ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Полтавців закликають прийти і прибрати Кадетський корпус

Напередодні виборів політики стали дедалі частіше згадувати про одну з архітектурних перлин міста, але дбати про неї доводиться громадськості
Depo.
23 липня 2015 09:50
ФОТО: depo.ua
Полтавців закликають прийти і прибрати Кадетський корпус
врятуй Кадетський корпус

Ця архітектурна споруда на ансамблі круглої площі є болючою проблемою для місцевого населення Полтави. Не потрібна державі, вона поступово руйнується і коштів на її відбудову потрібно дедалі більше, повідомляє кореспондент Полтава.depo.ua.

А їх наразі немає зовсім. Київська компанія "Авна-Трейдінг" не бажає розлучатися із правом власності на вказану споруду та намагається її відсудити у міста. Нині Кадетський корпус перебуває на балансі міської ради, але толку від цього мало. Грошей не виділяють, охорони не дають, зупинити подальше руйнування споруди не намагаються.

врятуй Кадетський корпус - фото 1

Небайдужі полтавці минулої весни влаштували у будівлі два прибирання, провели виставку сучасного мистецтва "Кадетаріум". Цього року мистецький захід довелося перенести на свіже повітря, до Корпусного парку, оскільки Кадетський корпус перебуває у аварійному стані.

Традиційно політики згадують про існування Кадетського лише під час виборів. Навряд чи в Полтаві знайдеться кандидат на посаду міського голови, який би не включав ремонт споруди у свої передвиборчі обіцянки. Словесно політики уже вибудували там і торговий центр, і мистецький центр, і розвивальний заклад для дітей із відхиленнями у розвитку, і штаб-квартиру ФК "Ворскли". За обіцянками кожного, на жаль, дії не передбачені.

врятуй Кадетський корпус - фото 2

Наближаються місцеві вибори. Імовірні кандидати уже починають гомоніти про Кадетський. Нарешті, згадали. Бо уже почало складатися враження, що лише голові комітету із порятунку Кадетського корпусу Борису Трістанову ця споруда дійсно потрібна. Аж ні, голова ГО "Останній бастіон" Геннадій Сікалов згадав про корпус, він переконаний: будівля обов'язково буде у списку всесвітнього спадку ЮНЕСКО.

Чоловік просить небайдужих полтавців на вихідних прийти та прибрати споруду від сміття. Лідер громадського об'єднання впевнений: на місці нинішніх руїн буде вищий навчальний заклад нового типу з європейськими стандартами освіти для нової української еліти. Ідея Сікалова не нова, та й не дивує той факт, що вона з'явилася лише за кілька місяців до виборів. 

А що стосується прибирання, то воно відбудеться 25 липня о 10.00 ранку. Дату і час повідомляємо не з метою агітації, а для того аби небайдужі полтавці змогли прийти та опорядити будівлю. Доки політики ділять шкуру невбитого ведмедя, нехай Кадетський буде прибраний та чистий, він ні в чому не винен.

Більше новин про життя нашого міста читайте на poltava.depo.ua.