Купатися небезпечно: На пляжах Полтави у Ворсклі можна підхопити гепатит А

Медики фіксують різке збільшення кількості хворих, значна частина захворілих купалася на міських пляжах

На Полтавщині протягом тижня станом на 29 липня зафіксовано 12 випадків гострого вірусного гепатиту, що більше середнього багаторічного показника. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ".

Захворювання були виявлені в Полтаві – дев'ять випадків, та по одному у Великобагачанському, Новосанжарському та Решетилівському районах.

Якщо в середньому за багаторічними спостереженнями протягом тижня реєструвалось три випадки в цілому по Полтавській області, то з почату червня тільки в Полтаві щотижня реєструється від двох до семи випадків. У захворілих має місце лабораторно підтверджений вірусний гепатит А.

Значна частина захворілих купалась на міських пляжах Полтави. На початку червня реєструвались випадки вірусного гепатиту А в будинках, розташованих на березі річки Тарапунька, неподалік від місця впадіння її у Ворсклу. Захворілі могли бути джерелом подальшого поширення інфекції – будівлі по берегу цієї річки підключені до Полтавського комунального водопроводу, однак не мають ні підключення до міської каналізації, ні належних локальних очисних споруд.

Річка Тарапунька впадає у Ворсклу трохи вище за течією міських пляжів, а дослідження, проведені ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України" визначають значне перевищення допустимого індексу лактозопозитивних кишкових паличок у річковій воді міських пляжів, що є показником фекального забруднення води поверхневих водоймищ.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що з 22 по 29 липня на Полтавщині по екстрених повідомленнях зареєстрували вісім випадків хвороби Лайма, що на один випадок більше, ніж на попередньому тижні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook