аби підкрутити і зменшити показники. Газовий детектив в Україні триває, і не видно йому ні кінця ні краю.

На Харківщині вирішили довести до розуму "Стіну Яценюка". Наразі із 270 кілометрів кордону в області 220 вже облаштовано. До кінця року обіцяють довести всі справи до кінця.

З невідомих причин у Харкові з продажу вирішили вилучити масло кількох торговельних марок. Це ПВП "Молокозавод-Карпати", ТОВ "Техмолпром", ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Лозівський молочний завод", ТОВ "Полтавамолпрод", яке було вироблене в період з 3 січня по 17 липня 2018 року. При цьому в облуправлінні не називають причину вилучення товару. Добре, що хоч попередили.

Запоріжжя

В Запоріжжі на один красивий сквер стане більше. Реконструйований сучасний парк на Театральний відкриють у вересні 2018 року. Облаштували його, як кажуть, на совість. Головне, аби шалених вандалів до того часу в місті переловили.

Коли сам не візьмешся боротись з амброзією – ніхто за тебе її не здолає. З цим гаслом і сапками в руках вийшли викладачі економіко-гуманітарного факультету Запорізького національного університету в Мелітополі звільняти від бур'яну територію вишу. Напрацювались до сьомого поту, зате амброзії біля університету і сліду немає.

Відлуння отруєння шаурмою в столиці прокотилось всією країною. Через це у Запоріжжі вирішили посилити заходи контролю за фаст-фудами. Як то кажуть, від гріха подалі.

Закарпаття

У карпатському "Синевирі" поселилося пухнасте та бешкетне левеня. Тварину раніше тримали в одному з готельно-ресторанних комплексів Львівщини, а зараз дитинча перемістили в "Синевир" на реабілітацію. На додачу Міжнародна організація ім. Лоуренса Ентоні має намір відправити левеня до реабілітаційного центру левів у Південно-Африканську Республіку. З самого дитинства на долю левеня випали пригоди, але батьківщина кличе.

Днями Мукачевом пройшов міжнародний Парад сажотрусів. Фестиваль став міжнародним, адже привітати легенду міста сажотруса Берті-бачія, якому виповнилося 69 років, приїхали сажотруси з Угорщини та Естонії. Тема сажотрусів хоч і не широка, проте свято захопило навіть тих містян, які до теми сажотрусів не мали жодного відношення.

Кропивницький

Олексій Ганшин із селища Китайгород із металу та пластику майструє веломобілі. Веломашина невелика за розміром та трохи схожа на великий кошик супермаркету, обмотаний кольоровою стрічкою. Майстер ще й дах для веломобілю придумав на випадок дощу. Цим транспортом Олексій їздить до райцентру в Олександрівку. 15 кілометрів чоловік долає за 20-30 хвилин.

Всі квітникарі та просто любителі гладіолусів на тижні можуть "відірватись" на фестивалі гладіолусів "Скіфська веселка" у Олександрії. Свято квітів започаткували у 2016 році за ініціативи міської влади та громадської організації квітникарів "Гладіолуси без кордонів". Інтрига цьогорічного свята – це нові сорти квітів, які ще не мають назви. Тож, відвідувачі самі зможуть помізкувати і дати назву сортам.

Вінниця

Вінницею на велосипедах роз'їжджали справжні леді. Учасниці заїзду причепурилися в стилі роману "Великий Гетсбі", відтворивши атмосферу 20-30-х років ХХ століття. Правда, якщо десь затівають жіночий заїзд, одразу ж звідкілясь беруться чоловіки-велосипедисти, які, начебто, "не при ділах".

Пощастило, коли в місті є фонтани. У Вінниці дітлахи з довколишніх будинків у спеку прибігає до фонтану на площі Костянтина Могилка просто в купальниках і бігає щосили під струменями води, наче в аквапарку. Буває, разом з дітьми розважаються й дорослі. Бо дорослі в глибині душі – такі самі діти.

Джерело фото: vinnitsa.info

Ще, часу не гаючи, вінничани набрали необхідну для розгляду кількість голосів під петицією з вимогою заборонити у місті гастролі цирків, які експлуатують тварин. Необхідну кількість голосів петиція набрала за півтори доби. Далі буде.

Хмельницький

У Нетішині на Хмельниччині на тижні ховались хто-де-куди. На початку тижня містечко накрила гроза, завивав шквалистий вітер, а окремі вулиці навіть затопило.

Наступного дня місто було наче після апокаліпсису. Все в класичних традиціях типової літньої негоди: повалені дерева, залиті вулиці та зірвані вітром електродроти.

Тернопіль

На іспит як на свято. На Тернопільщині абітурієнтка приїхала на екзамен "при повному параді", ще й з нареченим та дружками. У дівчини співпали два свята - весілля та вступний іспит у магістратуру. Молодят ще й ректор привітав. Студентам на замітку: запорука вдалого екзамену – це призначене на цю дату весілля.

Полтава

Люди з Полтавщини прості й не хитрі. Заробляють гроші, як можуть, озброївшись правилом "далі видно буде". Один підприємливий чолов'яга з Кременчука без жодного дозволу реконструював транспортну зупинку і побудував на її місті кафе, самовільно захопивши 100 кв. м землі, яка є власністю міста. Трохи нерви у суді потріпав, штраф у 1700 гривень сплатив, та життя не стоїть, треба рухатись далі.

Новини полтавського аеропорту. На додатковий ремонт летовища виділили більше 12 млн гривень. Така кругленька сума має піти на ремонт сходів та встановлення системи відеоспостереження і вентиляції. Відтак загальна вартість ремонту складає ні багато, ні мало, а понад 37 мільйонів гривень.

Чого лише не вирощують жителі славнозвісної Диканьки у своїх дворах. Та копи все ретельно "винюхують". На території одного з таких подвір'їв знайшли понад сотню кущів коноплі, 30 стаканчиків із розсадою та висушену "травку". Словом, хтось оцінює врожай по сливах та грушах, а хтось по доглянутості коноплі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme