На Полтавщині розкопали скарби: Археологи знайшли імператорські монети, старовинний посуд і уламки скульптури Гермеса

Львівські археологи виявили унікальні знахідки на автодорозі "Дніпро – Решетилівка" 

На Полтавщині розкопали скарби: Археолог…
ФОТО/ Facebook телеканал Центральний

На Полтавщині археологи Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" виявили унікальні знахідки на місці майбутнього обходу Кобеляк на автодорозі "Н-31 "Дніпро - Решетилівка". Про це повідомили у Службі автомобільних доріг Полтавщини, пише Depo.Полтава.

Серед скарбів: срібні монети римських імператорів Марка Траяна та Антонія Пія, фрагмент скульптури, ймовірно, одного з найдавніших богів грецької міфології, покровителя мандрівників та бога торгівлі Гермеса, скроневі бронзові кільця, а також глиняні горщики VIII - IX століття.

Дорожники Полтавщини зазначили, що повністю фінансують археологічні роботи. З початком будівництва дороги в Решетилівському районі, досліджувати територію почнуть і там.

ВІДЕО/ Телеканал Центральний

Раніше сайт Depo.Полтава повідомляв, що на Полтавщині спільна археологічна експедиція Історико-культурного заповідника "Більськ" та Інституту археології НАН України під загальним керівництвом професора Сергія Скорого провела рятівні археологічні дослідження поблизу відомого Більського городища скіфської доби.  Роботи здійснювалися в урочищах "Безодня-1" і "Безодня-2". На одній з височин в урочищі "Безодня-2" відкрито одиночне грунтове жіноче поховання доби середньовіччя, зі слідами розчленування кістяка. У похованні виявлено низку прикрас: сережки або підвіски, намиста, перстень, а також залізного ножа. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"