ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сім способів виведення плям поту на одязі

Із проблемою плям від поту стикається кожна господиня. Як правило, поява таких плям найбільш помітна на спині й під пахвами
Depo.
4 липня 2016 11:02
ФОТО: depo.ua

Найбільше "страждають" шовкові та вовняні тканини. Такі плями виділяють характерний аромат мають вельми неестетичний вигляд. На білих виробах вони виділяються жовтизною, і їх вкрай важко відіпрати звичайними порошками, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Вісник Кременчука".

Бензин і аміак

Застарілі плями від поту на одязі можна прибрати за допомогою бензину і аміачного розчину. Для цього спочатку необхідно обробити пляму бензином, а потім ретельно протерти її серветкою або губкою, змоченою в розчині аміаку. Особливо ретельно потрібно обробити контури плями, щоб після висихання вони не з’явилися знову. Після обробки річ слід випрати в розчині прального порошку.

Перекис водню

Легкі жовтуваті плями від поту можна обробити трипроцентним розчином перекису водню. Для цього серветкою, змоченою в такому розчині, слід обробити всю площу плями. Потім річ необхідно прополоскати у воді й повісити сушитися на сонці.

Ацетилсаліцилова кислота (аспірин)

Плями від поту можна вивести розчином ацетилсаліцилової кислоти. Для цього візьміть дві таблетки аспірину, потовчіть їх на порошок і розмішайте в половині склянки теплої води. Обережно протріть пляму від поту тканинною серветкою, змоченою в цьому розчині, й залиште річ так на кілька годин. Потім виперіть її в розчині прального порошку звичайним способом. Плями зникнуть.

Нашатирний спирт і кухонна сіль

Із лляних і бавовняних тканин плями від поту можна вивести за допомогою нашатирного спирту і кухонної солі. У склянці води розчиніть по одній чайній ложці кухонної солі і нашатирного спирту і замочіть ділянки з плямами в цьому розчині. Через деякий час прополощіть річ у теплій воді і виперіть звичайним способом.

Кухонна сіль

Особливо страждають від поту шовкові та вовняні речі. Шовк - дуже делікатна тканина. Для того, щоб із шовкової тканини вивести плями від поту, візьміть гіпосульфіт, який продається у крамницях фототоварів, або звичайну кухонну сіль. Одну столову ложку кухонної солі або одну чайну ложку гіпосульфіту розчиніть у склянці води і протріть у місці забруднення тканинною серветкою, добре змоченою в цьому розчині. Залиште річ трохи полежати, а потім прополощіть її в теплій кип’яченій воді. Треба сказати, що в такому розчині можна полоскати річ, навіть якщо вона не постраждала від поту. Таким чином можна освіжити колір шовкової тканини та відновити її блиск.

Мильний розчин і щавлева кислота

Для світлих і кольорових вовняних речей застосовують різні способи очищення від плям поту. Для світлої речі приготуйте мильний розчин і м’якою щіточкою гарненько, але обережно потріть пляму. Після цього ретельно прополощіть річ у теплій воді кілька разів, щоб вийшов весь мильний розчин. Потім розведіть у склянці води одну чайну ложку щавлевої кислоти і змочіть цим розчином пляму від поту. Дайте речі полежати. Прополощіть її у теплій воді кілька разів і розвісьте сушити.

Уайт-спірит

Кольорові вовняні вироби очищають від поту за допомогою нашатирного спирту і уайт-спіриту. Змішайте чотири частини уайт-спіриту з двома частинами нашатирного спирту й обробіть плями цією сумішшю. Після того, як оброблена таким чином річ трохи полежить, її потрібно ретельно прополоскати у теплій воді кілька разів. Таким же способом можна виводити плями від поту зі світлого або білого шовку, тільки дозування в цьому випадку інше: уайт-спірит і нашатирний спирт змішують у рівних кількостях невеликими порціями. У цей спосіб можна очищати і шовкові підкладки.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на