ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Полтаві презентували пам'ятник Мазепі

Після 7 років забуття на задньому дворі комбінату "Художник" пам'ятник врешті привезли до Полтави. Пам'ятник презентували, проте не встановили
Depo.
14 жовтня 2015 13:46
ФОТО: depo.ua
У Полтаві презентували пам
У Полтаві презентували пам'ятник Мазепі

Сьогодні, 14 жовтня, у Полтаві відбулися урочистості з приводу майбутнього встановлення пам'ятника гетьману Іванові Мазепі, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

У Полтаві презентували пам'ятник Мазепи - фото 1

Учора, 13 жовтня, пам'ятник завантажили на машину та відправили до Полтави. Пам'ятник Мазепі встановлять в історичному центрі міста - біля Свято-Успенського собору, котрий колись був зведений коштом гетьмана.

У Полтаві презентували пам'ятник Мазепи - фото 2

Столичні скульптори виготовили його ще 7 років тому, але тоді відкриттю завадили політичні суперечки. Депутати Полтавської міської ради узгодили установку пам'ятника на Соборній площі. Але згодом міська влада ввела мораторій на будівничі роботи на цій території, тому виготовлений монумент встановлювати на той момент було ніде.

У Полтаві презентували пам'ятник Мазепи - фото 3

Пізніше полтавська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" повідомила, що пам'ятник Іванові Мазепі в Полтаві можуть встановити на території приватного домогосподарства правозахисника Василя Ковальчука, але без постаменту.

7 лютого 2011 року третій президент України Віктор Ющенко заявив, що ініціює збір підписів в підтримку установки пам'ятника Мазепі в Полтаві. Міський голова Полтави Олександр Мамай висловив думку, що рішення про установку пам'ятника Мазепі - це політичне питання, і його повинно приймати керівництво країни, а не міста.

У Полтаві презентували пам'ятник Мазепи - фото 4

В 2009 році 3-метрові фігуру виготовили на гроші, зібрані ініціатором головою Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" Миколою Кульчинським по всій Україні. Вага монумента - 2,5 тонни, зріст - 3,20 м, вартість - 1 млн 760 тисяч, говорять що разом з постаментом висота пам'ятника сягатиме 7 метрів, вночі скульптура підсвічуватиметься. На встановлення пам'ятника кошти збирав голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" Микола Кульчинський, проте зібраних ресурсів не вистачило, щоб розрахуватися з боргами за виготовлення архітектурної форми. Залишок грошей (320 тисяч гривень) надав голова Полтавської ОДА Валерій Гjловко. Скульптор монумента - Микола Білик, архітектор - Віктор Шевченко. За час зберігання бронзове лиття окислилося і потребує реставрації.

Більше новин про життя Полтавщини читайте на Depo.Полтава.