Міфи та факти про коронавірус із Китаю: Чи варто боятися та як не захворіти

Відсутність інформації про вірус 2019 - nCoV, що лютує в Китаї, спричинила паніку та заворушення у Нових Санжарах на Полтавщині, коли туди доставили евакуйованих з Уханя українців

Міфи та факти про коронавірус із Китаю:…

Останніми днями у зв'язку з евакуацією наших співгромадян з Китаю, де вирує епідемія коронавірусу 2019 - nCoV, серед мешканців Полтавщини поширюються панічні настрої. У Департаменті охорони здоров'я та соціального розвитку Полтави розповіли про правду та вигадки щодо вірусу та як запобігти зараженню.

МІФ: новий коронавірус (2019 - nCov) може розноситися по повітрю на великі відстані.

ФАКТ: коронавіруси не можуть розноситися по повітрю на великі відстані. Новий коронавірус (2019 - nCoV) - респіраторний вірус, що головним чином передається повітряно-краплинним шляхом, тобто через вдихання крапель, що виділяються з дихальних шляхів хворого, наприклад при кашлі або чханні, капіж слини або виділень з носа. Зважаючи на велику масу ці краплі не можуть долати великі відстані по повітрю. Зараження може також статися в результаті дотику до очей, рота або носа після контакту руками з інфікованою поверхнею. Для профілактики зараження слід регулярно обробляти руки спиртовмісним антисептиком або мити їх водою з милом.

МІФ: новий коронавірус (2019 - nCov) може передаватися через предмети, наприклад монети або банкноти.

ФАКТ: ризик зараження новим коронавірусом (2019 - nCoV) в результаті дотику до предметів, включаючи монети, банкноти або банківські карти, є дуже низьким. По попереднім даним новий коронавірус (2019 - nCoV) може зберігати життєздатність на поверхнях впродовж декількох годин. Який-небудь предмет може бути заражений новим коронавірусом (2019 - nCoV), якщо хвора людина чхне або покашляє на нього або доторкнеться до нього. За умови дотримання правил гігієни рук ризик зараження новим коронавірусом (2019 - nCoV) в результаті дотику до предметів, включаючи монети, банкноти або банківські карти, є дуже низьким. Найкращим способом захисту від інфекції є регулярна обробка рук спиртовмісним антисептиком або їх миття водою з милом

МІФ: при кашлі або чханні новий коронавірус (2019 - nCoV) може розноситися на відстань до 8 метрів.

ФАКТ: краплі, що виділяються при чханні або кашлі, розлітаються від хворого на відстань не більше 1 метра.
Коли інфікована новим коронавірусом (2019 - nCoV) людина кашляє або чхає, вірус виділяється з його організму разом з краплями, що видихаються, які розлітаються на певну відстань. Тому, для захисту від будь-якого респіраторного вірусу необхідно триматися на відстані від усіх, у кого спостерігаються підвищена температура і кашель, і регулярно обробляти руки спиртовмісним антисептиком або мити їх водою з милом.

Основні запобіжні заходи для захисту від нової коронавірусноі інфекції:

- Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом. Якщо на поверхні рук є присутнім вірус, то обробка рук спиртовмісним засобом або миття їх з милом уб'є його.

- Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни. При кашлі і чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом. Прикриття рота і носа при кашлі і чханні дозволяє запобігти поширенню вірусів і інших хвороботворних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, до яких ви торкаєтеся.

-Дотримуйтеся дистанції в громадських місцях. Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура. Кашляючи або чхаючи, людина, що хворіє на респіраторну інфекцію, такий як 2019 - nCoV, поширює навколо себе найдрібніші краплі, що містять вірус. Якщо ви знаходитеся занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

- По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот. Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути присутнім вірус. Торкаючись руками, що містять інфекцію, до очей, носа або рота, можна перенести вірус з шкіри рук в організм.

- При підвищенні температури, появі кашлю і утрудненні дихання якнайшвидше звертайтеся за медичною допомогою. Якщо ви відвідували райони Китаю, де реєструється 2019 - nCoV, або тісно спілкувалися з кимось, у кого після поїздки з Китаю спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, повідомите про це медичного працівника. Підвищення температури, кашель і утруднення дихання вимагають негайного звернення за медичною допомогою, оскільки можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Симптоми ураження органів дихання у поєднанні з підвищенням температури можуть мати найрізноманітніші причини, серед яких залежно від здійснених пацієнтом поїздок і його контактів може бути 2019, - nCoV.

- Не споживайте сирі або такі, що не пройшли належну термічну обробку продукти тваринного походження. Відповідно до правил забезпечення безпеки продуктів харчування особливу обережність слід проявляти при поводженні з сирим м'ясом, молоком або органами тварин щоб уникнути перехресного забруднення продуктами харчування, що не пройшли термічну обробку. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"