У Полтаві запроваджують жорсткі карантинні заходи: Що це означає (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

У Полтаві на карантин зачиняються усі торгівельно-розважальні центри, фітнесклуби та заклади громадського харчування, а також запроваджуються транспортні обмеження

У Полтаві запроваджують жорсткі карантин…

В Україні у зв'язку з поширенням коронавірусу введено карантинні заходи. Станом на 21:00 21 березня в Україні 47 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них три летальні, один пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

Як повідомив начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Володимир Мохначов, станом на 8:00 22 березня на Полтавщині випадків коронавірусної інфекції поки що не зафіксовано. Проте хворі на коронавірус вже є у сусідніх областях.

16 березня у Полтавській міській раді відбулося засідання оперативного штабу по запобіганню та поширенню ГРВІ спричинених коронавірусом. На засіданні запропонували запровадити у місті жорсткі карантинні заходи з 17 березня по 3 квітня. Керуючись цими пропозиціями, увечері 16 березня виконком Полтавської міськради ухвалив рішення "Про тимчасове зупинення роботи об'єктів загального користування, розташованих у Полтаві, з метою попередження розповсюдження захворювання на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19".

Які заклади закриваються:

- культурно-розважальні заклади: кінотеатри, театри, музеї, галереї, бібліотеки, дитячі кімнати;

- СПА-салони, сауни, косметологічні кабінети, масажні кабінети, перукарні, тату салони;

- спортивні заклади: фітнес-клуби, тренажерні зали, басейни, спортивні майданчики, стадіони;

- усі магазини, окрім продуктових, аптек і зоотоварів;

- торговельно-розважальні центри, окрім роботи в них продуктових магазинів, аптек, магазинів з продажу господарських товарів та побутової хімії;

- усіх типів ярмарки та ринки;

- заклади ресторанного господарства: кафе, бари, клуби, дискотеки, паби. Ресторанам при готелях дозволяється обслуговувати лише проживаючих.

У звичайному режимі працюють:

- продуктові магазини, аптеки, банки, пошта, АЗС, вокзали, лікарні та органи місцевого самоврядування.

Рішенням виконкому також обмежується доступ містян до будівель Полтавської міськради та районних у місті рад. Керівникам підприємств та установ рекомендується недопускати до роботи працівників із ознаками ГРВІ.

Мобільні групи оперативного штабу запобігання розповсюдженню коронавірусу відстежуватимуть заклади торгівлі, харчування та розважальні заклади, які порушуватимуть карантинний режим. До складу груп увійдуть представники Полтавської міської ради, ЦНАПу, районних рад та правоохоронці. Інформацію про всіх порушників будуть фіксувати і передавати до поліції для подальшого опрацювання.

Також стало відомо, що Полтавська обласна рада у зв'язку з загальнодержавним карантином перейшла на віддалений режим роботи. Також для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 в Полтавській облдержадміністрації запровадили температурний скринінг на вході в адмінбудівлю.

Директор Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту Полтавської міської ради Вікторія Лоза зазначила, що полтавці можуть отримати рекомендації та консультації з усіх питань за номером "гарячої" телефонної лінії 050-505-29-59.

16 березня у всіх районах міста почали працювати мобільні групи, на вокзалах пасажирам проводять скринінг, а на комунальних ринках проводять дезінфекцію. У Кременчуці, на виконання рішення тимчасової протиепідемічної комісії, працівники  КП "Благоустрій Кременчука" проводять дезінфекцію зупинок громадського транспорту, лавочок у скверах та парках.

Транспортні обмеження

Втім у зв'язку з "коронавірусним" карантином з 12:00 18 березня по 3 квітня Полтава повністю призупинила міжміське та приміське пасажирське сполучення. Також регіональна філія "Південна залізниця" АТ "Укрзалізниця" скасувала всі приміські електрички. У самій Полтаві ввели обмеження на перевезення пасажирів у громадському транспорті: до 3 квітня забороняється перевезення одночасно понад десяти пасажирів у тролейбусах, автомобільному транспорті та автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

За словами заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка, всі перевізники завчасно попереджені про заборону перевезення великої кількості пасажирів у громадському транспорті. Перед поїздкою всіх пасажирів рахуватимуть, а при перевищенні норми проситимуть вийти з транспорту. Чепурко наголосив, що дотримання обмеження перевізниками перевірятиме створена робоча група транспортним відділом і диспетчерською службою.

З понеділка, 23 березня, у Полтаві буде обмежено пільговий проїзд у громадському транспорті. Пільговики зможуть безкоштовно їздити лише з 11:00 до 15:00.

21 березня у Полтаві вступили у дію нові вимоги щодо організації роботи продуктових магазинів та аптек на період карантину.

Фото: telegram-канал секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти

З 22 березня Збройні Сили України допомагатимуть поліції, в тому числі і на Полтавщині, контролювати безпеку громадян під час "коронавірусного" карантину. Особовий склад ЗСУ залучатиметься до патрулювання, забезпечення засобами захисту, антисептичними та дезінфекційними речовинами.

Тим часом Полтавський музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя на час "коронавірусного" карантину відкрив "Театр онлайн", і надав глядачам доступ до відео вистав.

Як повідомив начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Володимир Мохначов, станом на 8:00 23 березня випадків коронавірусної інфекції на Полтавщині не зареєстровано. Втім у зв'язку з нещодавнім поверненням українців з-за кордону загроза інфекції зросла. Мохначов наголосив, що нині медики вивчають кожен підозрілий випадок. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme