Рік місцевих виборів: Як у Полтаві хочуть витратити 3 мільярди міського бюджету-2020

Міський бюджет Полтави-2020 ухвалили одноголосно і представники депутатської більшості в Полтавській міськраді, і "опозиціонери"

Рік місцевих виборів: Як у Полтаві хочут…

В п'ятницю, 20 грудня, полтавські депутати зібралися на позачергову сесію міської ради, аби ухвалити бюджет міста на 2010 рік. Враховуючи, що наступного року відбудуться місцеві вибори, депутати намагалися максимально задовольнити потреби містян, про що не забували хвалитися у ЗМІ та соцмережах. У підсумку, за проєкт рішення в цілому проголосували усі 34 депутати, присутні в сесійній залі, навіть ті, хто "перейшов у опозицію" до чинної широкої коаліції депутатських фракцій.

Загальний обсяг дохідної частини кошторису Полтави на 2020 рік становить 3,094 млрд грн, видаткової – 3,088 млрд грн. Левову частку бюджету, 1,115 млрд грн, депутати планують витратити на галузь освіти. Це майже на 100 млн більше, ніж у бюджеті-2019. Депутати збільшили вчителям надбавку до зарплати за престижність професії з 10 % до гранично можливих 20%. Втім працівникам освіти вже не варто очікувати 700 грн одноразової матеріальної допомоги з нагоди професійного свята, видачу яких практикували за часів мерства Олександра Мамая, і що викликало постійну критику депутатів нинішньої більшості. Також після майже дворічної перерви у бюджеті закладено фінансування безоплатного одноразового гарячого харчування учнів 1–4 класів шкіл міста.

Загальний обсяг видатків на охорону здоров'я та соціальний розвиток на 2020 рік складає 408, 869 млн грн, обсяг видатків загального фонду бюджету на цю галузь — 277 200,7 тис. грн. З них 131,481 млн грн планують витратити на закупівлю нового обладнання для лікарень міста. Також передбачено підвищення зарплат лікарів "вторинної ланки". Ще 8 млн грн міська влада планує витратити на безкоштовну МРТ та КТ діагностику, 4 млн грн – на інсулін, а 9,7 млн грн – на забезпечення ліками окремих категорій населення, зокрема пацієнтів з орфанними захворюваннями, які потребують дороговартісного лікування.

Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення складають майже 67 млн грн, з яких на реалізацію заходів передбачених проєктом "Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава "Турбота" витратять 32,3 млн грн. А на утримання міського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю закладено близько 7,5 млн грн.

Департаменту культури, молоді та спорту на 2020 рік виділили 264,84 млн грн. Депутати більшості хваляться, що значно (на 56%) підвищили зарплату тренерам дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а опозиціонери закидають відсутність коштів для заохочування спортсменів, які виступають на престижних турнірах.

Житлово-комунальне господарство міста – чи не єдина галузь, фінансування якої в 2020-му зменшилося. Ухваленим рішенням передбачено всього 356,8 млн грн, в тому числі: на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду – 76 млн грн; на експертне обстеження, поточний та капітальний ремонт ліфтів – 20, 19 млн грн; на благоустрій міста – 252,1 млн грн (утримання вулично-дорожної мережі – 70 млн грн, поточний та капітальний ремонт тротуарів – 37 млн грн, капітальний ремонт зупинок громадського транспорту – 10 млн грн, відновлення гідрологічного режиму р. Ворскла від с. Крутий Берег до залізничного мосту в с. Дублянщина – 6 млн грн, капітальний ремонт парків та скверів – 5,5 млн грн, видалення дерев та кущів – 5 млн грн, капітальний ремонт зливової каналізації – 5 млн грн, капітальний ремонт контейнерних майданчиків – 2 млн грн, капітальний ремонт мосту через р. Ворскла – 800 тис. грн, обстеження технічного стану мостів – 300 тис. грн). Для організації робіт по благоустрою міста комунальним підприємствам виділять 110,4 млн грн.

У 2020 році міськрада, окрім купівлі нових тролейбусів за кредитні кошти ЄБРР, планує придбати для комунального підприємства " Полтаваелектроавтотранс" ще й автобуси на 20 млн грн. Це передбачає ухвалена депутатами "Програма розвитку ЖКГ та благоустрою Полтави на 2020 рік". Таким чином хочуть позбавитися від залежності від приватних перевізників, які періодично шантажують полтавську владу страйками, вимагаючи підвищення тарифів на проїзд. Не забули депутати і про КП "КАТП-1628", якому серед іншого виділили 41 млн грн на придбання нової комунальної техніки.

Депутати також затверили "Програму підтримки об'єднань співвласників багатоповерхових будинків на 2020-2025 роки". Якщо раніше за рахунок міського бюджету ремонтувалися лише будинки, які обслуговувалися комунальним підприємством "ЖЕО №2", то у 2020-му кошти будуть виділятися на умовах співфінансування лише ОСББ: 70% платить місто, 30% – об'єднання співвласників багатоповерхового будинку. Питання викликало жваве обговорення: в сесійному залі зібралася значна група підтримки програми. Голови ОСББ вимагали від депутатів негайного ухвалення, а мешканці так званих "жеківських" будинків у розпачі закликали не припиняти фінансування ремонтів їхнього житла. Втім, у підсумку, до них не дослухалися, а запропонували негайно розпочинати процедуру створення ОСББ.

Відтепер, аби залучити бюджетні кошти для ремонту будинку, ОСББ має звернутися в управління житлово-комунального господарства, яке замовляє проєкт. У разі згоди представника ОСББ з виготовленим проєктом для них відкривають спеціальний рахунок в казначействі, на який ОСББ перерераховуює 30%, а міська влада – 70%. Підрядну організацію визначає все те ж Управління ЖКГ.

Очільник "опозиційної" фракції БПП Андрій Матковський намагався переконати присутніх у сесійний залі голів ОСББ, що програма протирічить чинному законодавству і діяти не буде, натомість почув від них звинувачення у популізмі. Ця сесія показала, що об'єднання співвласників багатоповерхових будинків стають вагомою і, головне, організованою силою у місті, і політики будуть намагатися заручитись їхньою підтримкою перед виборами. Поки що найкраще це вдається партії "Рідне місто".

Управлінню капітального будівництва на проведення капітальних ремонтів закладах освіти, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту, культури депутати заклали 13,44 млн грн, а на будівництво та регіональний розвиток – 69,56 млн грн: на будівництво об'єктів житлово-комунального господарства – 6,45 млн грн; на будівництво освітніх установ та закладів – 11,03 млн грн; на будівництво медичних установ та закладів – 27,36 млн грн; на будівництво установ та закладів соціальної сфери – 10 тис. грн; на будівництво установ та закладів культури– 500 тис. грн; на будівництво споруд, установ та закладів фізичної культури і спорту – 3,55 млн грн; на проєктування, реставрація та охорна пам’яток архітектури – 18,78 млн грн.

Бурхливе обговорення викликала "Програма висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування Полтави на 2020 рік", на яку планується витратити 4,5 млн грн. Кошти через тендер отримає рекламне агентство, яке потім замовить виконання послуг у ЗМІ. Андрій Матковський заявив, що конкурс готується під один ФОП, пов'язаний з депутатом фракції "Батьківщина" Юрієм Бойко. На це останній нагадав Матковському про минулорічну багатомільйонну фінансову підтримку підконтрольних колишньому міському голові ЗМІ.

Також "опозиціонер" Матковський намагався дізнатися у очільниці бюджетного управління Тетяни Чумак, скільки у бюджеті закладено коштів на утримання 526 працівників виконкому і на скільки ця сума збільшиться у 2020 році. Чумак відповіла, що оклади для працівників органів місцевого самоврядування збільшаться на близько 30 млн грнвідповіла. Загалом на зарплати виконкому витратять 120 млн грн.

На підсумковій пресконференції представники провладних депутатських фракцій відзначали сбалансованість ухваленого кошторису Полтави на 2020 рік та його соціальну направленість, принагідно не забуваючи наголосити на вкладі власної фракції.

Фото, відео: Сергій Колодій

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme