Правоохоронці затримали банду рейдерів, які захопили підприємства на Полтавщині та Житомирщині

Учасників угрупування, яке вимагало у підприємців кошти за повернення бізнесу, "кришували" посадовці

Співробітники СБУ та ДБР викрили банду, яка організувала рейдерське захоплення майна та майнових прав власника гранітних кар'єрів на Полтавщині і Житомирщині на суму майже 230 млн грн. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на офіційний веб-сайт СБУ.

Правоохоронці з'ясували, що до злочинної діяльності було залучено посадовця Державної служби геології та надр України, а також інших посадових осіб контролюючих та правоохоронних органів. З грудня 2018-го до червня 2019 року для захоплення підприємства учасники банди внесли реєстраційні дії до Єдиного державного реєстру юридичних осіб з використанням підроблених документів, зокрема печаток та штампів підприємства. 

За повернення одного із кар'єрів від власника бізнесу зловмисники вимагали 10 млн грн. В рамках відкритого кримінального провадження за ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 206-2, ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України правоохоронці задокументували, що члени угрупування незаконно заволоділи приватним майном та вимагали від підприємця 390 тисяч доларів США за повернення власності, погрожуючи передати його третім особам. Вони також вимагали 30 тисяч доларів США за поновлення ліцензії на видобування надр та оформлення акту перевірки кар'єру представниками Державної служби геології та надр України без виявлених порушень. Службовці ДСГНУ, в свою чергу, чинили тиск на підприємців, аби вони піддалися рейдерам.

У червні правоохоронці затримали двох учасників банди "на гарячому", під час отримання 390 тисяч доларів США за повернення бізнесу та 25 тисяч доларів США за "вирішення питань" з працівниками Держгеонадрів. Пізніше було затримано ще двох співучасників кримінальної оборудки. 

Під час слідства здійснили десять обшуків у Києві та інших регіонах, зокрема у Голови Державної служби геології та надр України, у Центральному міжрегіональному відділі департаменту державного геологічного контролю державної служби геології та надр України та в одному з банків, де рейдери отримали гроші. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава