Кривавий четвер у Полтаві: Чи можна було уникнути трагедії

Один загиблий, декілька поранених, в тому числі і дитина - такі наслідки масової бійки з використанням вогнепальної зброї на полтавському пляжі

Кривавий четвер у Полтаві: Чи можна було…

Подія, що сталася увечері 10 серпня, сколихнула всю Полтаву. На зазвичай тихому пляжі, який полюбляють відвідувати сім'ї з дітьми, сталася масова бійка з використанням вогнепальної зброї. В результаті стрілянини один учасник конфлікту загинув на місці, ще одного з вогнепальними пораненнями госпіталізували в лікарню. Також дріб з рушниці влучив у дитину, яка з батьками відпочивала поруч. Наразі хлопчик у дитячій лікарні на Леваді очікує операцію по видаленню дробин.

Цей випадок викликав жваве обговорення серед полтавців. І поставив багато запитань. Перше, це щодо дій поліції. В поліції стверджують, що не змогли затримати всіх учасників бійки, бо виклик надійшов занадто пізно. Це твердження одразу почали спростовувати очевидці, які заявили, і це підтерджується відеоматеріалами, що поліцію почали викликати одразу ж після початку бійки в барі. Але патрулі приїхали тільки хвилин за 20.

Відео з каналу YouTube Трибуна новини Полтави.

За цей час учасники побоїща встигли втекти, на місці залишилися тільки тяжко поранені. Прибувши на місце події, поліцейські виглядали відверто розгубленими. Навіть місце злочину не обмежили від доступу сторонніх. В цей час будь-хто міг підійти і забрати речові докази (наприклад гільзи від рушниці чи пістолет, який валявся біля однієї з кабінок для переодягання). В той же час деякі учасники конфлікту спокійно змивали поруч у річці з себе кров. Свідки події буквально за руку підводили копів і вказували на них. Також є питання до поліцейського керівництва, чому в багатолюдному місці не було організовано постійний наряд патрульної поліції. Люди не змогли своєчасно отримати допомогу від правоохоронців в ситуації, коли була загроза їхньому життю.

Друге питання, більшість учасників бійки були сильно п'яні. І саме побоїще відбулося у розташованому прямо на пляжі барі, де продавалися алкогольні напої. Постає питання доречності розміщення подібних закладів на міських пляжах, де зазвичай відпочиває дуже багато дітей. Подібні заклади часто стають місцем конфліктів, хоча і не таких кривавих. Вочевидь, якби учасники конфлікту не були "підігріті" алкоголем, то трагедії могло б і не бути. Окрім того, рятувальники постійно попереджають про небезпеку купання в нетверезому вигляді, а тут же на пляжі створена можливість добряче "залитися" пивом і одразу піти "охолодитися" в річці. Часто це завершується трагічно. Але відповідь міської влади буде очевидна: торговельні палатки - це робочі місця і надходження податків до бюджету міста.

І третє питання постає щодо вільного володіння зброєю громадянами України. Бездумне застосування зброї призводе до жахливих наслідків. Фатальний постріл, за даними поліції, був зроблений із зареєстрованої мисливської рушниці. Так, можна сказати, що власник бару захищався, але починати стрілянину на переповненому людьми пляжі це злочин. В результаті необдуманого пострілу не тільки загинув один з нападників, але й постраждала ні в чому невинна дитина. І дітей в той час на пляжі було дуже багато, тож наслідки стрільби з дробовика могли бути більш тяжкі. Інша сторона конфлікту також застосувала зброю. За даними слідства, це був травматичний пістолет. Не важко уявити, скільки було б випадкових жертв на велелюдному пляжі, якби зброя була вогнепальна.

Наразі поліція затримала чоловіка, який стріляв з рушниці та встановлює інших учасників побоїща, триває слідство. А полтавців турбує питання, як таке могло статися і наскільки безпечні місця відпочинку у Полтаві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme