ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині валиться маєток, де відпочивав Шевченко

Рятувати пам'ятку архітектури ніхто не квапиться
Depo.
17 листопада 2015 13:00
ФОТО: depo.ua
На Полтавщині валиться маєток, де відпочивав Шевченко
На Полтавщині валиться маєток, де відпочивав Шевченко

На Полтавщині у селі Вишняках Хорольського району руйнується пам’ятка архітектури, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на обласне телебачення "Лтава".

Маєток родини Оболонських, зведений понад 200 років тому за проектом архітектора Миколи Львова, історія пошкодувала. Але сучасні часи, схоже, не настільки поблажливі до поміщицького будинку. Садиба потребує термінової реконструкції. Тарас Шевченко зупинявся у Вишняківській садибі 1845-го року. За переказами, Кобзар відвідував і Троїцьку церкву, нібито з’єднану з маєтком підземним ходом, довжина якого близько ста метрів.

Як свідчать історичні факти, у 1744 році, згідно указу імператриці Ялосовети від 13 вересня, володільцем села Вишняків став генеральний бунчужний Дем’ян Васильович Оболонський, пізніше - його син Дем’ян Дем’янович Оболонський. А вже у 1780 році маєтність у Вишняках Дем’ян Дем’янович відписав своїй сестрі Надії Дем’янівні, як придане з нагоди її заміжжя з останнім Гадячським полковником, а пізніше і бригадиром у відставці Родіоном Степановичем Пламенцем. Відомо, що саме Родіон Пламенець почав будувати у Вишняках садибний будинок.

Більше новин з Полтавщини читайте на Depo.Полтава.

Ви ще не бачили нашу групу ВКонтакте? Долучайтеся!