У Полтаві на станції переливання виник дефіцит крові

Аби станція мала достатню кількість крові, щодня її мають здавати близько 35 людей

У Полтаві на станції переливання виник д…

У Полтавській станції переливання не вистачає крові другої, третьої та четвертої груп, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на UA: Полтава.

Лікарі пов'язують нестачу із новорічними святами, коли люди не здавали кров. Вистачає в області лише першої групи крові з позитивним резус-фактором. Стати донором крові може людина від 18 до 60 років, яка не хворіє та має вагу не менше за 50 кілограмів. "Людина проходить запис в реєстратурі. Повинна мати при собі паспорт та ідентифікаційний код. Далі йде на обстеження до терапевта та клінічну лабораторію. Якщо терапевт не знайшов протипоказань для здачі крові, тобто підходить за результатами аналізу на гемоглобін та гематокрит, людина йде здавати кров після буфету, де п'є чай з печивом", – розповіла заступниця головного лікаря станції Ірина Рожок.

Достатньою кількістю на станції вважають близько 2,5 літрів еритроцитів з негативним резус-фактором та близько 15 літрів із позитивним. Нині вистачає лише еритроцитів першої групи крові з позитивним резус-фактором. Решти – менше 5 літрів: "Ми рахуємо еритроцити та плазму. Плазми у нас зазвичай достатньо, бо вона лежить на карантині і ми її поступово видаємо. Не вистачає еритроцитів. Плазма може зберігатися протягом трьох років, а еритроцити – це продукт, який зберігається 35 днів. Якщо його не використати до цього часу, то для лікування він не придатний".

За словами Ірини Рожок, щоб станція мала достатню кількість крові, щодня її мають здавати близько 35 людей.

Раніше сайт Depo.Полтава повідомляв, що ТОВ "Медичний лікувально-діагностичний центр "Медіон" виграв чотири тендери на послуги проведення комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії, які оголосили чотири полтавські лікарні. Загальна вартість тендерів складає 5 334 440 грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"