Кавунове літо: Декілька способів поласувати улюбленим сезонним продуктом по-новому

Кавун можна вживати не тільки у первісному вигляді, з нього можна зробити смачні салати, закуски, морозиво та напої

Кавунове літо: Декілька способів поласув…

Найжаданіший продукт літнього сезону – кавун. Основну масу цієї ягоди складає вода, кавун чудово втамовує спрагу і освіжає, має сечогінну дію. Окрім того, кавун є надзвичайно карисним, адже його складу входить пектин, що сприяє нормалізації травлення , зниження рівня холестерину в крові , а також вітамін С і залізо.

Та кавун можна вживати не тільки у первісному, так би мовити "сирому" вигляді. Його можна використовувати у якості головного інгредієнту для салатів, закусок, коктейлів та напоїв.

Depo.Полтава пропонує декілька простих рецептів, які допоможуть урізноманітнити "кавунове" меню та спробувати його у нових "амплуа".

Салат-закуска із смаженим кавуном, м'ятою і сиром Фета

Смажений кавун – звучить незвичайно, а насправді – соковитий і хрусткий всередині, з димком і солодкою скоринкою зовні. Для такого салату-закуски потрібно:

8 скибочок кавуна без кісточок (розміром приблизно з колоду карт);
2 столові ложки оливкової олії;
5 чайних ложок соку лайма;
5 скибочок сиру Фета (трохи більше 100 грам);
жменя свіжого листя м'яти;
3 чашки зелені (рукола, латук, крес-салат);
сіль, перець – за смаком;
смажене насіння гарбуза.

Спочатку слід розжарити гриль. Потім просушити паперовим рушником шматочки кавуна і покласти їх на нього. Обсмажувати з одного боку, не перевертаючи, протягом 2 хвилин.

Тоді перемішати зелень з 2 ложками лаймового соку, оливковою олією і дрібкою солі. Викласти зелень на велике блюдо, зверху покласти шматочки кавуна з гриля підсмаженої стороною вгору.

Далі треба додати фету і кілька кавунових шматочків. Полити їх зверху залишками соку лайма і трохи присипати сіллю (перцем за смаком). Наостанок прикрасити все м'ятою і гарбузовим насінням.

Кавуново-томатний салат з фетою

Цей салат простий, але не позбавлений частки винахідливості, так як в нього можна додати й інші літні овочі. Страву найкраще подавати до смаженої риби або стейку. Для салату потрібно:

4 столових ложки червоного винного оцту;
1 чайна ложка солі;
1/4 чайної ложки свіжомеленого чорного перцю;
1/2 чашки оливкової олії;
1 невеликий огірок, очищений;
1/2 невеликої червоного цибулини;
3 помідори, нарізаних шматочками;
3 та 1/2 чашки кавуна без кісточок, нарізаного невеликими шматочками;
1 червоний болгарський перець, нарізаний шматочками;
200 грам сиру Фета, нарізаного кубиками розміром 1-1,5 см;
1 стакан дрібно порубаних свіжого листя м'яти.

Починати з приготування слід з заправки. Для цього змішати оцет, сіль і перець. Потім додати оливкову олію і гарненько збити.

Нарізати огірок скибочками у вигляді півмісяця. Не товстими півкільцями нарізати цибулю. Далі огірок, цибулю, помідори, шматки кавуна, перець, сир і м'яту покласти у велику миску, додати заправку. Подавати до столу бажано одразу.

Кавунові скибочки з м'ятою і лаймом

Такі скибочки стануть гарною закускою як у повсякденному меню, так і до святкового сезонного столу. Для їх приготування потрібно:

1 охолоджений кавун без кісточок;
1/2 пучка свіжої м'яти;
4 лайма (від 2-х – цедра, від 2-х – сік);
3/4 склянки цукру.

Кавун слід розрізати на 4 частини, а потім на скибочки товщиною приблизно 5 см. Подрібнити листя м'яти і змішати в мисці з 2 столовими ложками лаймової цедри. Додати цукор і все добре перемішати. Покласти скибочки кавуна на велике плоске блюдо і полити їх зверху соком лайма. Потім посипати шматочки зробленим м'ятно-лаймовим цукром.

