У Полтаві обговорили, як виглядатиме скульптура видатному архітектору Леву Вайнгорту

Кращий варіант було визначено з урахуванням думки полтавців, проте в розроблену концепцію скульптури ще вноситимуть зміни 

У Полтаві біля будівлі Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА, що по вулиці Зигіна 1, вже цьогоріч встановлять скульптуру відомому полтавському архітектору Леву Вайнгорту. Про це повідомили у прес-службі Полтавської ОДА, пише Depo.Полтава.
Об'єкт планують відкрити до Дня архітектора або Дня народження Вайнгорта, який понад 30 років був головним архітектором Полтави. Він керував післявоєнною відбудовою міста та працював над створенням і відновленням театру імені Миколи Гоголя, Білої альтанки, Меморіалу Солдатської слави.

Очільник Полтавської ОДА Валерій Головко разом з онукою Вайнгорта Оленою Кайдановською та іншими архітекторами вже оглянули презентовані варіанти майбутньої скульптури. Над фігурою Вайнгорта працювали три архітектори, кожен розробив свій варіант. Проте, на думку Олени Кайдановської, кожна з робіт потребує доопрацювання. Присутні визначилися з переможцем, але в розроблену концепцію скульптури вноситимуть зміни.

Після встановлення фігури Вайнгорту для полтавців та гостей міста відкриється ще одна локація для відпочинку та фотографій на пам'ять. Територія біля будівлі Департаменту охороняється, тому скульптуру вдасться зберегти від вандалів.

Головне завдання, яке ставили перед учасниками конкурсу – "живість" образу Лева Вайнгорта. Також на сторінці Департаменту будівництва у Facebook проводилося голосування для полтавців, щоб визначитися з їхнім баченням самої скульптури та необхідності її встановлення.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що у травні 2018 року в Полтаві відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки українському державному, військовому та політичному діячеві Симону Петлюрі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава