Прокуратура Полтавщини повернула державі землі, вартістю в півмільйона гривень

Земельна ділянка сільськогосподарського призначення, площею 14 га, незаконного використовувалася селищною радою

Прокуратура Полтавщини повернула державі з незаконного користування земельну ділянку площею 14 га, отриману орендарем без проведення обов'язкової процедури земельних торгів. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Полтавщини, пише Depo.Полтава.

Встановлено, що рішенням Чутівської селищної ради у лютому поточного року, було передано в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 14 га, вартістю майже 500 тисяч гривень.

За вимогою прокуратури, Головне управління Держгеокадастру Полтавщини перевірило законність передачі, земельної ділянки. Результати показали, що рішення Чутівської селищної ради прийняте з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки земля не могла бути надана в оренду без проведення процедури земельних торгів.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратурою направлено до суду позовну заяву з вимогою визнати незаконним та скасувати рішення Чутівської селищної ради і повернути землі у державну власність.

Після відкриття судом провадження за позовною заявою прокуратури, Чутівська селищна рада надала підтверджуючі документи добровільного виконання позовних вимог, а саме рішення про припинення незаконного договору оренди та акт прийому-передачі земельної ділянки.

Нагадаємо, що за належного реагування прокуратури Полтавщини було скеровано позовну заяву з вимогою повернути державі понад 12 га землі, яку особа самовільно зайняла для посіву сільськогосподарських культур.

Земля знаходиться за межами населених пунктів, на території Бондарівської сільської ради Кременчуцького району і належить до державної власності. А тому розпоряджатися ними має право лише Головне управління Держгеокадастру Полтавщини, яке не приймало рішення щодо передачі спірної земельної ділянки у власність або користування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава