"Шухер" у Полтавській мерії: По кого приходили слідчі прокуратури

Генеральна прокуратура України, розслідуючи розтрати бюджетних коштів полтавськими посадовцями, провела санкціоновані Печерським судом Києва обшуки у Полтавській міськраді

"Шухер" у Полтавській мерії: По кого при…

20 вересня у Полтавській міській раді планувалося чергове засідання виконавчого комітету під керівництвом мера Олександра Мамая. Але всі плани міських чиновників звели нанівець слідчі Генпрокуратури, які з'явилися вранці у будівлі мерії з рішенням Печерського суду Києва на руках і влаштували обшуки в приміщеннях міськради. В першу чергу прокурорських гостей цікавили робочі місця мера та його заступників: першого заступника Михайла Шевченка, заступника з питань ЖКГ Андрія Ляміна, заступника з питань виконавчих органів Віталія Нікіпелова та заступниці з питань діяльності виконавчих органів Наталії Сук. Не обійшли правоохоронці увагою і кабінет секретаря міськради Оксани Деркач. Також були повідомлення про обшуки в Управлінні Житлово-комунального господарства та вдома у мера і його заступників.

Відео ТРК "Лтава".

Обшуки у Полтавській міськраді – не новина: правоохоронці неодноразово проводили слідчі дії в Управлінні ЖКГ. Наприклад, 6 квітня співробітники поліції провели виїмку документів у Транспортному відділі міськвиконкому, що згодом призвело до звільнення з посади багаторічного керівника відділу Юрія Андросова. Кількома днями пізніше до полтавського міськивконкому прийшли перевіряльники від "УБОЗу" і вилучили документи в управліннях ЖКГ, капітального будівництва, відділі кадрів, управлінні майном, управлінні економіки, а також у двох кабінетах — полтавського міського голови та першого заступника.

Але сьогодні вперше був масштабний обшук, який не оминув жодного високопосадовця мерії. Чиновники всіляко намагались уникати коментарів, а якщо і коментували, то були небагатослівними. "В міській раді проводяться слідчі дії, проводяться обшуки в кабінетах заступників міського голови, закрема і в моєму кабінеті був проведений обшук. На даний момент, на скільки мені відомо, нічого не вилучалось в результаті обшуків. А що буде далі- це знає тільки слідчий, але він навряд чи розкаже", - розповів заступник мера з питань діяльності органів виконавчої влади Віталій Нікіпелов.

Відео Трибуна новини Полтава.

Як повідомили у Генеральній прокуратурі України, Головним слідчим управлінням здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами можливого розкрадання службовими особами Полтавської міської ради бюджетних коштів, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У ході розслідування слідчі перевіряли обставини використання чиновниками Полтавської міської ради бюджетних коштів протягом 2016-2017 років, які були виділені управлінню ЖКГ виконкому Полтавської міської ради на проведення будівельних робіт, у тому числі можливі факти перерахування вказаних коштів на рахунки фіктивних підприємств. Слідчі прокуратури отримали ухвалу Печерського районного суду Києва на проведення обшуків приміщень державних установ та комерційних структур, приватного житла та автомобілів посадовців, які мали відношення до розподілу та використання вказаних бюджетних коштів.

Фото ТРК "Лтава"

Враховуючи постійний інтерес правоохоронців до полтавських керівників міста, а також останні скандали і скандальники за їхньої безпосередньої чи опосередкованої участі, можна припусти, що йтися може про розслідування витрат бюджетних коштів на ремонт полтавських доріг та дворових проїздів. Адже майже всі тендери на ці роботи останнім часом вигравали дві на диво "фартові" фірми з харківським корінням: "Будгарант-7" та "Управління механізації будівництва № 23". Натомість Полтавська міська рада з подачі Олександра Мамая 31 січня 2017 року ухвалила рішення про ліквідацію комунального підприємства "Міська шляхово-експлуатаційна дільниця", яке мало організовувати ремонт та експлуатацію полтавських шляхів.

Крім того, в травні 2017 року територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) повідомило, що антиконкурентні дії Полтавської міськради призвели до втрати місцевим бюджетом майже 19 млн грн, через те, що місцева влада фактично усунула з ринку держзакупівель КП "ПМШЕД". Так у квітні 2016 року УЖКГ провело закупівлю послуг з утримання в належному стані об'єктів благоустрою та зелених насаджень. У перелік робіт входило утримання вулично-дорожньої мережі Полтави, очікувана вартість якого - 65,87 млн. грн. У закупівлі взяли участь три компанії: КП "ПМШЕД", ПП "Будгарант-7" та "УМБ №23". Найвигіднішу пропозицію надав перший учасник — 47,043 млн. грн, але в Управлінні ЖКГ її відхилили через начебто невідповідність умовам проведення закупівлі. Після чого УЖКГ визнало вигіднішою та акцептувало пропозицію ПАТ "УМБ №23" та уклало з товариством договір на 65,69 млн. грн, що на 18,65 млн. грн. перевищило пропозицію "ПМШЕД". При цьому слід зауважити, що УЖКГ та КП "ПМШЕД" – пов'язані юридичні особи, Управління фактично здійснює контроль діяльності комунального підприємства, тому дуже дивно, як це її ж компанія примудрилася не підготовитися належним чином до торгів.

"Це порушення конкуренційного законодавства. Окремі суб'єкти господарювання здобули перевагу над КП "ПМШЕД" не завдяки власним досягненням, а через вплив органу місцевого самоврядування", - зазначив тоді голова Полтавського тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.

Також сьогодні стало відомо, що прокуратура розпочала досудове розслідування щодо незаконного збагачення заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів Наталії Сук. Як стверджують аналітики проекту "Декларації", у 2016 році вона придбала квартиру та авто на загальну суму понад 900 тис. грн, хоча її доходи за рік становили лише 207 тис. грн. За наступний рік вона задекларувала 200 тис. грн доходів, та все одно доходи чиновниці не відповідали її витратам. Прокурори взялися перевіряти законність набуття Наталією Сук у власність цих активів. Справу розглядають за статтею 368-2 Кримінального кодексу України - "Незаконне збагачення".

Слід додати, що попри те, що загалом Полтава не часто привертає увагу у загальноукраїнському інформаційному просторі, що дає можливість меру Олександру Мамаю "господарювати" в місті тихо, він все одно періодично потрапляє в поле зору правоохоронців. Так, рік тому Мамая звинуватили в тому, що він через свого заступника намагався підкупити місцеву суддю, аби та закрила якусь адміністративну справу проти нього. І останні події підтверджують, що залишати його у спокої правоохоронці не збираються.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme