Медики попереджають: На Полтавщині активізувалися кліщі

Піки активності комах, що передають небезпечні інфекційні захворювання, припадають на квітень та серпень

Медики попереджають: На Полтавщині актив…

За повідомленням ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України", на Полтавщині з березня по жовтень в лісах та парках активуються кліщі: піки активності припадають на квітень та серпень, пише Depo.Полтава.

Багаторічними дослідженнями виявлена наявність на території Полтавщини природних осередків багатьох захворювань, які передаються комахами: кліщовий бореліоз (Хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, гарячка Західного Нілу, захворювання, спричинені рядом інших вірусів. Хвороба Лайма найбільш розповсюджена серед інфекційних захворювань, передача яких здійснюється кліщами. Перші поодинокі випадки діагностовано у 2002 році. З того часу кількість хворих щороку збільшується. У 2018 році вона становила 251 людину.

Хвороба Лайма характеризується різними клінічними проявами: ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця. При кліщовому бореліозі на місці укусу з'являється еритема – пляма червоного кольору, дещо світліша в центрі, збільшується в розмірі за 3-7 днів. Хворий відчуває загальну слабкість, ломоту, підвищення температури тіла, головний біль, катаральні явища, біль м'язів шиї. При пізньому чи взагалі відсутньому лікуванні хвороба може привести до інвалідності.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що у Полтаві планують реконструкцію приймального відділення Першої міської лікарні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook