У Зеленського в мерах Полтави хочуть бачити забудовника Сергія Іващенка

Кандидатом на посаду полтавського міського голови від "Слуги народу" став Сергій Іващенко

У Зеленського в мерах Полтави хочуть бач…

Команду кандидатів на посаду голів міст обласного значення "Слуга народу" представила на позачерговому з’їзді партії, що відбувся у Києві, передає Depo.Полтава.

Кандидатом в мери Полтави став Сергій Іващенко, відомий в місті безінесмен і забудовник.

Біографія Сергія Іващенка

Народився 1964 року у Великих Сорочинцях Миргородського району Полтавської області. Офіційно проживає у Розсошенцях. Одружений, має двох дітея. Донька, Світлана Селецька, народилася 1985 року, закінчила факультет бухгалтерського обліку та аудиту ПолтНТУ. Одружена, виховує доньку. Син, також Сергій Іващенко, народився 1990 року, закінчив факультет економічної кібернетики ПолтНТУ. Одружений, виховує доньку та сина. 

Старший Сергій Іващенко навчався у Харківському інституті інженерів транспорту на факультеті управління процесами перевезення, з 1986-го працював на залізниці на робочих посадах, з 1993го починає пробувати сили у бізнесі. Спочатку – заступником директора фірми "Горизонт" (будівельно-монтажні роботи, монтаж обладнання), потім створює ПП "ІСВ", що спеціалізується на виготовленні виробів з бетону. Інвестує в инші компанії, скуповує контрольні пакети акцій, і в 2010-му його "Комбінат виробничих підприємств" починає будівництво житла. У 2013 році він починає забудову мікрорайону "Садовий" у Розсошенцях.

В 2018-му через доньку купує мажоритарний пакет акцій підприємства "Укркирпич-Буд", яке отримало дозвіл на будівництво трьох багатоповерхівок у Полтаві. У травні того ж року стає директором та співвласником зареєстрованого у Києві АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Монблан", у вересні стає співвласником будівельної компанії "Полтавамонолітбуд", і це лише частина компаній, якими він володіє або які контролює. 

Паплельно з розбудовою будівельного бізнесу Іващенко починає просувати себе як мецената. Він є співзасновником ГО "Футбольний клуб "Рокита" та президентом спортивного клуба "Полтава", яким він володіє спільно з виконавчим директором Станіславом Майзусом та головним тренером Володимиром Сисенком, тримаючи 70% акцій. 

У 2017 році став депутатом Щербанівської сільської ради івд Аграрної партії України. У  2019 року балотувався від неї до ВР, але отримав лише (3,22% голосів).

Декларація Сергія Іващенка

З декларації за 2019 рік можна дізнатися, що Сергій Іващенко володіє п'ятьма земельними ділянками в Полтавській області площею від 401 до 1500 кв м (загальна площа 4853 кв. м) на суму у 51476 грн, причому одна з ділянок, у 1352 "квадрати" оцінена аж у 76 грн. Крім того, у "зеленого" кандидата є два житлові будинки у 52,2 (вартістю 299398 грн) і 347 кв. м (вартість не вказана). Також в Іващенка є нежитлові будівлі площею 1075,5 кв. м і вартістю 375000.

З рухомого майна кандидат задекларував вантжівку MAN (2010), причіп SCHUETTE (2009),  "Газель" (1999), трактор NEW HOLLAND (2008),  підмітально-прибиральну машину AZURA (2004), катер Протей (2007),  та легковики KIA CEE'D (2011), Volkswagen Touareg (2018) та Volkswagen Tiguan (2017).

З цінних паперів Іващенко заявив про володіння 100% акцій АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Монблан". Щодо інших корпоративних прав, то тут список ширший: два пакети акцій ТОВ Будівельна компанія "Комбінат виробничих підприємств", ТОВ "Полтавмонолітбуд", Вже згаданий АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Монблан". Загальна оціночна вартість коропоративних прав сягає майже 25,4 млн грн. При цьому Іващенко є кінцевим бенефіціаром цих компаній.

Що стосується доходів, то кондидат від "слуг" задекларував дві зарплати за основним місцем роботи 145 841 та 114 626 грн у ТОВ "БК "Комбінат виробничих підприємств", дохід від підприємницької діяльності 2 754 441 грн та відсотки від "ОТП-банку" у 50 430 грн. З якого кредиту відсотки, в декларації не вказано. Але вказано грошові активи, а саме 2 330 000 грн, у ТОВ "Дробмаш Україна"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"