Експозицію Полтавського музею дальньої авіації поповнять унікальні літаки (ФОТО)

Один з експонатів, винищувач-бомбардувальник "МіГ-27К", в кінці 1980-х вважався чи не найдосконалішим ударним літаком 

Одеський авіаційний завод поповнив експозицію Полтавського музею дальньої авіації унікальним експонатом - винищувачем- бомбардувальником третього покоління "МіГ-27К", повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Думську.

В кінці 1980-х він вважався одним з найдосконаліших ударних літаків колишнього СРСР. Винищувач-бомбардувальник оснащений прицільно-навігаційною системою "Кайра", яка мала здатність "завалювати" напрямок лазерного променя у всіх напрямках і навіть зворотньому. Окрім того, "МіГ-27К" був оснащений обладнанням, яке допомагало нести тактичну ядерну зброю. Всього було побудовано 214 таких машин, проте після розпаду Союзу їх зняли з озброєння і знищили.

В одеських запасниках унікальний літак виявили полтавці, його теж готували до утилізації в майбутньому році, але музейники наполягли на передачі його в експозицію.

Днями співробітники заводу розбирали і вантажили винищувач, аби транспортувати до Полтави. Окрім "МіГ-27К" у Полтаву відправляться ще чотири літаки: "Міг-21 см", "Міг-23МЛД", "Міг-23УБ" і "Су-17М4".

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що колекціонер та народний художник України вінничанин Володимир Козюк оприлюднив у соцмережах рідкісні історичні листівки XIX – початку XX ст, на яких зображено мальовничі краєвиди Полтавщини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава