UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Інсталяції та лекторій: Як у Полтаві проходив перший фестиваль ленд-арту

У Арт Платформі відбувся Land Art Festival. Проект зібрав українських і зарубіжних художників, музикантів, режисерів

Інсталяції та лекторій: Як у Полтаві про…

Фестиваль ленд-арту у Полтаві розпочався з театралізованого відкриття і продовжився імпровізаціями полтавських музикантів. У цей час відвідувачі оглядали інсталяції та фотографії, вивішені по приміщенню колишнього цеху турбомеханічного заводу, пише Depo.Полтава.

Одною з таких стала "Уявна інсталяція" від Олександра Коби, до якої прикріпили його діалог з Артуром Арояном щодо майбутньої інсталяції. Останнє повідомлення датувалося 2 квітня - за три дні до поранення Олександра біля арки в центрі Полтави.

Крім інсталяцій, в рамках проекту пройшло і дві лекції. Перша - від німецького режисера Томаса Рота - стосувалася сучасного документального кіно. Іноземний гість пояснював, що зараз є багато можливостей знімати, адже техніка стала простою. Що ж до Полтави, то він зазначив, що тут менше енергії і швидкості, ніж в Нью-Йорку, але режисер бачить тут розвиток, особливо щодо екологічності.

"Такі інсталяції я міг зустріти і на виставках у Берліні, звідки я родом. Їх кожен може трактувати по-своєму. Адже будь-яка конструкція - спосіб донесення внутрішнього стану автора", - розповів Томас Рот.

Другим лектором був харківський художник Гамлет Зіньківський. Він розмальовує арки у будинках у центрі свого міста і говорив про ці роботи. Початковою метою для нього було, щоб харків'яни просто вночі не ходили в ті арки в туалет. Вона була досягнута і забулася, натомість творчість на будинках стала можливістю привнести щось в місто, де він живе.

Зараз Гамлет працює над проектом "7-е правило", суть якого взяв з книги Тараса Прохаська: "Кожного дня живи за новим правилом". Крім того, Зіньківський ілюструє нову книгу Сергія Жадана.

"Полтава вважається духовною столицею країни. А як духовність існуватиме без мистецтва? Це важливий етап у творенні свідомого суспільства, бо починати завжди треба з себе", - говоріть одна з організаторів фесту Валерія Петько.

Нагадаємо, ленд-арт - жанр мистецтва, який виник у США в кінці 1960-х років. Усі художні твори у ньому пов'язані з природним ландшафтом.

Організатори фесту - команда P.Art.Ter, які минулого року проводили тут виставку сучасного мистецтва, поєднавши її з лекторіумом. До цього вони займалися проектом "Кадетаріум" масштабними творчими акціями у Кадетському корпусі. До речі, цьому проекту трьохрічної давнини присвятили окрему локацію - з фотографіями тодішніх глядачів та учасників, статтями та купюрою у 100 грн, яку знайшли під час одного з прибирань Кадетського.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme