Полтавська міськрада заборонила побори у школах та дитсадках (ВІДЕО)

Депутати ухвалили рішення припинити здирництво з батьків, а у разі його недотримання керівництво освітніх закладів звільнятимуть з роботи

Сьогодні, 19 жовтня під час вісімнадцятої сесії Полтавської міськради сьомого скликання ухвалили питання "Про заборону збору коштів з батьків учнів закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти комунальної власності", повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Під час виступу депутат Андрій Матковський зазначив, що проектом рішення передбачено заборону збору коштів з батьків керівниками та педагогічними працівниками освітніх закладів. Пропонується заборонити втручання працівників закладів у діяльність благодійних фондів та наглядових рад і не допускати вимагання благодійних внесків, непередбачених статутом закладу та чинним законодавством.

За словами Матковського, подібні побори є проблемою не у всіх містах України, проте за останні роки у Полтаві це переросло зі звичайного збору грошей на ремонт у цілу систему здирництва.

На фінансування освіти з міського бюджету виділили майже 900 млн грн, в тому числі і на зарплатню працівникам, а також ремонти та реконструкцію комунальних шкіл за садочків. Тому батьків просять повідомляти про кожен випадок вимагання, а причетних до цього керівників закладів обіцяють звільняти з роботи.

Депутат Юрій Бойко, в свою чергу, зазначив, що відомим фактом є перекладання керівників відповідальності за побори на батьківські комітети. Тому, аби вирішити проблему, слід проводити роботу і з батьками, а влада має зробити все для того, щоб у шкіл не було підстав для збору цих кошт.

Нагадаємо, що вісім полтавських шкіл залишаються без пільгового харчування через торгову компаніб "Світ продуктів", яка подала до Антимонопольного комітету оскарження з вимогою включити у договір кухарів п'ятого рангу. Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота вважає такі дії "саботажем з боку дрібного підприємця".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава