У Полтавській міськраді обговорили роботу закладів інклюзивної освіти

Впродовж 2018-2019 року кількість учнів з особливими освітніми потребами зросла більше ніж вдвічі 

Сьогодні, 11 лютого, під час апаратної наради у Полтавській міськраді обговорили питання розвитку інклюзивної освіти у місті, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу міськради.

Начальник управління освіти Юрій Матвієнко доповів, що нині у Полтаві діють 14 закладів із інклюзивними класами (№№ 4, 5,7,14,15,18,19,20,22,28,34,37, СНВК № 26, 45) та два дитсадка (СНВК №№ 23, 45) з інклюзивними групами. За його словами, впродовж останніх років кількість дітей з особливими освітніми потребами, охоплених інклюзивним навчанням, постійно зростає.

"Якщо у 2015-2016 році їх було 45, то у 2018-2019-му кількість зросла до 107. Для надання таким дітям якісної освіти, введено 56 ставок асистента вчителя та п'ять ставок асистента вихователя, створено команди психолого-педагогічного супроводу, організовано корекційно-розвиткові заняття, які проводять понад 80 різноманітних спеціалістів: логопедів, психологів, дефектологів, учителів фізкультури, ритміки, тощо", – розповів Юрій Матвієнко.

Окрім того, всі діти, охоплені інклюзивним навчанням, забезпечуються безоплатним гарячим харчуванням, вартість якого збільшено від 17 до 20 гривень.

Також у Полтаві створено "Інклюзивно-ресурсний центр", де спеціалісти надають комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Його штат складається з психологів, дефектологів і логопедів.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що 8 лютого під час засідання виконкому Кременчуцької міськради ухвалили рішення щодо призначення стипендій кращим представникам учнівської та студентської молоді. До числа стипендіатів входять 26 студентів вищих навчальних закладів та вісім учнів професійно-технічних закладів. "Премія" від міської ради виплачуватиметься з лютого по червень місяць включно, а призначається вона за визначні успіхи у навчанні та науковій роботі та активну участь у громадському житті навчального закладу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава