На Полтавщині СБУ припинила нелегальний видобуток суглинку

Дії зловмисників завдали державі збитків на суму понад 240 млн грн

Співробітники Служби безпеки України, у рамах комплексу заходів із захисту земельного фонду країни, блокували на Полтавщині незаконний видобуток корисних копалин на території держпідприємства, що призводило до виснаження земельних ресурсів. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на ssu.gov.ua.

Оперативники спецслужби виявили, що директор непрацюючого державного сільгосппідприємства уклав фіктивний договір з комерсантами нібито на виконання робіт із розчищення земельної ділянки загальною площею майже шість гектарів. А насправді ділки без отримання спеціальних дозволів зняли родючий шар гранту та видобували на території держпідприємства суглинок.

Надалі видобуте нелегально реалізувалося компаніям, які спеціалізувались на будівництві та реконструкції автошляхів. За висновком профільних експертів через дії зловмисників державі завдано збитків на суму понад 240 млн грн. За матеріалами СБ України Нацполіцією розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 та ст. 1 ст. 240 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

Нагадаємо, прокуратура Полтавщини домоглася суду над керівником підприємства за самовільне зайняття земельної ділянки площею майже 230 га. Слідством встановлено, що керівник сільськогосподарського підприємства, всупереч закону та без будь-яких правовстановлюючих документів, засіяв та обробив земель сільськогосподарського, які розташовані на території Попівської сільської ради Зіньківського району.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Мітки: #СБУ