На Полтавщині планують створити музей відомого архітектора Опанаса Сластіона

Унікальні школи, спроектовані Сластіоном, хочуть передати під охорону ЮНЕСКО

Вчора, 18 січня, у Полтавській облдержадміністрації провели робочу нараду щодо туристичної промоції земських шкіл, спроектованих Опанасом Сластіоном, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

На заході були присутні представники влади, провідні архітектори міста та керівники проекту "Школи Лохвицького земства". З 60 споруд донині збереглися 50 шкіл та будинок земського лікаря у Чорнухах.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначив, що невдовзі всі ідеї щодо унікальних шкіл почнуть втілювати в життя. Архітектор проекту Іван Биков розповів, що близько 40 шкіл Сластіона знаходяться на Полтавщині. З них майже 20 не використовуються, 15 знаходяться у стані руйнації, а декілька вже знищено. Всі об'єкти хочуть передати під охорону ЮНЕСКО.

Департамент культури і туризму Полтавської ОДА вже розпочав розробляти відповідні туристичні маршрути, які презентували під час наради. Директор Департаменту Валентина Вождаєнко зауважила, що проект щодо брендування Сластіона як дослідника кобзарства, міг би претендувати на грант Українського культурного фонду Марини Порошенко.

Також на Полтавщині планують створити музей імені Опанаса Сластіона. Пропозиції щодо його облаштування надали вже кілька земських шкіл, серед яких Полтава і Миргород.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава