Демонтаж пам'ятника Леніну у Полтаві: Як це було чотири роки тому

Пам'ятник Леніну для багатьох полтавців був уособленням імперського панування над Україною, тож не дивно, що вони хотіли його позбутися

Демонтаж пам'ятника Леніну у Полтав…

Чотири роки тому, 21 лютого 2014 року, у Полтаві, на тлі подій Революції гідності, активісти, серед яких були Олекса Коба та Юліан Матвійчук, після відмови місцевої влади винести питання на сесію міськради, вирішили самостійно демонтували пам'ятник вождю світового пролетаріату Володимиру Леніну.

Тих небагатьох полтавців, які наважилися захищати пам'ятник, швидко розкидали. За допомогою драбини, на Леніна накинули трос. Перша спроба не принесла успіху. Потім накинули додатковий трос і люди почали ще одну спробу, теж невдалу. Врешті, на пам'ятник закинули ще декілька тросів та, після кількох невдалих спроб, за допомогою вантажівки Леніна таки повалили. Присутні полтавці зустріли цю подію радісними вигуками.

У поваленого вождя пролетаріату відбили голову і почали її пинати ногами. Решту намагалися розпиляти "болгарками".

Куди поділися рештки пам'ятника довгий час залишалося невідомим. Лише 7 листопада 2017 року, до річниці Жовтневої революції, полтавські "свободівці" передали голову від пам'ятника Леніну до Полтавського краєзнавчого музею.

Фото, відео ВО "Свобода"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"