Кавуново-м'ятний сорбет

Сорбет практично не містить цукру і для ще більшого задоволення може бути доповнений кількома столовими ложками рому. Для його приготування знадобиться:

кавун (приблизно 2 кг, очищений від насіння і порізаний на шматки);
1 столова ложка + 1 чайна ложка цукру;
3 лайма (сік з них);
3 столові ложки білого рому;
дрібка солі;
1 столова ложка + 1 чайна ложка нарізаного листя м'яти.

Шматки кавуна, цукор, сік лайма і ром – все завантажити в блендер і довести до стану пюре. Додати м'яту і змішати. Після цього суміш запакувати в герметичний контейнер і заморозити на декілька годин. Кожну годину діставати суміш з морозилки і ретельно її перемішувати ложкою або міксером, поки це можливо. Це для того, щоб в морозиві не утворювалося кристалів льоду. Для повної заморозки щербет витримують в морозилці 6-8 годин.

Кавунове ескімо

Для кавунового морозива потрібно:

близько 700 грамів кавунової м'якоті, без шкірки і кісточок;
2 столові ложки цукру;
4 столові ложки подрібненого свіжого листя м'яти;
2 чайні ложки натертої цедри лимона;
дрібка солі.

Кавунову м'якоть з цукром подрібнити в блендері. Трохи згодом додати м'яту, лимонну цедру, сіль. Отриману суміш розлити по формах ескімо, які є в господарстві. Після чого відправити майбутнє кавунове морозиво в холодильник. Через півтори години у форми можна вставити палички. Залишити кавунове ескімо в морозилці мінімум на 3 години, щоб воно гарненько заморозилося.

Кавунове желе

Кавунове желе – нестандартна страва, чудова на смак та ніжної текстури. Такий десерт точно сподобається як дорослим, так і дітям. Для желе потрібно:

кавун (близько 3 кг з шкіркою);
желатин (пакетик, близько 20 грам);
1/2 склянки цукру;
1/4 склянки лимонного соку;
масло рослинне.

Для початку каву слід розрізати на великі шматки та очистити від шкірки. М'якоть з допомогою бленд ера перетворити у пюре та процідити через сито. У результаті повинно вийти близько 3 склянок соку. У невеликій мисці змішати желатин зі склянкою соку кавуна і дати настоятися протягом 3 хвилин.

У маленькій каструлі на середньому вогні підігріти іншу частину кавунового соку, додавши до неї цукор. Тримати на вогні, поки цукор повністю не розчиниться. Потім додати в цю суміш заздалегідь приготовлений желатин і лимонний сік, зняти з вогню.

Розлити заготовлену суміш по формах, попередньо промазаних маслом. Накрити і поставити в холодильник на ніч. Перед подачею на стіл желе розрізати на кубики і розподілити по мисочках.

Молочно-кавуновий шейк

Для приготування цього коктейлю кавун необхідно попередньо заморозити. Для цього слід нарізати його на шматки та помістити у морозилку. Для шейка потрібно:

3 чашки шматків замороженого кавуна;
1 стакан молока;
2 столові ложки цукру.
Всі інгредієнти слід змішати у блендері і довести до консистенції молочного коктейлю. За смаком можна додати цукор або мед.

Кавунова вода

Кавунова вода стане корисною заміною газованим напоям. У ній практично немає цукру, і освіжає вона чудово. Для кавунової води потрібні такі інгредієнти:

половина великого кавуна (без кірки, нарізаний великими шматками);
4 склянки води;
8 листочків свіжої м'яти (можна за смаком);
сік половини лайма (близько 1-1,5 столової ложки);
3 столові ложки цукру або меду.

Спочатку половину кавунової м'якоті і половину води слід помістити у блендер і перетворити в однорідне пюре. Процідити рідину через сито в глечик або велику миску. Повторити процедуру з рештою шматками кавуна і водою, додати листя м'яти і цукор. Змішати все до однорідної маси і знову процідити. Додати сік лайма, а перед подачею охолодити.

Кавуново-апельсиновий смузі

Кавун, як і апельсиновий сік, є прекрасним джерелом антиоксидантів і вітаміну С, а перець підкреслить смак кавуна. Для приготування смузі знадобиться:

2,5 чашки нарізаного кавуна без кісточок;
1 чашка льоду;
1/2 склянки апельсинового соку;
1/4 чайної ложки чорного перцю.

Нарізати кавун на шматки, по можливості видалити насіння. Завантажити в блендер скибочки кавуна, апельсиновий сік, перець і лід. Все змішати, можна додати трохи меду, щоб зробити напій більш солодким.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme