На Полтавщині пограбували й спаплюжили унікальний Музей старожитностей (ФОТО)

У селі Козубівка на Полтавщині пограбували Музей старожитностей – приватну збірку Едуарда Крутька

Журналіст відділу новин
На Полтавщині пограбували й спаплюжили у…
Фото: Facebook Едуарда Крутька

Всю доброчесну спільноту колекціонерів закликають зреагувати, якщо деінде знайдеться щось із вкраденого.

Про це повідомив засновник і власник Етнографічної Збірки "Древо" – приватного зібрання старожитностей, виробів мистецтва, одягу та фотографій кінця ХІХ початку-середини ХХ ст. – Едуард Крутько у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Трапилося те, до чого не можеш бути морально готовим… Нещодавно, вночі, пограбували музей. Те, що збиралося роками і мало служити для людей розтоптали, зірвали і купою зібгали у торби і вивезли кудись… На сьогодні експозицію порушено, що не вкрали частково було вивезено у надійний заклад", – наголосив чоловік.

За його словами, страшно втратити не матеріальні цінності, а історію, кращі зразки мистецтва, яке творили наші пра-пращури.

"Страшно втратити те, що з таким трепетом знаходилось, вивчалося, зберігалося. Хто був на екскурсіях знає, що ледь не кожна річ має свою історію, пов'язаних з нею родин, людей… Обікрали не мене особисто, обікрали сотні і сотні людей, що приїздили до Етнографічної Збірки "Древо" з усієї України та світу", – зауважив Крутько.

Він повідомив, що було вкрадено десятки речей: "сорочки, одні з найкращих з колекції, (я ж у експозиції розміщував найцікавіше, щоб люди могли побачити) також вишиті рушники, пояси, срібні прикраси, намиста, ікону".

Крутько наголосив, що доки між людьми ходять "створіння здатні на такі вчинки", він не зможе відновити повноцінно роботу в музеї.

"Питання із системою безпеки стояло давно, частково це вирішувала сигналізація Ajax Systems, яка не працювала так злагоджено як хотілося б, (саме в ту ніч не було інтернету у селі). Відсутність камер, зовнішніх датчиків руху, повноцінного огородження, систем оповіщення і тд. Призводить до таких наслідків, нехай цей приклад буде чужим гірким досвідом для музеїв, колекціонерів, туристичних садиб, дбайте про безпеку, оплачуйте службу охорони. Ми живемо поруч не тільки з однодумцями, а і з покидьками теж!" – розповів він.

Крутько зізнався, що самотужки зробити це раніше він не міг, як і зараз.

"За попередніми розрахунками охоронної компанії повноцінний захист такого об'єкту, з усією апаратурою обійдеться від 20 до 30 тис. грн", – уточнив він.

Чоловік також звернувся до всіх небайдужих із проханням надати події якнайбільшого розголосу.

"Я сподіваюся, створіння, які украли у нас частину історії і життя, знайдуться, на тім світі їх чекатиме суд Божий, але я хочу щоб перед тим їх спідкав суд людський і кара на цім світі! Буду вдячний за поширення, розголос, підтримку у цій ситуації. Все минає, і це пройде, головне винести всі випробування з честю! На тепер головне завдання зібрати необхідне для створення системи захисту, якщо не вдасться гуртом, найближчим часом у звичному форматі музей навряд існуватиме", – написав Крутько.

Він також оприлюднив опис вкрадених з музею речей.

"Р.S. дякую за розуміння усім односельчанам, яких торкнулися, чи торкнуться слідчі дії", – підсумува Крутько.

На Полтавщині пограбували й спаплюжили відомий Музей старожитностей (ФОТО)

У коментарі Depo.ua в Ajax Systems розповіли, що для ефективної протидії зловмисникам потрібне не лише охоронне обладнання, але й швидке реагування охоронної компанії.

"Для дієвого захисту музею та його експонатів варто врахувати всі особливості будівлі, унеможливити проникнення фізично – перевірити стан замків, ролетів та інших бар'єрів на шляху до цінностей. Також потрібно проінспектувати територію та облаштувати захист периметра. Наша команда хоче допомогти Музею старожитностей та надати компетентну допомогу у проектуванні дієвої системи безпеки", – наголосили в компанії.

Нагадаємо, минулого року в Одесі за два дні двічі обікрали музей. Нападу крадіїв зазнав музей "Порохова вежа", що у парку Шевченка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme