Парламентські вибори-2019: Кого пропонують обирати мешканцям Полтавщини
Реєстрація кандидатів у народні депутати України на виборчих округах Полтавщини відбувається без особливого ажіотажу, але не без цікавинок
- Полтава
-
21 червня 2019 13:00
21 липня 2019 року в Україні мають відбутися позачергові вибори до Верховної Ради. Згідно з графіком передвиборчих перегонів кандидати в народні депутати до 20 червня включно мають подати документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації. ЦВК ж протягом п'яти днів має ухвалити рішення про реєстрацію кандидата або про відмову. На Полтавщині ажіотажу серед бажаючих працювати у Верховній Раді поки що не спостерігається. Станом на ранок 21 червня ЦВК зареєструвала лише 37 кандидатів. Найбільше бажаючих потрапити в депутатське крісло поки що в 146-му виборчому окрузі – 13 претендентів, а в 151-му поки що ніхто офіційно не зареєстрований.
Влада "не відпускає", або нардепи з Полтавщини знову йдуть на вибори по "своїх" округах
Хоч і кажуть в народі, що двічі в одну річку не війдеш, більшості народним обранцям з Полтавщини це вже вдавалося. Втім вони не хочуть (чи не можуть) на цьому зупинятися, і знову вступають у передвиборчу гонку на "своїх" округах:
- Округ № 144 (Полтава): Сергій Каплін обирався тут у Верховну Раду в 2012-му від "УДАРу" та 2014-році від "БПП "Солідарність", а цього разу вирішив йти шляхом самовисування. Хоча Каплін є лідером Соціал-демократичної партії (СДП), і кілька місяців тому саме СДП висунула його кандидатом на президентських виборах-2019, цього разу жодної згадки про належність Сергія Капліна до партії на сайті ЦВК не зазначено. Вочевидь, результат президентських перегонів, де він набрав аж 0,07%, змусив нардепа дистанціюватися від свого "дітища".
- Округ № 145 (Полтава, Полтавський та Котелевський райони): Юрій Бублик, як і Каплін, двічі поспіль, в 2012-му та 2014 році, обирався в парламент по цьому округу. Але тоді він мав підтримку ВО "Свобода", яку покинув наприкінці 2015 року. Цього разу нардеп зареєструвався як безпартійний. Бублика чи не першим з мажоритарників Полтавщини зареєстрували кандитатом і станом на 21 червня конкуренцію йому складає лише невідомий широкому загалу агроном Володимир Разнов. Втім у ЦВК є ще п'ять днів, аби додати кандидатів до цього округу.
- Округ №146 (Кременчук): Юрій Шаповалов теж двічі зміг підкорити округ і заходить на третє коло. В цьому йому допомагатиме підтримка мера Кременчука Віталія Малецького. Втім ще є час на появу гідного конкурента у екс-регіонала.
- Округ №147 (Миргород, Диканський, Зіньківський, Миргородський, Решетилівський, Шишацький райони): "відродженець" Олег Кулініч має гарні шанси втретє стати нардепом. Хоча станом на 21 червня його офіційно не зареєстрували, він ще 18 червня заявив, що подав до ЦВК документи для реєстрації кандидатом в народні депутати по 147-му виборчому округу. Кулініч активно працював в окрузі, тож має гарний шанс знову працювати у Верховній раді. Конкуренцію йому може скласти заступник голови Полтавської облради "свободівець" Анатолій Ханко та підприємець Євгеній Мартосенко.
Фото/ facebook Олега Кулініча
- Округ №148 (Лубни, Великобагачанський, Оржицький, Семенівський, Хорольський райони, частина Лубенського району): несподівано для багатьох у 2014 році перемогу отримав завідувач кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів з дерматологією та венерологією Української медичної стоматологічної академії Костянтин Іщейкін. Про намір вдруге балотуватися по мажоритарці в 148-му виборчому окрузі нардеп заявив у соцмережах, а активна робота на окрузі свідчить про непогані шанси знову потрапити в парламент.
Фото/ facebook Костянтин Іщейкін
- Округ №149 (Карлівський, Кобеляцький, Козельщинський, Машівський, Новосанжарський, Чутівський райони): Андрій Река, який у 2014 році за підтримки "Народного фронту" став народним депутатом України, знову збирається у Верховну Раду. Беззаперечно він має великий авторитет у Нових Санжарах, де довгий час був селищним головою. Але цього може виявитися замало для перемоги вже безпартійного самовисуванця.
- Округ №150 (Горішні Плавні, частина Автозаводського району Кременчука, Глобинський, Кременчуцький райони): чи не єдиний виборчий округ в Україні, де вже зараз можна оголосити переможця. Якщо не станеться якогось форс-мажору, то депутатом знову стане "господар" Горішніх Плавнів Костянтин Жеваго. Нардеп України шести скликань (з 1998-го по теперішній час) має настільки вражаючу підтримку мешканців наддніпрянського міста, що навіть не зовсім прихильні мешканці інших районів навряд чи зможуть "продавити" свого кандидата.
- Округ №151 (Гадяч, Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Пирятинський, Чорнухинський райони, частина Лубенського району): чи не єдиний нардеп від Полтавщини, який мовчить про плани на майбутні вибори. На 21 червня невідомо чи подав Богдан документи на реєстрацію кандидатом. Також нардеп не проявляє активності в окрузі. В той час, коли його колеги по іншим округам вихваляються відкритими спортмайданчиками, чи то зустрічами з "вдячними" виборцями, на сторінках Руслана Богдана у соцмережах повна тиша. Можливо давній соратник Юлії Тимошенко пройде в парламент за списками "Батьківщини", але в оприлюдненій першій прохідній 50-ці його прізвище відсутнє.
Екс-мер Полтави Олександр Мамай робить чергову спробу повернутися у політичне життя
Колишній міський голова Полтави Олександр Мамай, після невдалих спроб через суд повернутися у мерське крісло, вирішив продовжити політичну кар'єру у Верховній Раді України.
Раніше амбіції Мамая не поширювалися на державний рівень, але після несподіваної відставки на початку осені 2018 року він зважився на цей крок. Для дебюту екс-мер обрав округ №144, який охоплює Шевченківський та Подільський райони Полтави, і де він досі має велику електоральну підтримку. Хоча на нещодавніх президентських виборах він був довіреною особою в цьому окрузі кандидата від блоку "Опозиційна платформа - За життя", одіозного екс-регіонала Юрія Бойка, у Верховну Раду йде як безпартійний самовисуванець. На мерських виборах 2010-го Мамая звинувачували у "засіванні" виборців гречкою, а в 2015-му- цукром. Цього разу Мамай вже відзначився розіграшем безкоштовних квитків на концерти гурту "Антитіла" та Олега Вінника.
Взагалі 144 виборчий округ буде цікавим боротьбою двох запеклих політичних ворогів – Мамая та Сергія Капліна, який зіграв провідну роль у відстороненні екс-мера від посади. Також полтавці досі пам'ятають гучний "екшн" під міськрадою у 2015 році, головними героями якого вони стали. Каплін тоді прорвався до сесійної зали через бокові двері, відчинені нині секретарем Полтавської міськради Олександром Шамотою, та нарвався на конфлікт із Мамаєм. Почалася штовханина, під час якою колишній міський голова запропонував нардепу "відсмоктати в нього" та назвав "проектом Льовочкіна". Тож виборча кампанія в цьому окрузі нудною не буде.
Новинка у "чорних" виборчих технологіях, або як примазатися до "Слуги народу"
В 146 окрузі "вигадали нову виборчу технологію – кандидати-самовисуванці масово стають директорами приватних підприємств, назви яких співпадають з назвами популярних нині політичних брендів:
- директор приватного підприємства "СЛУГА-НАРОДА" Тетяна Алексієнко;
- директор приватного підприємства "СЛУГА НАРОДА" Віталій Дедюрін;
- директор приватного підприємства "ЗЕ! СЛУГА НАРОДУ!" Ірина Дроздова;
- директор приватного підприємства "СЛУГА НАРОДА!" Кирило Кузьмін;
- директор приватного підприємства "ГОЛОС!" Олег Савченко;
- директор приватного підприємства "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК!" Сергій Гамза.
Як стверджують політологи, це може знівелювати в окрузі фактор "людини Зеленського" – кандидата, який заручиться підтримкою партії Президента України, і який, за опитуваннями, може отримати достатній для перемоги результат, незалежно від прізвища.
Вихідці з Полтавщини, які спробують сили поза межами регіону
- депутат Полтавської міськради, очільник комунального підприємства "КАТП 1628" Тарас Бойко несподівано для полтавців зареєструвався кандидатом в народні депутати від політичної партії "Рідне місто" у 23-му окрузі на Волині (Камінь-Каширський, Ківерцівський, Любешівський, Маневицький райони). Причину такого рішення полтавський депутат поки що не називає.
- екс-міський голова Горішніх Плавнів (колишній Комсомольськ), одіозний "регіонал" та високопосадовець часів Януковича Олександр Попов, вирішив спробувати сили в київському окрузі №212. "Київ – моє місто, живу на Дарниці і не можу мовчки спостерігати, як воно потопає в корупції і безгосподарності. Саме тому я вирішив відкинути будь-які політичні вподобання і балотуватися до Верховної Ради за мажоритарною системою як самовисуванець на 212 окрузі. Я з честю представлятиму інтереси дарничан у Парламенті", - пише у facebook Попов. Схоже екс-мер хоча і очолював наддніпрянське місто 12 років, з 1994-го по 2006 рік, тверезо оцінює шанси перемогти Костянтина Жеваго у 150-му окрузі.
Чекаємо до останнього
151-й округ - єдиний на Полтавщині, в якому станом на 20 червня не зареєстровано жодного кандидата в народні депутати. Нагадаємо, що зараз депутатом від цього округу є очільник Полтавської обласної "Батьківщини" Руслан Богдан.
ВІд "Правого сектору" до проросійської "Опозиційної платформи – За життя"
Політична кар'єра полтавця Іллі Киви почала стрімко розвиватись після Революції Гідності у 2014 році. Деякий час керував полтавським осередком "Правого сектору" та був помічником Дмитра Яроша. А вже влітку 2017-го на позачерговому з'їзді Соціалістичної партії України його обрали головою. В січні 2019-го соціалісти висунули Киву кандидатом у Президенти України. Втім підтримки в українців він не отримав, набравши лише 0,03% голосів. Зрозумівши, що з соціалізмом в Україні далеко не заїдеш, Ілля Кива у липні 2019-го склав повноваження голови соцпартії і опинився у виборчому списку проросійської партії "Опозиційна платформа – За життя". Враховуючи останні соцопитування, полтавець цілком може розраховувати на місце в парламенті.
ЦВК завершила приймання документів від кандидатів, але реєстрація триватиме до 25 червня. Тож на мешканців Полтавщини очікує ще багато цікавого.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:42Сили ППО збили 50 з 73 російських дронів, якими з ночі атакують Україну
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 18:27Секрети правильного вибору взуття для активного способу життя Актуально
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 15:35В Україну намагалися незаконно ввезти понад 4 кг срібних монет на більш як мільйон гривень (ФОТО) ФОТО
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 12:04Ворожі дрони атакували промислове підприємство на Полтавщині ФОТО
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 12:22На Полтавщині стався землетрус
- 10:35 Цієї ночі противник атакував Україну рекордною кількістю БпЛА
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 20:45У Полтаві поліціянт разом з ще двома чоловіками побили киянина в ресторані (ВІДЕО) Відео
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 10:59Сили ППО за ніч збили 66 "шахедів" та ракету Х-59/69
- 14:37Опалювальний сезон на Полтавщині: Влада звітує про 100-відсоткову готовність